Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 23d. 11:04

Idėja savaitgaliui: pasimatymas su laumėmis žygiuojant pėsčiomis aplink Asvejos ežerą

Asvejos ežeras
Jurgitos Narbutaitės nuotr. / Asvejos ežeras

Ar buvo šovusi mintis apeiti patį ilgiausią Lietuvos ežerą – Asveją – ir patirti neišdildomų įspūdžių, kuriuos atsiminsite visą gyvenimą? Jei taip, siūlome kartu su Asvejos parko darbuotojais tai padaryti šį savaitgalį.

Per dvi dienas žygio dalyviai sužinos begalę Asvejos paslapčių, kurios tik ir laukia būti atskleistos: kur pradingo viena iš Asvejos salų, kodėl kraštovaizdį pakeitė esančios neaiškios kalvelės, kokias sutartines dainuodavo susirinkusios laumės, kodėl Asvejos ežerą pamėgo Šamas baisūnas, ką slepia Asvejos vandenys ir dar daug kitų paslapčių.

Taip pat turės progą pamatyti, kokia yra Asvejos parko darbuotojų diena – ji tikrai nesusideda vien tik iš romantiškų pasivaikščiojimų šalia Asvejos.

„Iki penktadienio buvo užsiregistravę 44 žmonės ir vis dar registruojasi. Yra galimybė prisijungti ir neužsiregistravusiems. Svarbu, kad 8 val. šeštadienį, rugsėjo 24 d., jie būtų prie Asvejos regioninio parko Lankytojų centro. Nuo jo ir pradėsime žygį. Taip pat yra galimybė prisijungti antrą dieną, rugsėjo 24 d., nuo Abejučių stovyklavietės. Ten po pirmos dienos žygio mes apsistosime“, – pasakojo Asvejos regioninio parko specialistė informacijai Laura Leškevičiūtė.

Pirmą dieną planuojama nukeliauti apie 40 km vingiuotom kalvom ir duobėm (žygio diena baigsis Abejučių stovyklavietėje).

Antra diena, pasak L.Leškevičiūtės, bus pilna netikėtumų ir tik nuo žygio dalyvių priklausys, ar eisime iki lankytinų vietų ar tiesiog skuosime greičiau į Dubingių miestelį.

„Asvejos iššūkio“ maršrutas nėra itin sudėtingas ir ilgas, tačiau kai kuriems iš dalyvių tai galbūt bus vienas pirmųjų žygių, kuriuose sudalyvausite, todėl noriu pasidalinti kai kuriomis įžvalgomis. Pati trasa nebus sudėtinga – daugiausiai žvyrkeliai, truputis asfalto bei miško kelių, todėl nereikės eiti su „botais“ (pelkių šįkart vengsime). Tinkamiausia avalynė – tai jau laiko patikrinti batai, su kuriais jaučiatės patogiai. Aukštakulniai, ką tik nusipirkti „žygių“ batai suteiks garantiją atsirasti pūslėms.

Rekomenduoju su savimi pasiimti bent porą atsarginių kojinių, nes, jei sušlaps, suprakaituos pėda – tai irgi paraiška šlubčiojimui ir skausmui.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Asvejos lankytojų centras
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Asvejos lankytojų centras įrengtas buvusioje smuklėje Dubingių miestelyje

Su savimi turėkite bent litrą vandens – jis yra kartais net svarbesnis už maistą, kurį irgi būtų gerai, kad pasiimtumėte. Tiems, kurie žada miegoti, tikriausiai suprantama, kad reikėtų su savimi pasiimti šiltus drabužius, nebent miegosite poroje.

Visą mantą – palapines, šiltus drabužius ir pan. bus galima palikti Asvejos regioninio parko direkcijos Lankytojų centre (buvusioje Dubingių smuklėje, adresas: Radvilų g. 1, Dubingiai), iš kur ji saugiai bus pervežta į Abejučių poilsiavietę“, – patarimais dalinosi žygio organizatorė.

Nakvynės vietoje galėsite paskanauti ant laužo paruoštos bendros vakarienės bei pasigardžiuodami išgerti iš Asvejos apylinkių kruopščiai atrinktų parko darbuotojų paruoštos žolelių arbatos.

„Jei planuojate nakvoti, reikėtų su savimi turėti įrankius (dubenėlis, šaukštas/šakutė, puodelis)“, – priminė L.Leškevičiūtė.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Asvejos regioninio parko direkcijos specialistė ir gidė Laura Leškevičiūtė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Asvejos regioninio parko direkcijos specialistė ir gidė Laura Leškevičiūtė

Toks žygis organizuojamas pirmą kartą, tačiau ne paskutinį. Jo rengėjai įsitikinę: Asvejos ežero apylinkės turi tiek daug įdomių objektų, vietų, apipintų legendomis, kad parodyti juos neužtenka dviejų dienų žygio.

Planuojančius atvykti į šį žygį jie kvietė burtis draugėn. „Visi tikrai negyvename Dubingiuose, todėl iš vienų ar kitų Lietuvos miestų ir miestelių susirinksime kažkokiu būdu: vieni automobiliu, kiti viešuoju transportu. Bet geriausiai būtų, jei kas važiuotumėte savo automobiliu ir turėtumėte vietos dar žygeiviui/-ei, kuris ryšis šiam Asvejos iššūkiui, pasakytumėte. Būtų dviguba nauda: susipažintumėte iš anksto su “likimo broliais ir seserimis„, be to, kuras kainuotų pigiau. Tad kooperuojamės – parašykite, iš kur vyksite, kada vyksite ir kada grįšite ir laukite bendrakeleivių“, – siūlė L.Leškevičiūtė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje