Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Trakų pilį savaitgalį valdys svečiai iš Estijos ir Švedijos

Savaitgalį Trakų pilyje bus galima susipažinti su estų ir švedų kalėdinėmis tradicijomis
Sigitos Nemeikaitės nuotr. / Savaitgalį Trakų pilyje bus galima susipažinti su estų ir švedų kalėdinėmis tradicijomis
Šaltinis: 15min
0
A A

Jei dar neturite planų šiam savaitgaliui, sėskite į automobilį ir kartu su šeima keliaukite į Trakus, kuris šiemet paskelbtas Kalėdų Senelių sostine. Gruodžio 13-14 dienomis Trakų pilį ir miestą valdys kaimyninių Baltijos šalių – Estijos ir Švedijos – Kalėdų Seneliai, lankytojams žadantys įvairių pramogų.

„Senoji sostinė šiuo metu yra ir pasaulio Kalėdų Senelių sostinė, tad joje valdžia keičiasi kas savaitgalį, priklausomai nuo to, iš kurios šalies atvyksta Kalėdų Senelis“, – juokavo Trakų seniūnas Kęstutis Vilkauskas, kuris yra vienas iš renginio sumanytojų. 

Pasak pašnekovo, atvykusieji į Trakų pilį šeštadienį jame ras netikėtą karalių – Estijos Kalėdų Senelį, kuris vadinamas Juoluvanu, ir jo linksmą draugą – Kalėdų personažą ožį Joulusokį. Estijos ambasados rengiamoje šventėje netrūks šios šalies gyventojams žinomų žaidimų – jas prisitatys ir renginyje dalyvausiantis Estijos ambasadorius Lietuvoje Toomas Kukk su šeima. Susirinkusiems koncertuos Talino tautinio šokių kolektyvas „Kelmas ir kankorėžiai“.

Kol pilyje siaus tradiciniai estiški šokiai, melodijos, pramogos, veiklos netrūks ir pilies prieigose. Ties tiltu į pilį pirmąkart po rekonstrukcijos atvers duris Tradicinių amatų centras, kuriame bus galima apžiūrėti ir įsigyti originalių kalėdinių dovanų. Šeštadienį prasidėjusi Kalėdų mugė ūš ir kitomis Kalėdų Senelių sostinės renginių dienomis.

Sekmadienį, gruodžio 14 –ąją, Trakus valdys Švedija, todėl pilyje skambės šios šalies dainos ir muzika. Liaudiškas dainas trauks ir Švedijos ambasadorė Lietuvoje Cecilija Barbro Ruthstrom-Ruin, kuri yra chorinio dainavimo entuziastė, tad renginyje koncertuos su choru „Langas“.

Sigitos Nemeikaitės nuotr./Trakai šiemet paskelbti Kalėdų Senelių sostine
Sigitos Nemeikaitės nuotr./Trakai šiemet paskelbti Kalėdų Senelių sostine

Pasilinksminę pagal estų ir švedų kalėdinius papročius ir tradicijas šventės dalyviai galės aplankyti septynias Nykštukų rezidencijas. Jose gavę specialius antspaudus lankytojai galės dalyvauti konkurse, kurio prizas – kelionė į vieną iš užsienio pramogų parkų visai šeimai. Be to, viešnagę Trakuose primins dar viena smagi pramoga – kalėdinis paštas. Kalėdų Senelio atviruką su Trakų pilimi galima išsiųsti Iš Trakų nykštuko rezidencijos pilies apžvalgos aikštelėje, esančios priešais pilį.

Neteks nuobodžiauti ir vakare. Gruodžio 13-osios vakarą „Galvė Jazz“ fiesta kviečia į koncertą „Slėnio“ kavinėje, o gruodžio 14-ąją pilies didžiojoje menėje koncertuos Nedos Malūnavičiūtės ir Olego Ditkovskio duetas.

Kalėdų Senelių sostinės renginiai Trakuose vyksta jau ketvirtąjį kartą. Praėjusį savaitgalį šventę atidarė lietuviškas Senelis Kalėda, su pulku nykštukų traukiniu atriedėjęs į Trakus.  Daugiau informacijos apie Kalėdų senelių sostinės renginius Trakuose galima rasti šiose interneto svetainėse: www.kaledostrakusoe.lt, www.trakai-visit.lt, www.trakaijazz.lt

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje