Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugpjūčio 31d. 08:42

Juodkrantės Raganų kalno medžio skulptūros ruošiamos šaltajam sezonui

Raganų kalne vieši medžio skulptūrių ir tautodailininkų komanda.
Neringos savivaldybės nuotr. / Raganų kalne vieši medžio skulptūrių ir tautodailininkų komanda.
Šią savaitę Juodkrantės Raganų kalne vieši medžio skulptorių ir tautodailininkų komanda: baigiantis vasarai, medinių skulptūrų ekspozicija atvirame ore rūpestingai atnaujinama. Planuojantys apsilankyti Kuršių nerijoje pirmosiomis rugsėjo dienomis galės asmeniškai pabendrauti su čia dirbančiais meistrais. Be to, visiems besidomintiems visada atvira interneto svetainė www.raganukalnas.lt, kurioje sukaupta gausybė informacijos apie šį objektą.

Surengtame tradiciniame simpoziume medines skulptūras atnaujina Valentas Butkus, Dalius Udrakis, Rimantas Zinkevičius ir Jonas Vaicekauskas. Pastarieji du yra ir kelių ekspozicijos skulptūrų autoriai.

Raganų kalne iš viso pastatytos 96 skulptūros. Prieš porą metų šio išskirtinio Juodkrantės objekto šeimininkė – Neringos muziejai – menininkų simpoziumus, skirtus puoselėti trapius medžio dirbinius, papildė dar viena iniciatyva: sumanė perkelti visą ekspoziciją į virtualią erdvę.

Neringos muziejų nuotr./2021-ųjų Raganų kalno simpoziumo dalyviai
Neringos muziejų nuotr./2021-ųjų Raganų kalno simpoziumo dalyviai

Sukurtoje interneto svetainėje galima rasti interaktyvų projekto žemėlapį su išsamia informacija apie skulptūras bei jų nuotraukomis, audiogidu bei skulptorių interviu. Tekstai bei audiogido informacija pateikiama lietuvių, anglų bei vokiečių kalbomis – kad susipažinti su ekspozicija taip pat galėtų svečiai iš užsienio. Svetainė pritaikyta ir specialiųjų poreikių turintiems interneto vartotojams.

„Raganų kalno ekspozicija įkopė į penktą dešimtį – viskas vietos entuziastų ir kūrybingų tautodailininkų pastangomis. Siekiame tęsti šią tradiciją bei prie jos prisidėti moderniomis priemonėmis. Šiomis dienomis, kai daugelis įpratę keliauti su išmaniaisiais telefonais, mūsų sukurtas gidas yra visada po ranka. Natūralu, kad svetainės lankomumas ypač išauga turizmo sezonu, vasarą, tačiau, populiarėjant kelionėms po Lietuvą, ir pats Raganų kalnas, ir jam skirtas virtualus gidas tampa vis populiaresni visais metų laikais“, – sakė Neringos muziejai vadovė dr. Lina Motuzienė.

Raganų kalnas – nuo seno žmonių susibūrimų ir tradicinių švenčių, vėliau – pasivaikščiojimų vieta buvęs išskirtinis Kuršių nerijos gamtos objektas prieš keliasdešimt metų įkvėpė girininką Joną Stanių originaliai iniciatyvai papuošti jį medžio skulptūromis. 1979 m. į pirmąją kūrybinę stovyklą susirinkę liaudies meistrai išdrožė 25 skulptūras. Projektui vadovavo skulptorius Steponas Šarapovas ir architektas Algimantas Nasvytis. 1979–1981 m. surengti iš viso trys tokie simpoziumai, kurių metu 50 medžio meistrų ir kalvių sukūrė dar 71 skulptūrą, įkvėptą lietuviškos etninės kultūros palikimo.

Neringos muziejų nuotr./Raganų kalno simpoziumas
Neringos muziejų nuotr./Raganų kalno simpoziumas

Finansavimą šiųmečiam Raganų kalno simpoziumui ir interaktyvaus gido projektams skyrė Lietuvos kultūros taryba ir Neringos miesto savivaldybė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:03:12
01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

03:08
00:29
25:23

Esports namai

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje