Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 10d. 13:03

Įkvėpkite naujos muzikos Lietuvos Mančesteriu vadintame mieste: melomano TOP 6

Tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis
Projekto partnerio nuotr. / Tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis

Muzikinių įvykių 2019 metų vasarą – tik spėk viską išgirsti ir pamatyti, rašoma pranešime spaudai. Melomanai rekomenduoja šiuos renginius, kuriuos, pasak jų, šiukštu praleisti. P. S. Šiauliai anksčiau vadinti Lietuvos Mančesteriu – mat čia kūrėsi populiarios roko grupės, muzikavo Neda, Gytis Paškevičius. Tai buvo miestas be popso. Iki pat šiol.

1. „Saulės vasaros koncertai“. Pernai pradėtas koncertų ciklas „Saulės vasaros koncertai“ melomanus kviečia susitikti bulvare ir šią vasarą. Trečiadieniais pagardinti pietų pertrauką muzikos garsais kvies ir Šiaulių pučiamųjų orkestras, bigbendas, ir muzikos mokyklos mokiniai, ir svečiai iš JAV. Vasarą skanauk muziką bulvare.

2. „Rumshk’14“. Atgimstantis muzikos festivalis-konkursas „RUMSHK’14“ ir šią vasarą, birželio 28–29 d., džiugins alternatyvios, gyvai atliekamos ir kokybiškos muzikos mėgėjus, šiauliečius ir miesto svečius. Grafų Zubovų rūmų kiemas vėl prisipildys muzika ir melomanais. Svarbiausias alternatyvios muzikos festivalio akcentas – apdovanojimai. Didžiojoje scenoje pasirodys atrankos konkurse dalyvavusios grupės, atlikėjai, kūrėjai, kurie komisijos sprendimu, bus apdovanojami specialiais prizais.

3. „Saulės žiedas“. Tarptautinis folkloro konkursas-festivalis iš įvairiausių pasaulio kampelių sukviečia atlikėjus ir kolektyvus. Liepos 3-7 dienomis jau aštuntą kartą Šiauliuose bus daugybė ryškiaspalvių pasirodymų. Pasinaudokite galimybe išmokti šokių, pamuzikuoti ir sudalyvauti naktinėse vakaronėse.

4. „Ch. Frenkelio vilos vasaros festivalis“. Kauno šokio teatro „Aura“ spektaklis „Norėčiau būt paparčio žiedu“ (pasirodymas birželio 13 d.) duoda startą nuotaikingam vasaros festivaliui, kuris Šiauliuose jau šešioliktąjį kartą į Ch. Frenkelio vilos sodą sukviečia puikų muzikinį skonį turinčius klausytojus. Oficialus festivalio atidarymas vyks liepos 6 d.

5. Ekskursija „Muzikiniai Šiauliai“. Gidų gretas papildžiusi muzikos pedagogė Marija paruošė ekskursiją „Muzikiniai Šiauliai“, kurioje – ir gyva muzika. Šiemet Šiaulių muzikos mokykla švenčia 80-ąjį veiklos jubiliejų. Ekskursijoje ne tik pristatoma mokyklos istorija, bet ir iškilių asmenybių, susijusių su šia mokykla, gyvenimo istorijomis ir likimais. Ką Šiauliuose veikė Juozas Karosas, Ignas Prielgauskas, Saulius Sondeckis?

6. Lietuvos Mančesteriu kurį laiką vadinti Šiauliai galėtų prisiminti šį identitetą. O priminimus kasdien vis atsiunčia miesto bulvare muzikuojantis jaunimas. Kas akordeonais, kas trimitais praskaidrina rutiną ir kviečia stabtelėti.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

02:12
39:35
01:36

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje