Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 17d. 13:12

Kaune – „Discovery“ komandos desantas: kuria laidą apie Kauno tvirtovę

„Discovery“ komanda kuria laidą apie Kauno tvirtovę
Ovidijaus Jurkšos nuotr. / „Discovery“ komanda kuria laidą apie Kauno tvirtovę

Paskui „Discovery“ filmavimo grupę atkeliauja ir užsienio turistų srautai, – įsitikinęs viešosios įstaigos „Kauno tvirtovės parkas“ direktorius Valdas Rakutis. Laikinoji sostinė sulaukė šio televizijos giganto dėmesio. „Discovery“ kuria laidą apie gynybinių įtvirtinimų sistemą. Tai padidins ne tik šimtametę istoriją menančių Kauno fortų, bet ir visos Lietuvos žinomumą pasaulyje.

Apie tai, kad „Discovery“ komanda lankosi Kaune, ketvirtadienį savo paskyroje paskelbė pats „Kauno tvirtovės parkas“.

Pasak viešosios įstaigos atstovų, Kauno tvirtovė – unikalus istorinis perlas. Tai gynybinių įtvirtinimų sistema, pastatyta Kaune ir jo apylinkėse 1882–1915 metų laikotarpiu ir turėjusi apginti vakarinę Rusijos imperijos sieną. Kaunas buvo strategiškai svarbi vieta: miestą kirto geležinkelis Sankt Peterburgas–Varšuva ir Sankt Peterburgas–Karaliaučius, buvo pastatytas tiltas per Nemuną ir geležinkelio tunelis, čia susikirto svarbūs keliai. Be to, įkurti tvirtovę dviejų didelių upių santakoje buvo strategiškai tikslinga – tokia natūrali gamtinė aplinka, iškilus reikalui, priverstų puolančiąją kariuomenę išsklaidyti savo jėgas.

Šiuo unikaliu objektu susidomėjo ir amerikiečių stotis „Discovery“. Tai dar vienas žingsnis į tarptautinį žinomumą. Šimtametę istoriją menantys fortai bus pristatyti ne tik milijoninei Europos auditorijai, bet ir Amerikai, apie Kauno tvirtovės egzistavimą sužinos ir atokiausiuose pasaulio kampeliuose. Žinoma, tai sužadins smalsumą istorijos entuziastus keliauti ir pamatyti Kauno tvirtovę.

„Discovery“ televizijos gigantas kurią įvairią dokumentiką, susijusią su istorija ir civilizacijomis, istoriniais, senoviniais ar dabartiniais kultūriniais objektais. Tai vienas labiausiai žinomų televizijos kanalų Lietuvoje ir visame pasaulyje.

Pasak „Kauno tvirtovės parko“ pranešimo, gegužės 14 d. operatoriai lankėsi Kauno tvirtovėje ir fiksavo žymiausius ir įdomiausius fortifikacinius statinius. Daugiausiai jų nufilmuota I, III, IV ir IX fortuose. Užfiksuoti išskirtiniai ir reikšmingi objektai, tikslių inžinerinių sprendimų pavyzdžiai, unikali karo architektūra, modernūs techniniai sprendimai, taikyti tik Kauno tvirtovei, pavyzdžiui, Lichačiovo keltuvas, buvęs vienintelis toks visoje tuometinėje Rusijos imperijoje. Lichačiovo keltuvas pakeldavo prieššturmines patrankas į šaudymo poziciją (anksčiau jos būdavo tiesiog užstumiamos).

Atgimstanti Kauno tvirtovė populiarina turizmą ne tik Kauno mieste ar rajone, tvarkoma jau daugiau kaip dešimtmetį, mezganti ryšius su garsiomis užsienio tvirtovėmis bei Lietuvos muziejais, švietimo įstaigomis bei turizmo organizacijomis, šiandien tapo įdomi ir pasaulio rinkai.

Kauno tvirtovės parkui bendradarbiaujant su „Kauno filmų biuru“, veikiančiu Kauno miesto savivaldybės iniciatyva, kurie siekia pristatyti Kauną kino kūrėjams, pritraukti užsienio ir Lietuvos kino industrijos kompanijas, bus kuriama dokumentika, kurią amerikiečiai pamatys jau spalio mėnesį. Europoje „Discovery“ laida apie Kauno tvirtovę bus pristatyta kitų metų pavasarį.

Ovidijaus Jurkšos nuotr./„Discovery“ komanda kuria laidą apie Kauno tvirtovę
Ovidijaus Jurkšos nuotr./„Discovery“ komanda kuria laidą apie Kauno tvirtovę

„Kauno filmų biuro“ iniciatyva viskas vyksta. Organizacija, kuri suinteresuota, kad kuo daugiau filmavimo grupių atvyktų į Kauną. Ar pirmą kartą laikinojoje sostinėje lankosi „Discovery“? Panašu, kad pirmą kartą. Prieš penkerius metus, ar kiek daugiau, buvo filmuojamas filmas apie Napoleono žygį. Nežinau, ar „Discovery“ tai darė, ar ne. Panašaus rango filmuotojai buvo“, – penktadienį 15min teigė „Kauno tvirtovės parko“ direktorius V.Rakutis.

Anot jo, paskui filmuotojus juda ir pasaulinis turistas. Yra ryšys tarp tokių filmų ar laidų parodymo ir atvykstančiųjų užsieniečių turistų išaugusio srauto.

"Mūsų šis paveldas yra gerokai peraugęs nacionalines ribas. Pagaliau suprantame, kiek Lietuva gali būti įdomi tarptautiniam turistui. Turi būti tiltai, kad sužinotų jie apie objektus. Filmai – tarsi tas tiltas. Ar dabar Kauno tvirtovėje sulaukiame daugiau užsieniečių? Nelabai ir nenorime sulaukti, nes nesame pasiruošę jų priėmimui. Trūksta paprasčiausios infrastruktūros. Fortuose nėra nei elektros, nei tualetų. Tikimės, kad 2021 m. būsime pasiruošę bent jau minimaliai užtikrinti paslaugos kokybę. Negalime prisikviesti žmonių į svečius ir sakyti, kad nieko neturime", – kad reikės įdėti daugybę darbo, paaiškino V.Rakutis.

Ovidijaus Jurkšos nuotr./„Discovery“ komanda kuria laidą apie Kauno tvirtovę
Ovidijaus Jurkšos nuotr./„Discovery“ komanda kuria laidą apie Kauno tvirtovę

Elektra fortuose turėtų atsirasti dar šiemet. Bus kovojama ir su pelėsiu bei palubėse augančiais grybais. Turi būti užtikrinti bent minimalūs sanitariniai reikalavimai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

03:39
01:19
00:58

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje