Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugpjūčio 12d. 17:52

Energetinių labirintų parkas Žemaitijoje traukia ieškančius ramybės ir atsipalaidavimo

Energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parkas prie Platelių
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parkas prie Platelių

Apie netoli Platelių ežero esančią buvusią sovietinę raketų bazę, kurioje įsikūręs Šaltojo karo laikų muziejus, jau žino daugelis. Tačiau tai – ne vienintelis netradicinis objektas greta šio ežero. Netoliese rasti galima ir... energetinių labirintų parką. Taip, jūs perskaitėte teisingai.

Energetinių labirintų parkas plyti į šiaurės rytus nuo Platelių ežero. Mums sukant nedideliu link jo vedančiu keliuku, kažkodėl įsivaizdavau išvysiąs kažką panašaus į Merkinės piramidę, tik labirinto forma.

Tačiau pasiekus teritoriją prieš akis pirmiausia išdygo ne patys labirintai, bet jauki kaimo turizmo sodyba ir greta įsikūrusi kavinė su visai neblogu patiekalų pasirinkimu. Jei ne iškabintos informacinės lentelės, būtų galima pagalvoti, kad pasukome ne ten.

Vis dėlto informacinė lenta lietuvių, anglų ir rusų kalbomis skelbia, kad atvykome ne į šiaip sodybą, o būtent į Energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parką. Informacinis tekstas paaiškina, kad labirintai, kaip ir piramidės, yra padaryti iš geometrinių formų, sukuriančių šventą erdvę.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Energetinių figūrų ir geometrinių labirintų parkas prie Platelių
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Energetinių figūrų ir geometrinių labirintų parkas prie Platelių

„Energetiniai labirintai turi tik vieną taką, vedantį į centrą ir vėl atgal. Jame nėra uždarų sienų. Šių dienų mokslininkai linkę manyti, kad energetiniai labirintai veikia žmogaus smegenų veiklą. Vaikštant labirinto takeliais, kai staigiai pasisukama 180 laipsnių kampu, vienas smegenų pusrutulis persijungia į kitą, ir kol visas labirintas išvaikštomas, šis procesas įvyksta daug kartų. Tokiu būdu smegenys per trumpą laiką labai stipriai dirba, todėl tada yra įmanomi įvairiausių gabumų pasireiškimai, atsakymų gavimai, energijos antplūdis ir pan.“, – aiškina tekstas. Toliau tekstas kalba apie mandalas, sakralinę geometriją, šviesos laukus ir panašias idėjas.

Neilgai trukus prie mūsų priėjęs besišypsantis paauglys paprašė susimokėti mokestį už apsilankymą labirinte – 4 eurai suaugusiajam ir 2 eurai vaikui. Tiesa, apsigyvenę sodyboje labirinte lankytis gali nemokamai.

Pasisakome, kad esame žurnalistai ir norime parašyti apie parką bei jį pafotografuoti. Paauglys pakviečia mamą – kaip vėliau paaiškėja, tai viena šios vietos įkūrėjų Jurga Jakimavičienė. Ji maloniai sutinka su mumis pabendrauti.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Jurga ir Antanas Jakimavičiai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Jurga ir Antanas Jakimavičiai

Gimė kaip kaimo turizmo sodyba

Pasak J.Jakimavičienės, vietą daugiausia prižiūri ji su vyru Antanu, padedant vaikams, o jos istorija iš tiesų prasidėjo nuo šeimos įkurtos kaimo turizmo sodybos. Energetiniai labirintai, kurių iš viso yra penki, atsirado tik vėliau. Kas paskatino juos įrengti, ji sakė pati sunkiai galinti pasakyti.

„Žmonės kai pradėjo važiuoti, tokių vis buvo pastebėjimų, kad galėtų tas ar anas būti. Ir savaime viskas dėliojosi. Negali nusakyti, nes mes patys nežinom, kaip viskas pasidarė. Kai žiūri į praeitį... Nežinau, nėra tokio vieno atsakymo“, – sako J.Jakimavičienė.

Įrengiant labirintus, anot sodybos šeimininkės, konsultacijomis iš šalies remiamasi nebuvo. Idėjos ėjo „iš vidaus“. Jos teigimu, buvo vadovaujamasi intuicija, o dažnai būdavo taip, kad tik vėliau perskaityta literatūra patvirtindavo tą intuiciją. Daugiau apie labirintų gimimo istoriją pasakojama parko internetiniame puslapyje.

Paprašyta įvardinti vieną pagrindinę idėją, kodėl vieta traukia žmones, J.Jakimavičienė atsako: „Žmonės čia atsipalaiduoja ir nurimsta“.

„Nes ta geometrija, kai vaikšto žmogus, yra ir mokslininkų ištirta, visą laiką yra vingiavimas 180 laipsnių kampu į kairę į dešinę. Žmogus nurimsta, atsipalaiduoja. O visi žino, kad visos problemos, ligos, bėdos yra dėl mūsų streso, įtampos. Ir todėl žmogus serga, bijo. Visi nesklandumai vyksta dėl baimės, streso, įtampos. Kai nurimstame, viskas pas mus keičiasi, ateina atsakymai greičiau, minčių ir idėjų gimsta... Kiekvienam individualiai, kiekvienam asmeniškai, nėra vieno atsakymo, kas įvyksta“, – pasakoja J.Jakimavičienė.

Lankytojai, pasak jos, atvyksta ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos, Vokietijos. Daug jų atvažiuoja išgirdę kitų žmonių atsiliepimus.

„Kiti atėję sako – gal mes tik pasižiūrėsime, ar čia verta eiti, ar neverta. Sakau – neišbandę nesužinosite. Juk ir į muziejų atėjęs, kol neišeini, nežinai, buvo verta ar neverta eiti“, – sako J.Jakimavičienė.

Išsakau savo mintį, kad vietos idėja man primena Merkinės piramidę, ir klausiu, ar tarp jų esama ryšio. „Ten yra piramidė ir kupolas virš jos, o lyginti niekada nesulyginsi. Yra sunku, kai žmonės lygina – ten geriau, ten blogiau. Niekada nėra to pačio, visos vietos yra išskirtinės, unikalios. Ir mums patinka ar nepatinka, mes sprendžiame iš savo taško, iš savo mąstymo suvokimo“, – gana abstrakčiai į klausimą atsako J.Jakimavičienė.

Toliau domiuosi, ar energetinių labirintų parkas yra susijęs su kokia nors konkrečia religija. „Labirintas nėra nei prie religijos, nei prie kultūros. Tai yra geometrinė figūra, visame pasaulyje jų randama. Negalima susieti su kažkokia religija. Pas mus, tarkime, yra merkaba, tetraedras, kiti vadina – Dovydo žvaigždė. Tai irgi galima susieti su kultūra, tikėjimu, bet tai irgi yra geometrinė figūra, kuria kažkas pasinaudojo, žinodami, ką ji atlieka“, – sako parko įkūrėja.

Ateityje konkrečių planų plėsti parką, J.Jakimavičienės teigimu, nėra, bet tokios minties neatsisakoma. „Vyks, kas turi įvykti“, – trumpai konstatuoja ji.

Labirintų ilgis siekia keletą kilometrų

Padėkoję už pokalbį nukeliaujame žvalgytis po patį parką. Jame galima rasti penkis labirintus: Vidinio aš labirintą, Meilės ir draugystės labirintą, Penkių arkangelų labirintą, Vidinės pusiausvyros labirintą ir Čakrų labirintą. Taip pat čia yra kupolas, mandala ir merkaba. Visų parko labirintų ilgis kartu sudėjus sudaro keletą kilometrų, tačiau, jei norėsite sukčiauti, pasiekti centrą bus lengva ir greičiau – aukštų tvorų čia nėra.

J.Jakimavičienė teigė, kad labirintai nėra susiję su konkrečia religija, ir labirintų aprašymai tai patvirtina: jų aprašymuose minimos koncepcijos siejasi tiek su krikščionybe (angelai), tiek su judaizmu (merkaba), tiek su hinduizmu ar budizmu (mandalos, čakros), tiek su senovės graikų filosofija (Pitagoras).

Einu prie pirmojo – Vidinio aš labirinto. „Skirtas darbui su savimi, savo vidinio AŠ ieškojimui, atsakymams į klausimus gauti, problemų sprendimui, nusiraminimui, svajonių išsipildymui“, – sako labirinto aprašymas. Anot aprašymo, kiekvienas čia žengiantis turi atpalaiduoti protą ir pajusti, kaip atsiveria širdis ir intuicija.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./ Vidinio aš labirintas Energetinių figūrų parke
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./ Vidinio aš labirintas Energetinių figūrų parke

Pagalvoju, kad žodis „labirintas“ ne visiškai tiksliai nusako statinio esmę – tai veikiau ilgas nuolat besisukinėjantis takas, kuriuo eidamas pamažu artėji prie labirinto centro. Žengiant tiesia linija, tas centras būtų už dešimties metrų, bet kadangi takas nuolat vingiuoja, keliaujant link jo sąžiningai tenka nueiti visai nemažą kelią – 600 metrų.

Greta įsikūręs Santykių labirintas veikia panašiu principu, tik jame yra du takeliai – vyriškas ir moteriškas. Pasak informacinio stendo, pasirinktas takas parodo žmogaus charakterį ir jame dominuojančią energiją.

Kiek toliau – Penkių elementų ir arkangelų labirintas, apsodintas medžiais ir krūmais, todėl labiausiai primenantis įprastą labirintą. Jame yra centras ir keturios kampinės aikštelės, simbolizuojančios keturias stichijas.

„Šis labirintas turi aštuonis ratus. Skaičius aštuoni – begalybės simbolis, rodantis, kad niekur ir niekada nereikia savęs varžyti. Mes galime pasiekti tiek, kiek sau leidžiame savo mintimis. Kai save užgniaužiame, prarandame pasitikėjimą. Tada netikime, kad daug ką galime, kad turime daug talentų ir kad viskas, apie ką svajojame, gali tapti realybe, nes mums nėra ribų“, – skelbia labirinto aprašymas.

Taip pat pabrėžiama, kad labirintas nėra painus, bet jei visgi jame pasiklystama, žmogus ir gyvenime klaidžioja.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Energetinių figūrų ir geometrinių labirintų parkas prie Platelių
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Energetinių figūrų ir geometrinių labirintų parkas prie Platelių

„Arba kažkur pabuvote per trumpai, ir VISATA vėl grąžina jus į tą pačią aikštelę, kad dar ten su jumis padirbėtų. Nieko nėra šiaip sau – kas mums atrodo blogai, nėra išties blogai, viskas turi savo prasmę. Vaikštant mums labirintu, dirba VISATA – ji geriau žino, kiek ir kur mums reikia pabūti. Tai reiškia , kad reikia ne tik tikėti DIEVU, bet ir pasitikėti“, – sako labirinto aprašas.

Likusių labirintų nebenagrinėjome – ir šiuose praleidome ne itin daug laiko ir tikrai ne visuomet laikėmės taisyklių nekirsti kampų, galbūt todėl pilno poveikio nepajutome. Atsisveikinę su šeimininkais, pajudėjome tolyn.

Keliaudamas svarsčiau, ar rekomenduočiau į čia užsukti pro šalį keliaujančiam turistui. Ko gero, taip: net skeptiškai žiūrinčiam į čakras, mandalas, merkabas, visatos energijas ir panašias egzotiškas idėjas asmeniui pamatyti tokią nestandartinę vietą visai įdomu.

Ar pavyks atsipalaiduoti ir nurimti? Tai, ko gero, priklauso nuo konkretaus žmogaus ir jo požiūrio. Vargu ar mokslininkai išties sutiktų su tuo, kad viena ar kita geometrinė figūra tiesiogiai veikia žmogaus organizmą. Tačiau tikėjimas – galinga jėga, o pasivaikščiojimas žalumoje susikaupus bet kokiu atveju nepakenks.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

15min iš Ploješčio Sportas

Dūrį Rumunijoje apibendrinęs E.Jankauskas: „Ši lyga mums akivaizdžiai per kieta“

Aktualu

Kubos diktatorius Fulgencio Batista, atvėręs kelią kitam tironui – Fideliui Castro

Sportas

Sausa serija tęsiasi: bedantė Lietuva sumušta Rumunijoje

Gyvenimas

Vyrams brazilišką depiliaciją atliekanti meistrė: apie iškrypėlius, sugriautus mitus ir erekciją

15min iš Ploješčio Sportas

Po mačo Ploještyje – išvaryto A.Novikovo priekaištai arbitrui

Sportas

Bušido kovos: pergalingas S.Maslobojevo sugrįžimas, 5 nokautai ir turko akibrokštas, kokio nėra buvę

Aktualu

Kelyje iš Panevėžio į Vilnių „Toyota“ susidūrė su elniu

Gazas

Tragedija prie Balėnų visuomenėje sukėlė sąmyšį – reikia amerikietiškos tvarkos?

24sek

Treneris po išsprūdusios pergalės prieš Rusiją: „Mes verti Europos čempionato“

Vardai

Popscenos princesė Monique Vilniuje pristatė po ilgų kūrybinių išgyvenimų gimusį albumą

Interviu Mokslas.IT

Dangiškieji akmenys kolekcininkų rankose virsta ir filosofija, ir prabanga

Verslas

JAV prekybos karas jau varo verslą iš Kinijos – bet ne į Ameriką

Vardai

Tarp bušido turnyro gerbėjų – ir kovų menus pamilusi Erika Vitulskienė, ir Egidijus Dragūnas

24sek

Kaip apmaudu: stebint A.Saboniui ir A.Kirilenkai Lietuva neatsilaikė prieš Rusiją

Vardai

Inga Stumbrienė už dalyvavimą grožio konkurse Dominikoje karūnos sulaukė Lietuvoje

Gyvenimas

15 veislių šunų, kurių lojimas niekam nepridarys rūpesčių

Gyvenimas

Mylimojo smurtą bei vadovo priekabiavimą patyrusi Vilma: „Jaučiausi be kaltės kalta“

Pasaulis kišenėje

Kodėl Berlynas niekada nebus toks, koks buvo iki karo – ir to net nereikia

Sportas

Tautų lyga: Italija ir Portugalija išsiskyrė taikiai

Deuce

Nesustabdoma jėga – Novakas Džokovičius sutriuškino Keviną Andersoną

Naujienos

15min iš Ploješčio Sportas

Dūrį Rumunijoje apibendrinęs E.Jankauskas: „Ši lyga mums akivaizdžiai per kieta“

Aktualu

Kubos diktatorius Fulgencio Batista, atvėręs kelią kitam tironui – Fideliui Castro

Sportas

Sausa serija tęsiasi: bedantė Lietuva sumušta Rumunijoje

Gyvenimas

Vyrams brazilišką depiliaciją atliekanti meistrė: apie iškrypėlius, sugriautus mitus ir erekciją

15min iš Ploješčio Sportas

Po mačo Ploještyje – išvaryto A.Novikovo priekaištai arbitrui

Sportas

Bušido kovos: pergalingas S.Maslobojevo sugrįžimas, 5 nokautai ir turko akibrokštas, kokio nėra buvę

Aktualu

Kelyje iš Panevėžio į Vilnių „Toyota“ susidūrė su elniu

Gazas

Tragedija prie Balėnų visuomenėje sukėlė sąmyšį – reikia amerikietiškos tvarkos?

24sek

Treneris po išsprūdusios pergalės prieš Rusiją: „Mes verti Europos čempionato“

Vardai

Popscenos princesė Monique Vilniuje pristatė po ilgų kūrybinių išgyvenimų gimusį albumą

Interviu Mokslas.IT

Dangiškieji akmenys kolekcininkų rankose virsta ir filosofija, ir prabanga

Verslas

JAV prekybos karas jau varo verslą iš Kinijos – bet ne į Ameriką

Vardai

Tarp bušido turnyro gerbėjų – ir kovų menus pamilusi Erika Vitulskienė, ir Egidijus Dragūnas

24sek

Kaip apmaudu: stebint A.Saboniui ir A.Kirilenkai Lietuva neatsilaikė prieš Rusiją

Vardai

Inga Stumbrienė už dalyvavimą grožio konkurse Dominikoje karūnos sulaukė Lietuvoje

Gyvenimas

15 veislių šunų, kurių lojimas niekam nepridarys rūpesčių

Gyvenimas

Mylimojo smurtą bei vadovo priekabiavimą patyrusi Vilma: „Jaučiausi be kaltės kalta“

Pasaulis kišenėje

Kodėl Berlynas niekada nebus toks, koks buvo iki karo – ir to net nereikia

Sportas

Tautų lyga: Italija ir Portugalija išsiskyrė taikiai

Deuce

Nesustabdoma jėga – Novakas Džokovičius sutriuškino Keviną Andersoną

Vardai

Ypatingos

07:40
07:22

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje