Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 6d. 18:59

Kas naujo Birštone? Kurortas siūlo naujienų, kurių nerasite niekur kitur Lietuvoje

Kas naujo Birštone? Kurortas siūlo naujienų, kurių nerasite niekur kitur Lietuvoje
Kas naujo Birštone? Kurortas siūlo naujienų, kurių nerasite niekur kitur Lietuvoje
Minint 175-ąjį Birštono kurorto gimtadienį, įvairios iniciatyvos kurorte vyks visus metus. Birštonas taip pat kvies išbandyti gamtos terapiją, naujus maršrutus verslo susitikimams ir apsigyventi pirmajame Lietuvoje SPA viešbutyje tūkstantmečio kartos atstovams.

Artėjantį turizmo sezoną Birštono turizmo informacijos centras pasitinka geromis nuotaikomis. Kviečia rinktis Birštono kurortą vasaros, rudens bei žiemos sveikatinimo ir atostogų vieta. Pasinaudoti kurorto teikiama nauda kūnui ir sielai nepakanka vienos dienos – į kurortą reikia atvažiuoti ilgesniam laikui, pasinaudoti sanatoriniu gydymu, SPA paslaugomis, ne trumpam, bet ilgiau atitrūkti nuo kasdienių darbų ir buities.

175-ojo gimtadienio dovanos

  • Pirmasis renginys-akcija šiai datai pažymėti – medelių sodinimo akcija „Mano dovana Birštonui“, kurios metu kviečiame birštoniečius ir kurorto svečius kurortui padovanoti medį ar keletą jų, dalyvauti juos sodinant, o vėliau ir prižiūrint. Iki šios akimirkos jau yra pasodinta 108 medžiai.
  • Birštono muziejus parengė virtualius gidus, kuriais pasakojama kurorto istorija http://www.birstonomuziejus.lt/virtualus-turas/.
Paulinos Kušnerovienės nuotr./Audiogidas po Birštoną
Paulinos Kušnerovienės nuotr./Audiogidas po Birštoną
  • Birštono turizmo informacijos centras parengė naujus maršrutus, supažindinančius su kurorto gamta, infrastruktūra ir istorija https://www.visitbirstonas.lt/marsrutai/.
  • Birželio antrąjį savaitgalį vyks tradicinė kurorto šventė, kuri jau antrus metus bus šiek tiek kitokia, nei esame įpratę. Dėl Lietuvoje plačiai paplitusi COVID-19 pandemijos negalime rengti didelių renginių, koncertų, juos pakeisime viešosiose miesto erdvėse, skveruose organizuojamais gyvo garso, kameriniais koncertais. Taip pat vyks sporto renginiai, edukacijos, parodos.
  • Viena tradicija tikrai bus išsaugota – kurorto dangų papuošime karšto oro balionai – vyks Lietuvos karšto oro balionų čempionatas.
  • Kurorto šventės metu planuojama iškilių, nusipelniusių Birštono savivaldybei Vasario 16-osios nominantų apdovanojimo ceremonija, kurių negalėjome pasveikinti Lietuvos valstybės atkūrimo dienos metu dėl šalyje paskelbto karantino.
  • Vasaros pabaigoje planuojamas Birštono sporto ir sveikatingumo centro (daugiafunkcinio sporto centro) atidarymas.

Maršrutai verslo susitikimams gamtoje

Birštono kurortas pirmasis Lietuvoje siūlantis 5 maršrutus dalykiniams susitikimams lauke (3 mieste ir 2 Birštono miškuose). Pandemija ir karantinas paskatino sukurti šiuos maršrutus. Buvo susieti du esminiai faktai: aptarti reikalus gyvai ir pažinti lankytinas vietas.

Maršrutų trukmė – nuo 30 min. iki 1 val. – tiek dažniausiai trunka susitikimai. Vietos parinktos pagal keletą kriterijų: vaikščiojant lėtu tempu, pastebint pakeliui svarbiausias lankytinas vietas arba nutolus nuo jų, mažiau lankomose vietose. Manoma, kad tai puiki paslauga atvykstantiems darbostogoms.

Norintiems sustiprinti sveikatą

Per pastaruosius keletą metų Birštonas buvo sparčiausiai augantis kurortas. Birštoniečiai yra inovatyvūs, žingeidūs ir mėgstantys naujoves žmonės! Juk būtent Birštone pirmą kartą pritaikytas gydymas purvu ir dietinis maitinimas, surengtas tradicija tapęs džiazo muzikos festivalis, sertifikuotas purvas ir mineralinis vanduo, kurorto medikai pirmieji sukūrė programą pokovidiniam gydymui, įrengtas Kneipo terapijos takas (dabar pagal šį pavyzdį ir kituose miestuose yra įrengti Kneipo takai), plačiai paskelbta – apie darbostogas, juk dar visai neseniai atrodė, kad poilsį ir darbą galima derinti tik išvykus į užsienį, bet ne Lietuvoje.

Ir dar naujienų

  • Sukurta nauja edukacinė programa – Gamtos terapija
  • Visai netrukus bus galima žingsniuoti „Miško taku“. Tai yra Europos ilgų atstumų pėsčiųjų maršruto E11 dalis Baltijos šalyse, einanti per gražiausius Latvijos, Lietuvos ir Estijos miškus bei nacionalinius parkus. Maršruto pradžia yra Lenkijos ir Lietuvos pasienyje nuo Lazdijų miestelio, tęsiasi Latvijoje per Rygą ir pasiekia Taliną Estijoje. Maršrutas yra suskirstytas į ~ 20 km ilgio atkarpas, nurodant apgyvendinimo ir transporto paslaugų teikėjus. Kelio danga: miško keliai ir takai, žvyrkeliai, asfaltuotų kelių pakraščiai. Šio maršruto lankytinos vietos Lietuvoje: Dzūkijos ir Žemaitijos nacionaliniai parkai, Nemuno kilpų regioninis parkas, Kaunas. Birštono savivaldybėje šis maršrutas vingiuoja ne tik kurorto centru, bet ir Didžiąja Nemuno kilpa.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

00:40
00:49
00:10

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje