Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 17d. 13:59

Iš pakiemių ir patvorių – mažom gatvelėm Rytų kryptimi

Iš pakiemių ir patvorių – mažom gatvelėm Rytų kryptimi
Iš pakiemių ir patvorių – mažom gatvelėm Rytų kryptimi

Manote, kad jau viską žinote apie Šiaulius? Žinote, kur kokios gatvės mieste? Gidas Saulius jums turi paruošęs staigmeną, rašoma pranešime spaudai. Išvaikščiojęs pakiemius ir patvorius, jis šeštadienį kviečia išbandyti naują maršrutą „Mažom gatvelėm Rytų kryptimi“.

Ne, jūs tikrai nevyksite į tikruosius Rytus, bet jei Šiauliuose yra Pietinis, tai kodėl negali būti Rytinio? Jei dar nežinojote, šiemet – vietovardžių metai. Todėl ir gidas surinko objektus pačiais margiausiais ir netikėčiausiais pavadinimais: Šimšė, Mandžiūrija, Pakartuvė, Kaukazas, Padirsė, Zokniai, Lepšiai. O kur yra Šiaulių „kompotas“? O Šiaulių „uogienė“? O Pelkių taboriukas? Atsakymai bus pateikti ekskursijos metu.

Kaip aiškina gidas, Antanas Tyzenhauzas XVIII amžiaus antrojoje pusėje taip pasistengė ištiesinti mūsų gatveles, kad dabar centre vis pakalbame apie „kvadratiš“ kvartalus. Gidas Saulius kviečia vykti ten, kur nei Antano, nei sovietmečio architekto rankos netiesino Šiauliuose natūraliai keliautojų pramintų vieškelių ir traktų. „Čia žmonės paprastai dvariškai ar kaimiškai gyveno, kol miestas, besiplėsdamas, jų takelius gatvelėmis pervadino. Tačiau senoji vietos dvasia nepasikeitė ir kaip kadaise vietiniai savo apylinkes vadino, taip jas ir šiandien dažniau ar rečiau mes įvardiname“, – teigė gidas.

Nauji atradimai – tai dar ne viskas! Siūloma žolelių arbatos su Karpatų obuolėčio pertraukėlė „Viržijos“ kavinėje – 3 Eur. Jei norėsite stipriau – galima užsisakyti nesprogusių Zoknių cepelinų.

Ekskursijos autobusu bilieto kaina – 6 Eur.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Ekspertai pataria

Video

14:48
01:05
00:43

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje