Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 14d. 12:08

Kaip užsienio žiniasklaida pristato Lietuvą keliautojams?

Kelionės Lietuvoje
Kelionės Lietuvoje

2019 m. apie Lietuvą kaip kelionių kryptį rašė milijonines auditorijas turintys leidiniai TIME, „The Times“, „The Independent“, „Travel+Leisure“, „Le Monde“, taip pat daugybė specializuotų leidinių ir tinklaraščių prioritetinėse atvykstamojo turizmo rinkose, spaudai išplatintame pranešime nurodo Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“.

Anot pranešimo, Lietuva vis dažniau atsiduria didžiausią auditoriją turinčios žiniasklaidos akiratyje. Vien anglakalbių leidinių, kuriuose pernai pasirodę straipsniai apie Lietuvą kaip kelionių kryptį, bendra mėnesio auditorija viršija 400 milijonų žmonių.

„Prie sklaidos, žinoma, prisideda ir atskirų šalių nacionalinės žiniasklaidos rodomas dėmesys. Straipsniai skaitomiausiame Izraelio dienraštyje „Israel Hayom“, milijonų žiūrovų išvysti siužetai per Italijos nacionalinę televiziją, publikacijos Vokietijos ir Skandinavijos gyvenimo būdo žurnaluose – kiekvienas toks „išėjimas“ padeda skirtingomis istorijomis pasiekti itin skirtingas tikslines auditorijas visame pasaulyje“, – teigia nacionalinės turizmo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ rinkodaros ir produktų skyriaus vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

„Džiaugiamės, kad kasmet daugėja darbo su žiniasklaida projektų, o žurnalistus į Lietuvą kviečiasi tiek „Keliauk Lietuvoje“, tiek miestų skatinimo agentūros „Go Vilnius“ ir „Kaunas IN“, tiek atskiri turizmo verslai“, – priduria I.Trakimaitė-Šeškuvienė.

Turizmo industrijos portalas „Travel Weekly“, reziumuodamas pastarąjį dešimtmetį, pabrėžia augantį Vidurio ir Rytų Europos šalių potencialą ir susidomėjimą tarp JAV keliautojų.

Portalas pabrėžia, kad prie Lietuvos žinomumo nemažai prisidėjo ir šalyje filmuoti serialai bei filmai – „Catherine the Great“, „The Last Czars“, „Chernobyl“ ir kiti. Apie Lietuvą šiame kontekste rašė ir milijonines auditorijas turintys leidiniai TIME, „Euronews“, „The Sun“ ir kiti.

Lietuvą į savo 2020 m. rekomenduojamų krypčių sąrašą įtraukė vienas didžiausių Ispanijos dienraščių El Pais. Vilnius yra ir tarp 10 miestų, kuriuos savo skaitytojams šiemet rekomenduoja aplankyti JK portalas „The Independent“, turintis virš 20 milijonų skaitytojų auditoriją.

Kelionių pasiūlymų portalas Lastminute.com, pristatydamas savo klientams 15 krypčių šiems metams, Lietuvą apibūdina kaip gastronominių patirčių šalį. Panašių epitetų Lietuva yra ne kartą susilaukusi iš svarbiausių kelionių srities leidinių, įskaitant milijonus skaitytojų turintį žurnalą „Travel+Leisure“.

Į aktyviai keliaujančius žmones orientuotas portalas Adventure.com priskiria Lietuvą prie šalių, į kurias kelionė gali atskleisti Europos grožį kitu kampu.

Jungtinės Karalystės naujienų portalas „iNews“ įtraukė Lietuvą į alternatyvių atostogų prie jūros krypčių sąrašą.

Užsienio žiniasklaidos dėmesio dažnai susilaukia neįprastos ir keistos vietos iš viso pasaulio. Dažnas tokių publikacijų „svečias“ yra Kryžių kalnas. Štai ir šiemet vienas didžiausių JK naujienų portalų „The Daily Mail“ įtraukė Lietuvą į neįprasčiausių lankytinų vietų sąrašą.

Kelių milijonų skaitytojų auditoriją pritraukiantis JAV kelionių portalas „Matador Network“ pristato Lietuvą kaip vieną iš 25 vietų, kurias būtina aplankyti 2020 metais.

Anot „Matador Network“, Lietuvos kuklaus žinomumo dienos eina į pabaigą kartu su naujojo dešimtmečio pradžia.

„Lietuva primena kerinčią pasaką savo vešlių miškų koliažu, tviskančiais gėlavandeniais ežerais ir žadą atimančiomis kopomis. Unikaliu paslaptingumu alsuojančios senovinės gyvenvietės saugo šventąsias pagonių ir krikščionių vietas. Šis dviejų religijų palikimas kelia susižavėjimo šiurpą tiek lankant Kryžių kalną, tiek dalyvaujant Joninių nakties apeigose Raganų kalne“, – rašoma „Matador Network“ straipsnyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

25:27
15:09
54:42

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje