Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 25d. 12:37

Jūrų muziejuje – nauja ekspozicija apie jūrų gyvūnų supergalias

Vėžiagyviai
A.Mažūno nuotr. / Vėžiagyviai

Įsibėgėjant atostogų sezonui Lietuvos jūrų muziejus pradžiugino lankytojus dar viena nauja ekspozicija intriguojančiu pavadinimu „Vėžiagyviai, dygiaodžiai ir jų supergalios". Ekspozicija atidaroma šį penktadienį, birželio 26 dieną 12.30 val. Ja praturtintas antrasis akvariumo aukštas, skirtas jūrų gamtai. Čia jau yra lankytojų pamėgtos jūrų moliuskų kriauklių, gyvybės vystymosi žemėje ekspozicijos, taip pat ekspozicija „Plėšrūs ir pavojingi gyvūnai: mitai ir tikrovė".

Naujosios ekspozicijos kūrėjai – dizaino studija „Dadada", pernai pelniusi Lietuvos dizaino prizą "Geras dizainas" už šio muziejaus Etnografinėje pajūrio žvejo sodyboje sukurtą ekspoziciją „Mano tėvas – žvejas, aš – jo padėjėjas".

Pasak Lietuvos jūrų muziejaus direktorės Olgos Žalienės, naujosios ekspozicijos „Vėžiagyviai, dygiaodžiai ir jų supergalios" turinys orientuotas į pristatomų gyvūnų prisitaikymą prie aplinkos, išgyvenimą, akcentuojant jų išskirtines savybes – supergalias. Išskirtos 8 gyvūnų grupės, kiekvieni jų sukuriant interakcijas, kuriose lankytojai patys galės išbandyti šias ir savo galias.

Naujoji ekspozicija traukia akį ir spalva, ir raiškiomis formomis, ir tuo, kad ją būtina ... išbandyti! Lankytojai galės ne tik pasigalynėti su omaru, kuris traiško savo žnyplėmis moliuskų kiautus, pamatyti, kaip jūrų agurkai spjaudosi... vidaus organais, pabandyti sugauti krabą, suskaičiuoti kardauodegio kojas ir net įkišti ranką į jūrų žvaigždės skrandį.

Tik neišsigąskite, visa tai išbandysite įvairiais žaidybiniais būdais, net neprisiliesdami prie tikrų gyvūnų. Dizainerių sukurti elementai yra ne tik estetiški, bet ir edukuojantys. Lankytojai juos gali paliesti, sužinoti, surasti paslėptą informaciją, atlikdami tam tikras užduotis. Taip skatinamas jūrų pasaulio pažinimas dar retu Lietuvos muziejuose patiriamuoju būdu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Video

12:56
42:43
00:45

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje