Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kaip išsirinkti kuprinę, palapinę ir miegmaišį?

Ar esate kada nakvojęs plyname lauke ar miške, iškylavęs gamtoje, ėjęs į žygį? Jei visos šios smagios pramogos jus vilioja, tačiau yra nepažįstamos ir naujos, o akys laksto po parduotuvės vitrinas nesuprasdamos ties kuo sustoti, kaip tik jums „Pasaulis kišenėje“ siūlo keletą patarimų kaip išsirinkti tinkamą kuprinę, kokios būna palapinės ir kuo tarpusavyje skiriasi miegmaišiai.
Palapinė ir kuprinė – vieni svarbiausių stovyklavimo rekmenų
Palapinė ir kuprinė – vieni svarbiausių stovyklavimo rekmenų / 123rf.com nuotr.

Renkamės kuprinę

Pradedantiesiems keliautojams tinkami beveik visi paprasčiausi šių žygiams skirtų rankinių modeliai. Jų rasti galima sporto prekių parduotuvėsė, čia, be kita ko, jums padės ir pardavėjas – konsultantas. Sudėtingesnės, ir kartu brangesnės, kuprinės bus skirtos profesionaliems alpinistams ir ekstremalių sporto šakų mėgėjams. Specializuotos kuprinės dažniausiai turi daugybę išorinių kišenių, karabinų ir kabliukų specialių virvių, kirkų ar ledkirčių pritvirtinimui.

Jei jūs ruošiatės tik kelioms dienoms ištrūkti į lietuvišką mišką ar paežerę, jums tikrai užteks paprastos turistinės kuprinės. Joje bus keletas patogių didesnių kišenių, į kurias sudėsite smulkmenas.

Svarbiausia nuspręsti, kokio dydžio kuprinės jums reikia. Paprastai kuprinių talpa matuojama litrais. Vienos dienos kelionei į gamtą, jums tikrai pakaks 40 litrų talpos kuprinės. Jei susiruošėte į ilgesnę kelionę, reikėtų rinktis 60 litrų kuprinę. O jei keliaujate ilgam ir turite neštis su savimi daug daiktų bei maisto, patartina rinktis 90 litrų talpos ekspedicijoms skirtą kuprinę.

Pati kuprinė sudaryta iš viršutinės skrybėlės, petnešų, kurios sutraukia kuprinę horizontaliai, taip pat šoninių juostų ir diržo, kuris sujungia keliautoją ir kuprinę taip paskirstydamas svorį.

Kaip išsirinkti palapinę

Kad išsirinktumėte tinkamą palapinę savo poilsiui gamtoje, turite žinoti 4 pagrindinius pasirinkimo kriterijus:

1. Atsižvelgti į paskirtį – šeimos poilsis ar ilgalaikis žygis.
2. Miegamų vietų skaičius – paprastai palapinėje būna ne tik miegamosios vietos, bet ir daiktams skirtas plotas.
3. Surinkimo sudėtingumas – palapinės surinkimo procesas turėtų būti intuityviai suprantamas, jūs turėtumėte būti tikras, kad tikrai surinksite palapinę būdamas laukinėje gamtoje. Juk nuo to priklausys ne tik jūsų poilsis, bet ir jūsų sveikata.
4. Konstrukcijos medžiaga – pagrindiniai reikalavimai palapinės medžiagoms: pakankamas patvarumas bei palyginti nedidelis svoris.

Pagal konstrukcijos tipus, palapinės būna:

1. Kupolo formos – ją sudaro dvi karkasinės lazdos palapinės viršuje, kupolo centre susikryžminančios tarpusavyje.
2. Tunelinė palapinė – tai keletas pusiau apvalių lankų, kurie nukreipti savo galais į apačią ir išdėstyti paraleliai vienas kitam, o tarp jų ištiestas tentas. Tokia konstrukcija dažniausiai yra sudėtingesnė, tačiau ji patogesnė naudojimui.

Tinkamo miegmaišio beieškant

Miegmaišių pašiltinimui naudojamos ir natūralios, ir dirbtinės medžiagos. Natūraliu pluoštu dažniausiai pasirenkami naminių vandens paukščių pūkai. Jis išsiskiria savo lengvumu, lengvai susispaudžia, tačiau tuo pat metu nesipresuoja, taip išlaikydamas savo purumą. Be to, pūkai yra vienas geriausių šilumos izoliatorių. Neigiamomis šių miegmaišių savybėmis galima pavadinti alergenus, besikaupiančius juose bei drėgmės įsisavinimą, mat sušlapęs toks miegmaišis džius gana ilgai.

Miegmaišius su dirbtiniais pašiltinimais daug lengviau skalbti ir džiovinti. Jie nepūna ir nekaupia vandens. Be to, ir kainuoja tokie miegmaišiai kur kas pigiau. Jei jūs sustojote ties dirbtiniu miegmaišiu, patikrinkite, kad jo siūlės būtų „suvirintos“ (suklijuotos iš vidaus). Tuomet miegmaišis bus kur kas šiltesnis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius