Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 20d. 11:36

Kalėdos jau čia pat: Klaipėdoje Botanikos sodas pasiūlė alternatyvą ir kviečia nepirkti eglučių

Asta Klimienė aprodo įvairaus dydžio egles.
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr. / Asta Klimienė aprodo įvairaus dydžio egles.

Pasidžiaugti kalėdine eglute ir ją grąžinus atgauti pusę kainos – tokią alternatyvą tausodamas gamtą siūlo Klaipėdos universiteto Botanikos sodas. Čia vazonuose jau paruošta keli šimtai eglučių, kurias galima išsinuomoti, o vėliau grąžinti. Maždaug pusė eglaičių jau rezervuota. Šia idėja, papuošti medelį ir jo vėliau neišmesti, susižavėjo tiek miestiečiai, tiek verslas.

Botanikos sodas eglučių nuomos iniciatyvą tęsia trečius metus iš eilės. Pernai eglutes siūlę kiek vėliau, šiemet sodo atstovai sako ne savo noru pradėję kalėdinį laukimą anksčiau. Eglučių jau ėmė ieškoti miestiečiai ir įmonės. Šiemet Botanikos sodas paruošė du šimtus eglučių, didžioji dalis jų rezervuota, tad ketinama suruošti dar apie šimtą.

Klaipėdietė Monika eglutės atvyko pasidairyti su dukrele. Moteris teigė, jog išsinuomoti eglutę – puiki idėja.

„Jau dabar sulaukiame begalės žmonių, ateinančių nuo lapkričio vidurio rezervuoti eglės. Visų pirma atėjo tie, kurie pernai negavo eglutės, atėjo šiemet anksčiau. Kitas dalykas, ta pati kalėdinė atmosfera jau skamba anksčiau. Galbūt tai yra protinga šventėms anksčiau pradėti ruoštis, be streso, rezervuoti ir laukti, kada reikės ir pasiims. Galbūt nesiveš tų eglučių gruodžio 1 dieną, parsiveš gruodžio 23 dieną, pasipuoš ir turės šventėms gyvą, kvepiančią eglutę, kuria pasidžiaugs ir po švenčių atveš mums“, – sakė Botanikos sodo vadovė Asta Klimienė.

Išsaugoję eglutę, jos nenukarpę, tinkamai prižiūrėję ir sugrąžinę galės atgauti pusę kainos. Eglutės nuoma priklausomai nuo jos aukščio kainuoja nuo 12 eurų.

Populiariausios apie metro aukščio eglutės. Išsinuomoti siūloma keletos rūšių egles – paprastąsias, dygiąsias, sidabrines, kėnius, taip pat ir pušis, šias miestiečiai taip pat pamėgo puošti.

„Noriu atkreipti dėmesį, kad žmonės atvažiuoja pas mus ir sako, kad eglutė būtų gera, bet per didelis vazonas. Kadangi mes rūpinamės eglute, vazonas yra atitinkamo dydžio. Mes negalime nukapoti šaknų ir įdėti į gražų, dailų, mažutį vazoną. Eglės šaknys yra plačios, todėl ir vazonai yra pritaikyti eglutėms. Jei norime gyvą daiktą turėti ir išlaikyti gyvą, jis toliau, kad gyventų, sudarome sąlygas augti“, – pabrėžė vadovė.

Sodo atstovai perkančius egles kitose vietose taip pat siūlo atkreipti dėmesį į vazonų dydį, jei šis mažas, tikėtina, jog eglės šaknys bus nukapotos ir ji pasodinta tiesiog nebeprigis.

Pasak A.Kmitienės, šiemet eglutėmis domisi ne tik miestiečiai, bet ir įmonės. Esama ir tokių, kurios išsinuomoti pageidauja ir 10, ir 50 eglaičių.

Dendrologė Kristina Baltaragienė pataria eglutes kuo trumpiau laikyti kambaryje. Anksčiau eglutes buvo įprasta puošti tik Kūčių rytą. Dabar šventiniu laukimiu pasidžiaugti norima kuo ilgiau.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Kristina Baltaragienė
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Kristina Baltaragienė

„Kadangi daug kas nori puošti vos ne dabar puošti, galbūt yra galimybė laikyti ją lauke, terasoje ar kažkur, kad kuo mažiau pajustų stresą, nes po švenčių ją vis tiek išnešime į lauką. Kad ji nebūtų ant šildomų grindų, palaistyta ir paskui palengva išnešama į lauką, į vėsesnę patalpą, galbūt turite garažą, įstiklintą balkoną“, – patarė dendrologė. Laistyti tokią eglutę pakanka kartą per savaitę, jų nereikia tręšti.

„Kas kitas jei ne Botaikos sodas turi rūpintis mūsų aplinka ir puoselėti gamtą“, – įsitikinusi A.Kmitienė. Jos teigimu, tokie sodai ne tik kaupia kolekcijas, bet ir užsiima švietėjiška misija, skleisdama žinias apie augalų išgyvenimą, priežiūrą, įvairovę ir saugojimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:25
01:10:33
01:21

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje