Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 20d. 15:44

Judumo savaitė Šiauliuose – judrios pramogos, interaktyvūs pasivaikščiojimai ir prizai

Geležinė lapė
Šiaulių TIC archyvo nuotr. / Geležinė lapė

Rugsėjo 16–29 dienomis visoje Europoje vyksta Judumo savaitės renginiai. Jais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į tvarias, ekologiškas transporto priemones bei paskatinti gyventojus išbandyti susisiekimo automobiliais alternatyvas. Šia proga Šiaulių miesto savivaldybės Miesto ūkio ir aplinkos skyrius kartu su Šiaulių turizmo informacijos centru organizuoja įvairius aktyvų judėjimą, keliavimą po miestą pristatančius renginius ir pramogas. 

Viena tokių pramogų – šiandien (rugsėjo 18 d.) startuojantis interaktyvus maršrutas-žaidimas Nuo lapės iki lapės”.

Ar teko kada vytis lapę? O gal lapes regėjote tik zoologijos sode? Šiauliai gali pasigirti turintys net dvi miestą saugančias lapes – skulptūrą „Geležinė lapė“ Talkšos ežero pakrantėje ir ant sienos išpieštą ryškiaspalvę lapę stebinčią Sukilėlių kalnelį. Būtent šios laputės ir tapo šio žaidimo simboliais.

Kaip teigia Šiaulių turizmo informacijos centro direktorė Rūta Stankuvienė – „šiuo maršrutu, o kartu ir žaidimu, norime paraginti tiek miestelėnus, tiek miesto svečius pajudėti ir tai daryti atrandant įdomiausias Šiaulių miesto vietas“. Tai ne tik pramoga ir dar viena priežastis pasivaikščioti po Šiaulius su šeima ar draugais, bet ir puiki galimybė laimėti vertingus prizus. Net dviem žaidimo dalyviams įveikusiems visą maršrutą bus padovanoti „Baltik vairas“ dviračiai, o suvenyrų rinkinys lauks kiekvieno žaidimo dalyvio. Žaidimas vyks net dvi savaites, iki rugsėjo 30 dienos, tad kiekvienas turės galimybę aplankyti ir lapes, ir muziejus, ir parkus. Daugiau informacijos, taisyklės ir kita svarbi informacija pateikiama žaidimo puslapyje www.pamatykLietuvoje.lt/SiauliuLapes .

Siūlomas maršrutas ypatingas dar ir tuo, kad kas laukia žaidėjų, kokias vietas jie aplankys ir pamatys, jie sužinos tik žaisdami. Maršrute-siurprize pateikiama tik pirmosios siūlomos aplankyti vietos informacija, o kas laukia toliau sužinosite tik apsilankę prie „Geležinės lapės“ Šiauliuose ir čia pasižymėję. Kitoje vietoje pasižymėję sužinosite dar kitą vietą ir taip jums bus parodyta net 10 vietų ir vietelių Šiauliuose.

Kaip žaisti?

 • Atsidarykite šį kelionės maršrutą savo telefono interneto naršyklėje (www.pamatykLietuvoje.lt/SiauliuLapes);

 • Aplankykite maršrute nurodytą vietą ir joje pasižymėkite:

  • suraskite maršrute jūsų lankomą objektą;

  • paspauskite ties juo esantį mygtuką „Pasižymėti";

  • pasižymėti galėsite tik būdami prie to objekto (tai mums nustatyti leis jūsų telefono GPS);

  • nepavykus pasižymėti, vadovaukitės pateikiamomis instrukcijomis.

 • Pasižymėję gausite informaciją apie kitą maršruto vietą, į kurią ir keliaukite toliau;

 • Vadovaudamiesi maršruto nuorodomis aplankykite visas 10 maršruto vietų;

Aplankę visas žaidimo vietas, užsukę į Šiaulių turizmo informacijos centrą (Vilniaus g. 213, darbo laikas: I-V: 09.00 - 18.00, VI: 10.00-16.00, VII: 10.00 - 14.00) ir pateikę gautą prizo kodą galėsite jį iškeisti į suvenyrų rinkinį, kurį sudaro „Žalio taško" bloknotas, puodelis, rašiklis ir raktų pakabukas/pirkinių vežimėlio žetonas.

Maršrutą-žaidimą „Nuo lapės iki lapės“ Šiaulių turizmo informacijos centras organizuoja kartu su kelionių po Lietuvą portalu www.pamatykLietuvoje.lt. Tai jau trečiasis panašus žaidimas Šiauliuose. Vasarą vykęs žaidimas skirtas keliaujančioms šeimoms „Šiauliai su meile šeimai“ sulaukė didelio susidomėjimo ir gausaus žaidimo dalyvių būrio. Tąkart visi žaidimo dalyviai taip pat buvo apdovanoti puikiais prizais, o suvenyrus iš Šiaulių parsivežė kiekvienas.

Pamatyk Lietuvoje
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

01:13
04:47
02:25

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje