Dabar populiaru
Publikuota: 2017 balandžio 21d. 18:50

Gėlių žydėjimo šventės Lietuvoje, kurių negalima praleisti

Narcizų ir tulpių žydėjimo šventės Lietuvoje
M.Siruso, Druskininkų savivaldybės nuotr./15min koliažas / Narcizų ir tulpių žydėjimo šventės Lietuvoje

Dažnas keliautojas pavasario keliones derina ne tik prie pageidaujamų orų, bet ir prie švenčių. Vienos tokių – Nyderlanduose ir kai kur kitur Europoje vykstančios gėlių žydėjimo šventės ir festivaliai. Tačiau, jei šiuo metu neturite laiko net ir trumpai kelionei į užsienį, greičiausiai galite skirti tam bent dieną pakeliauti Lietuvoje.

To pakaks, kad apsilankytumėte dviejose Lietuvoje vykstančiose gėlių žydėjimo šventėse. Štai jos.

Narcizų žydėjimo šventė Druskininkuose

Druskininkų miesto savivaldybės nuotr./Narcizai
Druskininkų miesto savivaldybės nuotr./Narcizai

Balandžio 21–23 dienomis Druskininkai kviečia į Narcizų žydėjimo šventę. Pasak druskininkiečių, Vijūnėlės parke žiedus jau išskleidė 220 tūkstančių narcizų, skleidžiasi ir 20 japoniškų sakurų.

Balta narcizų jūra – įspūdingas reginys, kuriuo pasigrožėti ir įsiamžinti skuba ir druskininkiečiai, ir svečiai iš visos Lietuvos bei užsienio.

Druskininkų miesto savivaldybės nuotr./Druskininkai pavasarį
Druskininkų miesto savivaldybės nuotr./Druskininkai pavasarį

Visą ateinantį savaitgalį Vijūnėlės parke praeivius džiugins skambanti gyva muzika, poezija, teatro artistų pasirodymai, XIX amžiaus epochos kostiumais apsirengę aktoriai. Mažuosius kurorto svečius džiugins mandalų spalvinimas, aitvarų gamybos pamokos, kojūkininkų pasirodymas ir burbulų šou, rašoma renginio organizatorių pranešime spaudai.

Be to, parke veiks grožio ir sveikatinimo priemonių mugė, o Vilniaus alėjoje savo gaminiais prekiaus tautodailininkai ir amatininkai. Norintieji visas tris šventės dienas galės dalyvauti teminėse ekskursijose, kuriose galės pažinti Druskininkus ne tik kaip sveikatingumo paslaugų ir žiemos sporto bei pramogų miestą.

Vis dėl svarbiausiu „smuiku“ savaitgalį gros narcizai, dėl kurių žmonės į Druskininkus suplūs iš visos Lietuvos.

Druskininkų miesto savivaldybės nuotr./Jau žydi narcizai
Druskininkų miesto savivaldybės nuotr./Jau žydi narcizai

Pirmieji 130 tūkstančių narcizų buvo pasodinti 2011 metų rudenį. 2012 metais šalia pėsčiųjų tako, skiriančio Druskonio ežerą ir Vijūnėlės tvenkinį, pasodinta 20 japoniškų sakurų. Japoniškų vyšnių alėja pavadinta Druskininkų garbės piliečio daktaro Bronislovo Lubio vardu. 2013 metų rudenį parke pasodinta dar 90 tūkstančių narcizų sodinukų.

Tulpių žydėjimo šventė Burbiškio dvare

Martyno Siruso nuotr./Tulpės Burbiškio dvare
Martyno Siruso nuotr./Tulpės Burbiškio dvare

Tulpių žydėjimo šventė gegužės 13–14 dienomis Burbiškio dvare, Radviliškio rajone, vyks jau 17 kartą. Jau antrus metus mėgautis žydinčiomis tulpėmis bus galima net dvi dienas.

Tuo metu dvaro teritorijoje ir prieigose veiks mugė, vyks muzikiniai renginiai, kuriuose dalyvaus tiek vietos bendruomenė, tiek žinomi atlikėjai ir muzikantai. Detalesnė informacija kol kas nepateikiama. Apie renginį organizatoriai informuos feisbuko paskyroje.

Burbiškio arba Baženskių dvaras istoriniuose šaltiniuose minimas nuo XVII a. Dvare – peizažinio tipo parkas, užimantis 28 ha plotą. Parko teritorijoje esančiuose tvenkiniuose yra 15 salų. Tvenkiniai sujungti lieptais ir tilteliais, šalia teka per parką tekantis Liulio upelis. Nutiesti takai, pastatyta tiltų, pavėsinių, suoliukų, skulptūrų, pagal Valdaikių–Rozalimo kelią nuo ažūrinių metalinių vartų driekiasi dviejų eilių beržų alėja, šonuose – liepų alėjos.

Istoriniai šaltiniai rodo, kad Burbiškio dvaro šeimininkai labai puoselėjo senąją bajorišką kultūrą. Dvaro savininkai Baženskiai kūrė didelį ir puošnų parką, jame statė paminklus, skulptūras, kaupė archyvą ir biblioteką. Visas parke esančias skulptūras dvarininko Mykolo Baženskio užsakymu sukūrė skulptorius Kazimieras Ulianskis (1878–1914). XX amžiuje dvare lankydavosi garsūs to meto inteligentai Petras Vileišis, Jonas Basanavičius ir kiti. Adomas Baženskis, dvaro paveldėtojas, gyvenęs Gniezne, Lenkijoje, 1992 metais apleistą, sovietiniais laikais nuniokotą dvarą padovanojo Radviliškio rajono savivaldybei, kuri įsipareigojo jį sutvarkyti ir pritaikyti visuomenės kultūros reikmėms.

Martyno Siruso nuotr./Burbiškio dvaras
Martyno Siruso nuotr./Burbiškio dvaras

Atkūrus parką jame pasodinta tūkstančiai tulpių. Beveik vienu metu įvairiausiomis spalvomis pražystančios pavasarinės gėlės tapo savotišku traukos objektu, todėl prieš 17 metų rajono valdžia nusprendė pradėjo organizuoti specialią tulpių žydėjimo šventę. Dabar ji žinoma ir už Lietuvos ribų. Į renginį atvyksta ir svarbiausi Lietuvos žmonės, pavyzdžiui, prezidentė Dalia Grybauskaitė.

VIDEO: 15-oji tulpių žydėjimo šventė Burbiškio dvare

Žydinčios sakuros Vilniuje

Nors sakuros – ne gėlės, tačiau jų žydėjimas Japonijoje – ypatinga šventė. Jau kelerius metus grožėtis šiuo pavasariniu reginiu gali ir vilniečiai bei sostinės svečiai, balandžio pabaigoje – gegužės pradžioje apsilankę prie Baltojo tilto, kur prieš kelerius metus pradėtas kurti Vilniaus sakurų parkas.

Oficialios datos, kada sakuros pradės žydėti šiemet, niekas nežino. Viską lems orai. Bet esame tikri, kad, vos tik atšils, būriai vilniečių keliaus grožėtis prie sakurų. Praėjusiais metais neoficiali Vilniaus sakurų žydėjimo šventė „įvyko“ balandžio pabaigoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje