Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 21d. 10:20

Kaina staiga pasikeitė – nuo liepos kelionė į Nidą kainuoja brangiau

Keltas Smiltynės perkėloje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Keltas Smiltynės perkėloje
Nuo liepos 1 dienos nuvykti autobusu į Nidą iš Smiltynės kainuoja brangiau. Vietoje 4 eurų reikia mokėti 5, tad planuojant keliones reikia įvertinti šį pasikeitimą.

Kuršių nerijoje kursuojančiais autobusais iš Smiltynės į Nidą norintiems nuvykti keleiviams jau tris savaites tenka mokėti euru brangiau. „Vakarų ekspresas“ sulaukė ne vieno skambučio su keleivių klausimais, kodėl kaina staiga pasikeitė, jei prieš kelias savaites bilietas dar kainavo 4 eurus.

Paaiškėjo, kad tarifai pasikeitė nuo liepos 1 d. – tokį sprendimą priėmė Neringos savivaldybės taryba.

„Neringos savivaldybės taryba gegužės 20 d. posėdyje nusprendė patenkinti vežėjo E. Zinkevičiaus individualios įmonės prašymą – padidinti keleivių vežimo vietinio susisiekimo autobusų maršrutu Nida-Smiltynė tarifą.

Birželio 23 dienos Tarybos posėdyje buvo patvirtintos naujos bilietų kainos, atsižvelgiant į tai, kad vežėjas karantino metu, nors ir dirbdamas nuostolingai dėl sumažėjusio keleivių srauto, investavo į naujų autobusų įsigijimą ir pagerino teikiamų paslaugų kokybę“, – paaiškino Neringos savivaldybės atstovė spaudai Lina Pusvaškytė.

Dėl to nuo liepos 1 d. pabrango visi kelionių autobusais po Kuršių neriją vienkartiniai bilietai – nuo 30 centų iki 1,05 euro.

Pavyzdžiui, šiuo metu iš Smiltynės nuvykti į Alksnynę kainuoja eurą (buvo 0,65 Eur), į Juodkrantę – 2 eurus (buvo 1,4 Eur), Pervalką – 3,5 (buvo 2,6 Eur), Preilą – 4 Eur (buvo 3,3 Eur), Nidą – 5 Eur (buvo 4 Eur).

Brangesnis ir judėjimas tarp Neringos savivaldybės gyvenviečių.

Pavyzdžiui, kelionė Preila-Pervalka vietoje 0,7 euro kainuoja eurą, Alksnynė-Preila – 3,5 Eur (vietoje 2,6 Eur), Alksnynė-Pervalka – 3 eurus vietoje 1,95 Eur. Visus naujus tarifus, taip pat ir bilietų kainas su lengvatomis galima rasti Neringos savivaldybės interneto svetainėje, skiltyje „Gyventojui“.

Pasak L. Pusvaškytės, šiuos kainų tarifus Neringos savivaldybės taryba peržiūri ne rečiau kaip kartą per metus, atsižvelgiant į vežimo sąnaudų, gautų pajamų pokyčius.

„Pasikeitus aplinkybėms, turinčioms įtakjui pateikus motyvuotą prašymą, Taryba gali priimti sprendimą keisti autobusų bilietų kainą“, – nurodė L. Pusvaškytė.

Beje, šiek tiek brangiau reikia mokėti ir už persikėlimą keltu į Smiltynę. Nuo birželio 1 dienos pėsčiajam ar keleiviui su dviračiu bilietas vietoje euro kainuoja 1,1 Eur. Persikėlimas lengvuoju automobiliu kainuoja 13 eurų, mopedu, motociklu – 5,2 Eur.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Vakarų ekspresas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:48
02:03
05:50

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje