Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ekstremalių potyrių ieškantiems turistams – išbandymas užrakintu kambariu

„Pabėgti iš kambario“ žaidimas puikiai pritaikomas ir turizmo srityje
123rf.com nuotr. / „Pabėgti iš kambario“ principu organizuojamos pramogos puikiai pritaikomos turizmo srityje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Tamsus rūsys, kuriame esate įstrigę jūs su keletu draugų. Įveikę pirmąją spyną pasukate už kampo ir jau žadate lipti laiptais. Už jų – išėjimas į lauką. Tačiau netrukus paaiškėja, kad pasiekti laiptus nebus paprasta – iki jų dar laukia kliūčių ruožas su įvairiomis užduotimis.

Tokią pramogą, kuri pasaulyje žinoma kaip „Pabėgimas iš kambario“ (angl. Escape the room), adrenalino ieškantys žmonės gali išbandyti įvairiose šalyse. Patrauklų žaidimą į savo programas yra įtraukę ir nemažai turizmo vietų. Štai Čekijoje turistai gali išsilaisvinti iš viduramžių pilies – Krivoklat.

Lietuvos pilyse to dar nėra, tačiau kai kuriuose muziejuose jau galima laikinai tapti kaliniu. „Išsilaisvinimo žaidimus“ siūlo ir privatūs pramogų teikėjai.

Misija – pabėgti iš muziejaus 

„Ar girdėjote apie slaptą, nuo sovietinių laikų likusią kavinę, kuri buvo įrengta senojo Pasvalio kino teatro (dabartinio Pasvalio krašto muziejaus) rūsyje? Ar žinote, kad į ją gali patekti bet kas, tačiau išeiti lemta tik patiems sumaniausiems.

Tiems, kas sugebės išspręsti daugybę painių ir kartu labai įtraukiančių galvosūkių?“ – taip naują pramogą, kuri siūloma muziejuje, pristato jos sumanytojai. 

Išeiti iš muziejuje įrengto „kalėjimo“ galima įveikus specialias užduotis. Žaidimo esmė tokia pati kaip ir kompiuterinio žaidimo „Escape the room“: renkant įvairius daiktus ir sprendžiant galvosūkius, per tam tikrą laiką išsilaisvinti iš kambario, kuriame esate užrakintas.

Pasvalio krašto muziejaus nuotr./Pasvalio krašto muziejuje lankytojų laukia nauja pramoga – galvosūkių kambarys „Už kadro“
Pasvalio krašto muziejaus nuotr./Galvosūkių
kambario „Už kadro“ sumanytojai

Tokio tipo žaidimai buvo labai populiarūs prieš gerą dešimtmetį, tačiau išmanieji telefonai viską pakeitė.

Apie 2006 metus kompiuterinės pramogos siužetas buvo perkeltas į realybę – maždaug tuo metu Europoje ir Azijoje sparčiai pradėjo populiarėti „Escape the room“ pramoga.

Jos dalyviai yra užrakinami kambaryje ir vienintelė galimybė ištrūkti – pasitikėti savo protu, fantazija ir, žinoma, draugais.

Tai – intelektuali, įtempta ir geras emocijas bei įspūdžius garantuojanti pramoga. Sprendžiant užduotis ir mįsles, naudojama ne fizinė jėga, o pastabumas, sumanumas ir sugebėjimas dirbti komandoje. 

Pramogauti taip mėgsta įvairių tautų žmonės, pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje ši pramoga tarp vietinių ir turistų tapo populiaresnė net už Londono apžvalgos ratą – žymiąją „Londono akį“.

Lietuvoje „Pabėgimo iš kambario“ principu sukurtos pramogos siūlomos jau kelerius metus. Tačiau iki šiol tai išmėginti buvo galima tik didžiuosiuose miestuose. 

„Beprotnamio ir KGB kalėjimo neturime, todėl slaptą kambarį įrengėme pačiame muziejuje“, – šmaikštavo galvosūkių kambarį „Už kadro“ įrengę Pasvalio krašto muziejaus darbuotojai.

Šis muziejus – pirmoji ir kol kas vienintelė vieta Šiaurės Lietuvoje, kur galima pažaisti „pabėgimo žaidimą“.

Jame 2-4 žmonių komanda per 60 min turės išspręsti visas užduotis ir atsidurs filmo „Lobių sala“ filmavimo aikštelėje. Čia ir baigsis išsilaisvinimo misija.

Tačiau pasiekti ją bus nelengva. Tiems, kurie suklups ir iš uždaro kambario neberas išėjimo, padės „pagalbos mygtukas“ – jis taip pat įprastas „pabėgimo žaidimuose“. 

Pirmiausia tikisi sudominti vietinius

Ši pramoga skirta tiems, kuriuos kamuoja nuotykių ir azarto troškimas, sakė viena iš idėjos autorių Daiva Zuozienė. 

Pašnekovė atkreipė dėmesį, kad žaidžiant svarbiausia išlaikyti šaltą protą ir būti pastabiems, nes dažnai pačių sudėtingiausių galvosūkių sprendimas kabo tiesiai prieš nosį tiesiogine tų žodžių prasme. 

123rf.com nuotr./Krivoklat pilis Čekijoje
123rf.com nuotr./Nuo šio pavasario 
pabėgimo žaidimą išbandyti galima ir Krivoklat pilyje.

Dabar žaidimas muziejuje skirtas tik į lietuviams. Tačiau ateityje planuojama jį pritaikyti ir užsieniečiams.

Pasakyti, ar idėja nedideliame Lietuvos mieste rengti tokią pramogą, pasiteisins, dar sunku: galvosūkių kambarys pradėjo veikti prieš savaitę.

Kol kas mums trūksta žinomumo, sako jo įkūrėjai. Jie tikisi, kad pirmieji lankytojai bus vietiniai gyventojai, kuriems iki šiol Pasvalyje trūko panašios vietos.

Ieškodami pabėgimo iš kambario žmonės galės švęsti gimtadienius, leisti laisvus vakarus. Tiesa, už tai reikės susimokėti – grupės (2-4 žmonių) bilieto kaina – 20 eurų.

Nori pažinti šalį ir miestą kitaip

Kauno pilyje „įkalinimo kambario“ kol kas tikrai nebus. Susidomėjusių gal ir atsirastų, tačiau būtinybės tai padaryti žūtbūt nejaučiame, šyptelėjęs į klausimą apie turistų mėgstamą pramogą „Pabėgimas iš kambario“ sakė Kauno regiono turizmo informacijos centro (TIC) direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Žiedelis. 

Standartinės ekskursijos mirė, jų nebėra ir nebebus. Visi turistai – tiek užsieniečiai, tiek lietuviai – atvykę į lankomą miestą nori jį pažinti kitaip. 

Jis atkreipė dėmesį, kad tokią paslaugą buvusioje laikinojoje sostinėje jau siūlo verslininkai. Tad susidomėjusiems miesto svečiams ir kauniečiams yra kur kreiptis. 

Kauno regiono TIC atstovas neslėpė: standartinės ekskursijos mirė, jų nebėra ir nebebus.

Visi turistai – tiek užsieniečiai, tiek lietuviai – atvykę į lankomą miestą nori jį pažinti kitaip. Laimei, variantų, ką pasiūlyti įspūdžių norintiems keliautojams, daugybė. 

„Faktas, kad turistus, ypač jaunimą, domina interaktyvios pramogos. Mes negalime nereaguoti į paklausą. Tad ieškome įdomių variantų. Galima sakyti, kad dabar visos ekskursijos turi interaktyvumo ir žaidimų elementų.

Žmonėms neužtenka Kauno pilį apžiūrėti iš išorės, jie nori pabūti viduje, paliesti. Todėl į ekskursijas įtraukiamos įvairios degustacijos, istorija derinama su pramogomis – plaukimu laivu ir pan.

Per Heloviną organizuojamose ekskursijose vaikštome su fakelais, per Velykas – ridename margučius. Vasarą leidžiamės į ekskursijas dviračiais, šiaurietiško ėjimo lazdomis, plaukiame irklentėmis“, – pasakojo pašnekovas. 

Vieni aktyviausių Kauno lankytojų – turistai iš Vokietijos. Neretai jie iki Lietuvos atvažiuoja dviračiais, tad ir čia ieško ne tingaus poilsio, bet įdomių ir aktyvių maršrutų. 

Tuo metu ekskursijos ant vandens domina ne tik lietuvius, bet ir kaimynus – lenkus, latvius, estus. Neabejojama, kad didžiulio susidomėjimo sulauks šiemet vasarą iš Kauno į Birštoną startuosiantys pramoginiai reisai laivu. Bilietai, kuriuos platina Kauno TIC, tirpsta jau dabar.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje