Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 23d. 08:00

Jūros šventė liko be eisenos: koks bus šiųmetis atidarymas?

Jūros šventės eisena
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Jūros šventės eisenos šiemet, deja, nebus. Ją keičia burių paradas.

„Labai apgailestaujam palaidoję didįjį atidarymo akcentą, kurį išauginome... Eiseną su 8 000 dalyvių...“ – Jūros šventės spaudos konferencijoje sakė viešosios įstaigos „Klaipėdos šventės“ atstovė Violeta Ulevičienė. Jūros šventės atidarymas šiemet bus kitoks, kaip ir pati šventė, kurioje nebus didžiųjų koncertų, dangų nušviesiančių fejerverkų ir įspūdingos eisenos. Ją keičia burių paradas ir pabūklų salvės.

Šventinė eisena jau buvo tapusi jūrinės fiestos vinimi, o ir pačios įmonės bei organizacijos, keliaudavusios eisenoje, stengėsi būti kuo originalesnės. Įvairiausia atributika, puošmenos, pasitelkti netradiciniai sprendimai, šūksniai, riedančios jūriškai padabintos transporto priemonės paskleisdavo uostamiestyje šventinę nuotaiką. Koronavirusas šiemet privertė ieškoti kitokių sprendimų, mat stebėti eisenos susirinkdavo tūkstančiai miestiečių ir svečių, besirikiuodavusių centrinėse miesto gatvėse.

„Ieškojome būdo, koks atidarymas galėtų būti. Jūros šventės vėliavą juk turime pakelti...“ – sakė V.Ulevičienė.

Šventinis startas šiemet aidės iš pabūklų, jų salvės praneš, kad Jūros šventė jau prasidėjo. Fiestos pradžia taps burių paradas, jame bus galima išvysti aštuonis burlaivius. Miestiečiai ir svečiai galės pasigrožėti tiek mūsų šalies laivais, tiek svečių iš Estijos, Lenkijos bei Vokietijos. Tarp dalyvių – įspūdingas burlaivis iš Vokietijos „Santa Barbara“, kartą jau viešėjęs uostamiestyje.

„Pasitarę darysime burių paradą. Jis nebus masiškas, tai bandymas padaryti eiseną, paradą ant vandens. Tikimės, kad jis bus sėkmingas, išaugs į ilgametę tradiciją. Paradas ant vandens vyks penktadienį vietoj eisenos ir paskelbs Jūros šventės atidarymą. Bus garso, dūmų, pabūklai „kalbėsis“ iš laivų ir nuo kranto. Eisenos vedliu taps Klaipėdos universiteto burlaivis „Brabander“. Sugrįžęs prie kranto, jis pakels Jūros šventės vėliavą. Tikimės, kad tradicija taps įdomi. Parodykim, kad šventė gali būti saugi, galime padaryti ją bet kokiomis sąlygomis“, – sakė V.Ulevičienė.

Pasitarę darysime burių paradą. Jis nebus masiškas, tai bandymas padaryti eiseną, paradą ant vandens.

Pasak Lietuvos jūrų muziejaus pavaduotojo Romualdo Adomavičiaus, anksčiau būdavo gyva tradicija, kai į uostą įplaukęs laivas pasveikindavo miestą ir šalį patrankos saliutu. Tad ši atidarymo ceremonija bus savotiška interpretacija. Pabūklai kalbėsis tarp kranto ir laivų.

Visuose laivuose bus pastatyti pabūklai. Praplaukę kruizinių laivų terminalą laivai saliutuos krantui, o iš kranto aidės salvės laivui. Garsi, įspūdinga ceremonija paskelbs šventės pradžią.

Renginį šiemet transliuos Jūros šventės televizija, kuri startuos penktadienį, 17 val., tad net ir likę namie ar besibaiminantys dėl saugumo galės stebėti šventės aidus.

Nebus didžiųjų renginių

Organizatoriai pabrėžia šiemet norintys surengti kasmetinę šventę, tačiau saugią, atsakingą ir interaktyvią. Šiemet nebus didžiųjų šventinių scenų Kruizinių laivų terminale ir Teatro aikštėje, negriaudės didieji fejerverkai. Jūros šventės programa tampa pasirodymais iki 15 minučių trukmės, kurie pabirs įvairiose senamiesčio vietose. Kaip sako organizatoriai, renginiai atplauks, atvažiuos ir ateis patys pas svečius. Visame senamiestyje bus galima išvysti teatrų, muzikinių pasirodymų, įvairiausių atrakcijų, iniciatyvų. Renginiai užklups netikėtai, tad nenustebkite, jei sustos vilkikas ir ši važinėjanti platforma taps koncertine arena. Ant jos bus galima išvysti „The Roop“, Saulių Prūsaitį, Vidą Bareikį ir kitus atlikėjus. Pasirodymai vienoje vietoje džiugins 15 minučių, o tada uždanga nusileis ir atlikėjai keliaus ieškoti kitų šventės svečių kitoje erdvėje.

„Ieškokite, nesibūriuokite, kad vėjai ne tik galvoje, bet ir tarp jūsų pūstų“, – spaudos konferencijoje sakė viena iš šventės organizatorių Rūta Steponavičienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje