Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gruodžio 30d. 14:48

Ekskursijos „Kaunas – dizaino miestas“ kvies užsukti į kauniečių namus

Pokylio akimirka
Alfredo Pliadžio nuotr. / Vienas iš ekskursijos objektų bus Karininkų ramovė.

Praėjusią savaitę paskelbta, kad Kaunas tapo pirmuoju Rytų ir Vidurio Europos miestu, gavusiu UNESCO dizaino miesto statusą. Šia proga Kauno miesto turizmo informacijos centras pristatė naujovę – ekskursiją „Kaunas – dizaino miestas“.

„Šie metai Kaunui buvo neeiliniai. Balandį Kaunui buvo suteiktas Europos paveldo ženklas. Pavasarį buvo pateikta paraiška į UNESCO „Creative Cities Network“ tinklą.

Džiugu, jog Kaunas atsidūrė greta tokių miestų kaip Detroitas, Singapūras ar Budapeštas. Visi ženklai rodo, kad mes turime didžiuotis savo miestu.

Kaunas yra be galo įdomus. Svarbu atrasti miesto kryptį, savitumus, kurie būtų įdomūs. Tarpukario architektūros ekskursijos yra gerai lankomos net pačių kauniečių, nes tai padeda iš naujo atrasti savo miestą ir jo legendas“, – kalbėjo Kauno mero pavaduotojas Simonas Kairys.

Kauno miesto savivaldybės nuotr./Spaudos konferencija
Kauno miesto savivaldybės nuotr./Spaudos konferencija

Pasak Kauno turizmo informacijos centro direktoriaus Sigito Sidaravičiaus, įteiktas UNESCO dizaino miesto ženklas Kaunui atveria platesnes galimybes ir leidžia geriau pasirodyti pasauliniame kontekste.

„Į Kauną atvykę žmonės ir taip stebisi išskirtine architektūra. Ekskursija „Kaunas – dizaino miestas“ parodys ne tik eksterjero detales, matomas iš lauko, bet pakvies užeiti ir į vidų, kur atsiveria dar platesni kultūriniai klodai“, – kalbėjo S.Sidaravičius.

Ekskursijos „Kaunas – dizaino miestas“ metu bus lankomi pagrindiniai šio laikmečio objektai – Karininkų ramovė, Kristaus prisikėlimo bažnyčia, centrinis paštas.

Gidai taip pat pravers ir privačių namų, pasižyminčių unikaliu interjeru, duris. Tai – pirma ekskursija Kaune, kurioje galima pamatyti, kaip gyvena paprasti kauniečiai, nusprendę namų interjere išlaikyti unikalų tarpukario stilių.

„Surengę parodą „Art deco“ pamatėme, kad tai žmonėms yra įdomu. Dabar norime pratęsti veiklą ir sukūrėme ekskursiją, kurioje kalbėsime apie tarpukarį, parodysime daugiau įdomių jo detalių, kurios iš tiesų yra unikalios.

Tarpukario architektūra atitiko to meto Europos madas, tačiau turėjo ir savitų detalių, kurios atskleidžia būtent lietuviškąją kultūrą“, – apie idėją pasakojo VŠĮ „Gražinkim Kauną“ vadovas Dainius Lanauskas.

Daugiau informacijos apie būsimas ekskursijas galima rasti tinklapyje www.kaunastic.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:10
01:09
03:07

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje