Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 25d. 10:57

Kai nieko nėra neįmanomo: 1 mėnuo, 2 maži vaikai, „meška“ ir 5665 km per Lietuvą

Džiugų kelionė po Lietuvą
R.Džiugienės nuotr. / Džiugų kelionė po Lietuvą

Manote, kad keliauti su mažu vaiku – iššūkis? O jeigu su ką tik gimusiu mažyliu? O jei dviem vaikais? Ir dar šuniu? Ir ne į „viskas įskaičiuota“ kurortą, o po Lietuvą automobiliu? Džiugų šeima įrodė – tam ryžtis ne tik verta, bet ir nėra taip sunku, o Lietuvoje galima atrasti begalę nuostabių kampelių. „Jei kada kils abejonių, ar įmanoma keliauti su vaikais, patikėkit, įmanoma. Net smagiau“, – įsitikinusi dviejų vaikų mama Ramunė.

Ramunės ir Gedimino Džiugų istorija apie šios vasaros klajones po Lietuvą „Facebook“ tinkle sulaukė daug susižavėjimo. Plačiau apie nuotykius kelyje ir kilusius iššūkius Ramunė papasakojo 15min.

Pora vos susipažinusi ėmė daug keliauti po Lietuvą. „Atsikeldavom savaitgalį, išsirinkdavom rajoną ir tyrinėdavom visus jo dvarus. Per pusantrų metų iki atsirandant Domui apvažinėjom be galo daug nuostabių vietų, kaimų, apžiūrėjom daugybę gražių pastatų, perskaitėm šimtus „Wikipedia“ straipsnių, knygą „Lietuvos dvarai“ net aptrynėm“, – pasakojo ji.

Susilaukę pirmagimio Ramunė ir Gediminas keliones kiek pristabdė. „Tiesa, kartą su kelių mėnesių Domuku bandėm pajudėti Šalčininkų dvarų link, bet viskas baigėsi isterišku verksmu. Pasijuokėm su Gedu, kad jam lenkiški kraštai ne prie širdies, apsisukom ir grįžom namo“, – istorija dalijosi Ramunė.

Tačiau šią vasarą „sukrito“ daug dalykų – sūnus Jurgis, pasakiški orai, mėnesis Gedimino tėvystės atostogų, prasidėjęs projektas „Surink Lietuvą“ ir po Lietuvą keliavusios kitos šeimos įspūdžiai.

„Tad galiausiai nebebuvo apie ką diskutuoti – į savo pežuką sugrūdom mėnesio kūdikį, pusantrų metų vaiką, mešką (berno zenenhundu veislės šunį Denį – red.), vežimą, pusę savo buto, sutalpinom savo užpakalius ir pasileidom į nuotykį“, – rašė Ramunė.

R.Džiugienės nuotr./Džiugų šuo Denis
R.Džiugienės nuotr./Džiugų šuo Denis

Pora didelę dalį Lietuvos rajonų jau buvo išmaišiusi ieškodama dvarų, tad šįkart nusprendė lankyti savivaldybių centrus. Užsibrėžė tikslą – apžiūrėti 30-35. Pavyko net dar daugiau – sukorę 5665 kilometrus aplankė 42 savivaldybių centrus ir tuos objektus, kuriuos buvo praleidę dvarų kelionėje.

Apsistodami pas savo šeimų narius (Ramunė – kaunietė, Gediminas – iš Klaipėdos, o jie dabar gyvena Vilniuje) ir giminaičius Džiugai išnaršė didžiąją dalį Lietuvos. „Kelionė kainavo iki tūkstančio eurų. Tai buvo kuras, maistas, magnetukai, šiek tiek mokamų pramogų ir daug kavos (mažų vaikų tėvai supras). Nenoriu net pagalvot, kiek būtų kainavę, jei būtų tekę nuomotis nakvynės vietas“, – 15min sakė Ramunė.

Šeima labiausiai liko nustebina Telšiais. „Viskas taip sutvarkyta, pritaikyta „vežimuotiems“. Miesto istoriją pasakojančios skulptūros – nerealios!“, – įspūdžiais dalijosi ji. Iš naujo jie ir atrado Marijampolę bei jos katinus.

Kiekvienas aplankytas miestas paliko žavių prisiminimų – tai architektūra, tai maistu, tai nustebinusiais prabangiais lietuvių namais. „Jei užeis mintys apie neturtingą Lietuvą ir vargšus jos žmones, pavažinėkit po kaimus – kas antras ūkininko namas vertas „Lamų slėnio“ puslapio“, – apie atrastus netikėtumus rašė Ramunė.

Šeima išmaišė ne tik Lietuvą („Posakis „į Vilnių per Balbieriškį „visai ne pokštas pasidarė“), bet užsuko ir į Daugpilį Latvijoje. „Net tuštoka ir niūroka Kalvarija atrodė kaip kokia Barselona po jo. Siaubingai nejaukus miestas, įstrigęs devintam dešimtmety blogąja prasme. Po tokio šalto dušo kelionės Lietuvos žvyrkeliais dar mielesnės pasidarė“, – pasakojo Ramunė.

Kaip keliauti su vaikais?

„Visi klausia, kaip tai įmanoma su mėnesio kūdikiu. Bet jam namai ten, kur mama ir jos krūtinė, tad Jurgis buvo labiausiai atsipalaidavęs kelionės dalyvis“, – rašė Ramunė.

Daug įdomiau, anot jos, kaip visą kelionę pavyko ištverti Domui, kuris yra be galo judrus ir smalsus. Pusantrų metukų vaikui reikėjo išsėdėti 5665 kilometrus automobilyje, pasivaikščiojimus įveikti ne sėdint vežimėlyje, o savo kojytėmis. „Nepaisant to, sunkių, ašarotų valandų buvo viena-dvi. Nes, pasirodo, kelionės yra gerai tol, kol ant žemės yra pakankamai akmenukų, kurių galima prisirankioti“, – džiaugėsi Ramunė.

R.Džiugienės nuotr./Džiugų kelionė po Lietuvą
R.Džiugienės nuotr./Džiugų kelionė po Lietuvą

15min ji sakė, kad didžiausias iššūkis mėnesį trukusioje kelionėje buvo laiko planavimas. „Išvykti anksti iš ryto su dviem mažais vaikais yra misija neįmanoma. Netgi juokavom, kad mus persekioja 11-os valandos prakeiksmas: nesvarbu, atsikeli 7 ar 9 val. ryto, išvykti pavyksta tik 11”, – pasakojo keliautoja.

Šeima stengdavosi tolimiausią dienos tikslą pasiekti iki pietų, nes alkis visgi atima kelionės džiaugsmo. „Taip pat maršrutus reikdavo pasidėlioti taip, kad ilgiausia atkarpa būtų būtent pietų miego laiku, o visos kitos atkarpos būtų su daug stotelių, kad vaikai išliptų pabėgioti ir pasidžiaugti vasara, Lietuva. Jau nebekalbu apie tikslą suspėti į visus turizmo informacijos centrus jų darbo laiku, kad galėtume įsigyti „Surink Lietuvą“ magnetuką“, – apie kelionės planavimo niuansus pasakojo Ramunė.

Tiems, kurie galbūt nedrįsta leistis į kelionę su vaikais, dviejų vaikų mama siūlo ryžtis ir svarbiausia – neišsigąsti pirmųjų ašarų. „Su pirmuoju vaiku išsiruošę į pirmąją kelionę mes irgi supanikavom ir apsisukom jam įsiverkus. Bet dabar suprantu, jog tam pusės metų žmogučiui tiesiog baisiai nuobodu buvo“, – prisiminė ji.

R.Džiugienės nuotr./Gauti „Surink Lietuvą“ magnetukai. Dalies dar šeima laukia paštu
R.Džiugienės nuotr./Gauti „Surink Lietuvą“ magnetukai. Dalies dar šeima laukia paštu

Kaip padėti vaikui, kad sėdėdamas prirakintas kėdutėje automobilyje jis nenuobodžiautų? Džiugų šeima į kelionę pasiėmė daug knygučių su lipdukais, nes dabar jos yra mėgstamiausias pusantrų Jurgio užsiėmimas.

„Girdėjau, kad kai kurie tėvai automobilyje turi specialius žaislus – su daug funkcijų, didelius, įdomius. Toks žaislas būna tik automobilyje, jo negalima neštis namo, tad jis nespėja atsibosti. Tada vaikai laukia kelionių kaip galimybės pažaisti su tuo super žaislu“, – dar vieną patarimą atskleidė Ramunė.

Kad ir kaip atrodytų sunku keliauti su dviem vaikais, labiausiai kelionių nemėgstantis šeimos narys buvo ne kuris nors iš mažylių, o berno zenenhundas Denis. Meiliai meška vadinamas milžinas dažniausiai keliaudavo nuo vienos nakvynės iki kitos ir dienas leisdavo ten. „Automobilyje praleisti visą dieną tokiu oru – ne jo kailiui“, – 15min sakė Ramunė.

Kitų metų Džiugų tikslas – apvažiuoti šiemet likusią šiaurinę Lietuvą, po kurią pora planuoja vykti su nameliu ant ratų. Dar vėliau – tikriausiai ir sukti trečią ratą per Lietuvą, šįkart pasirenkant muziejų maršrutą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje