Dabar populiaru
Publikuota: 2015 balandžio 14d. 18:05

Į Ventos apylinkes galime žvalgytis iš 15 m aukščio – lankytojų jau laukia gėlę primenantis bokštas

Ventos regioninio parko apžvalgos bokštas
Ventos regioninio parko apžvalgos bokštas

Ventos regioniniame parke ties Ventos upe iškilo naujas apžvalgos bokštas, nuo kurio atsiveria kerintis vaizdas į Ventos kraštovaizdžio draustinį, Papilės miestą, Daubiškio kaimą, Ventos upės vingius, Jurakalnio geologinę atodangą ir atragį, Papilės piliakalnius.

Šis modernios konstrukcijos apžvalgos bokštas iškilęs virš medžių viršūnių į 15 metrų aukštį. Statinio forma primena gėlės žiedą, jis pagamintas iš medžio ir metalo konstrukcijų.

Ventos regioninio parko direkcijos nuotr./Ventos regioninio parko apžvalgos bokštas
Ventos regioninio parko direkcijos nuotr./
Naujasis apžvalgos bokštas

Naujasis Jurakalnio apžvalgos bokštas stūkso netoliese Daubiškių kaimo. Jurakalnyje taip pat įrengtas pažintinis takas, kuris tęsiasi iki Simono Daukanto muziejaus.

Netoli apžvalgos bokšto įrengta moderni automobilių stovėjimo aikštelė, kad lankytojams būtų patogu privažiuoti.

Ventos regioninio parko apžvalgos bokšto statytojai stengėsi, kad statinys kuo subtiliau įsikomponuoti į kraštovaizdį. Palypėjus laipteliais galima gėrėtis regioninio parko vertybėmis – Ventos upės vingiais, slėniais su retomis Lietuvoje natūraliomis pievomis, stačiais upės šlaitais su unikaliomis atodangomis.

Vaizdas iš Ventos regioninio parko apžvalgos bokšto
Vaizdas iš Ventos regioninio parko apžvalgos bokšto

Apžvalgos bokšto forma primena gėlės žiedą, jis pagamintas iš medžio ir metalo konstrukcijų.

Apžvalgos bokštas įrengtas įgyvendinant Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto lėšomis finansuojamą projektą ,,Saugomų teritorijų tvarkymas (II etapas)".

Projektą inicijavo ir vykdė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos kartu su Ventos regioninio parko direkcija ir Akmenės rajono savivaldybės administracija.

Lietuvos nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose ES lėšomis pastatyta trylika apžvalgos bokštų. Vienas tokių – Metelių regioninio parko teritorijoje stovi nuo vasario. Dar trys apžvalgos bokštai šiuo metu statomi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

20:27
01:03
01:22

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje