Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 27d. 12:49

Jūrų muziejui – unikali dovana

Iš gelmių narai ištraukė nuskendusio laivo detalę.
„Baltijos paveldo“ nuotr. / Iš gelmių narai ištraukė nuskendusio laivo detalę.

Ketvirtadienį prie krantinės priešais Lietuvos jūrų muziejaus administracijos pastatą Smiltynėje, VšĮ „Baltijos paveldas” atstovai perduos šiam muziejui „Elbing IX“ laivo varpą.

Viešoji įstaiga „Baltijos paveldas”, siekdamas išsaugoti Baltijos jūroje nuskendusius laivus, vykdo specialų projektą, susijusį su jūriniu paveldu ir ekologija: po vandeniu istorinius objektus išlaisvina iš tinklų raizgalynių. Itin pavojingi prie nuskendusių laivų prisitvirtinę sintetiniai tinklai. Narai antrą vasarą darbuojasi prie „Elbing IX“ (47 m gylis): per tą laiką buvo nuvalyta nuo žvejybos tinklų pusė laivo. Tai krovininis vokiečių laivas, kuris nuskendo 1914 m., spėjama, užplaukus ant minos Baltijos jūroje ties Klaipėda.

Laivų valymas reikalauja ne tik didelio kruopštumo ir atidumo apžiūrint laivą po vandeniu, bet ir daugybės valandų darbo istorijos archyvuose, renkant informaciją ir tikslinant hipotezes.

Kartu su viešosios įstaigos „Baltijos paveldas” nariais Baltijoje dirba ir garsioji Sabine Kerkau, jau daugiau nei 30 metų užsiimanti šia veikla.

Sabine Kerkau kartu su kitais kolegomis yra dirbusi ir prie Libano, Graikijos, Islandijos, Kroatijos, Sardinijos krantų, Atlanto vandenyne, JAV ir Kanados ekspedicijose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

23:12
01:41
01:13

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje