Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2015 kovo 26d. 14:39

Kaip atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių ir patirti naujų nuotykių jau šį savaitgalį?

Elizabeth Gadd
„Scanpix“/„Caters News Agency“ nuotr. / Elizabeth Gadd

Jei darbo dienomis nuo 8 iki 17 val. jums nepa­bosta sėdėti biure, savait­gal­ius lei­dži­ate namu­ose ar baru­ose, o vakarus prie tele­vi­zo­ri­aus ekrano — šis straip­s­nis ne Jums. Šis įrašas tiems, kurie žino, kad vienas geri­ausių būdų atitrūkti nuo kas­di­eny­bės yra poil­sis gamtoje.

Gamta visais laikais turėjo didži­ulę įtaką žmogaus gyven­ime. Lietuva išsiskiria išskir­tinio grožio gamta, ir tai nėra tik skam­būs žodžiai. Nor­in­tys pail­sėti gam­toje kiekvieną savait­galį gali rink­tis vis kitokias pramo­gas gam­toje: pasi­vaikščioją po mišką, paukščių ar šikšnosparnių ste­bėjimą, istorinių vietų lankymą, keliones baidarėmis ir kt. Kad ir kaip ten būtų tam, kad atgau­tume jėgas koky­biškai pail­sėti gam­toje gal­ime jau šį savait­galį čia — Lietuvoje.

Kaip suplan­uoti savait­galį, atsi­traukti nuo darbo rūpesčių ir patirti naujų, įkvepi­ančių nuotykių?

Plan­uo­jant savait­galį gam­toje iš anksto numatykite dar­bus, kuri­uos turite užbaigti, susir­ašykite kitos savaitės planus tam, kad visą savait­galį galė­tumėte ramiai ilsėtis

1. Penk­ta­di­enį baikite teisin­gai. Sunku atsi­palaid­uoti šešta­di­enį, jei poil­sio dieną galvoje suk­sis mintys apie nebaig­tus dar­bus ar neat­sakytą elek­tron­inį laišką ir kt. Plan­uo­jant savait­galį gam­toje iš anksto numatykite dar­bus, kuri­uos turite užbaigti, susir­ašykite kitos savaitės planus tam, kad visą savait­galį galė­tumėte ramiai ilsėtis.

2. Praneškite apie savo planus. Poil­sis gam­toje nebus efek­tyvus jei nuo­lat turėsite atsak­inėti į “sku­bias” kolegų žinutes ar elek­tron­inius laiškus. Apie savo savait­galio planus infor­muokite artimi­au­sius žmones ir praneškite, kad į visus rūpimus darbo klausimus atsakysite, kai tik būsite darbe.

3. Sudarykite vietų, kurias norite aplankyti sąrašą. Kartu su šeimos nar­i­ais sudarykite sąrašą vietų, kurias sva­jo­jote aplankyti. Vaikų ir namiškių idėjos gali ne tik nuste­binti, bet ir įkvėpti įdomiems nuo­tyki­ams. Gal išgir­site pasiū­lymą aplankyti netoliese esantį pil­i­akalnį, ąžuolų giraitę ar pažintinį taką, o gal­būt jūsų apylinkėse yra ekologi­nis ūkis, kuri­ame bus įdomu vaikams pamatyti avis, susi­pažinti kaip aug­i­nami grikiai ar muša­mas sviestas.

We love Lithuania nuotr./Jaunius Mockevicius/ Merkinės Piliakalnis
We love Lithuania nuotr./Jaunius Mockevicius/ Merkinės Piliakalnis

4. Būkite tur­istu savo apylinkėse. Keli­au­dami svečiose šalyse daž­nai užsukame į parkus ar muziejus. Pasidomėkite, kas šį savait­galį vyk­sta jūsų apylinkėse. Gal­būt orga­nizuo­jama medelių sodin­imo, apylinkių švarin­imo talka ar orga­nizuo­jama įdomi išvyka ekskur­sija bažnyčių požemiais.

Kelionės be tik­slaus plano ir išans­tinio pasiruošimo gali būti pukus būdas patirti nuo­tykių ir atrasti kažką naujo

5. Kelionė be plano. Kaip bebūtų keista, tačiau ne pasiek­tas tik­slas, o netikė­tu­mai yra sma­giau­sia kelionės dalis. Kelionės be tik­slaus plano ir išans­tinio pasiruošimo gali būti pukus būdas patirti nuo­tykių ir atrasti kažką naujo. Pvz, 3 val. eikite pasirinkta kryp­timi — pamatysite, kokių įdomių dalykų atr­a­site, o įspūdis bus dides­nis nei tik­sliai siekiant užsi­brėžto tikslo.

7. Atrask­ite Lietu­vos kaimus ir edukacines pro­gra­mas. Kodėl neišbandžius tradicinių amatų?

Dauge­lis kaimo tur­izmo sodybų siūlo neįtikėti­nai įdomių edukacinių pro­gramų: vil­nos vėli­mas, grikių blynų gamyba, žvakių liejimo ar sūrio gamy­bos pamokas.

Fotolia nuotr./Stilinga mergina.
Fotolia nuotr./Stilinga mergina.

8. Keli­aukite neįprastu trans­portu. Keli­au­dami dvi­rači­ais ar traukiniu tas pačias vietas pamatysime vis kitaip. Tokios kelionės ir vaikams, ir suau­gusiems sukurs puikių prisi­min­imų ir nuo­tykių jausmą, leis labiau pažinti vie­niems kitus bei išmokti susi­doroti su netip­inėmis situacijomis.

geri­au­sias poil­sis yra tuomet, kai geromis emo­ci­jomis ir nau­jais atradi­mais dali­namės su drau­gais ar šeimos nar­i­ais

9. Atradi­mais dalyk­itės su kitais. Dauge­lis pastebi, kad geri­au­sias poil­sis yra tuomet, kai geromis emo­ci­jomis ir nau­jais atradi­mais dali­namės su drau­gais ar šeimos nar­i­ais. Pakvieskite keli­auti ir savo drau­gus, įdomi­au­siomis maršrutų idėjomis dalinkitės draugų ar šeimos sub­ūrimų metu. O žvalūs ir pail­sėję grįžę į darbą, įkvėp­kite praleisti laiką gam­toje ir kolegas.

Koky­biškam poil­siui Lietu­voje didelių išlaidų nereikia. Viskas ko mums prireiks — tai noras išeiti iš namų ir patirti tai, kas yra aplink mus.

www.ekorekomendacijos.lt
www.ekorekomendacijos.lt

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Žinau, ką renkuosi

Atnaujinkime namus

Video

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Remontas be nervų

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Naujas regėjimas

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje