Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 21d. 19:44

Kaune – pirmasis Lietuvoje kontaktinis zoologijos sodas: gyvūnus galima liesti ir maitinti

Zooparkas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Zooparkas

Įprasta zoologijos soduose regėti ženklus, draudžiančius maitinti ir liesti gyvūnus. O taip norisi. Kauno prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ duris atvėrė unikalus edukacinis projektas „Zoopark“. Tai pirmasis Lietuvoje kontaktinis zoologijos sodas, kuriame lankytojai pasijus esantys tarp gyvūnų, o ne šalia jų: gyvius galima tiek glostyti, tiek maitinti.

„Zoopark“ lankytojai gali susipažinti su daugiau kaip 200 gyvūnų, užaugintų kartu su žmonėmis. Daugiausiai tarp jų – skardžiabalsių papūgų. Štai loriketus nektaru gali pavaišinti ir patys zoologijos parko svečiai: keistas jausmas užplūsta, kai aplink tave suspurda daugybė sparnų.

„Esame socialiai atsakinga įmonė, tad užtikrinsime kiekvieno „Zoopark“ gyventojo gerovę. Tai pagrindinis principas, kuriuo remiantis vykdysime veiklą. Daug dėmesio skirsime socialiniams projektams ir švietimui, skatindami žmones atsakingai žiūrėti į gyvūnų priežiūrą ir auginimą“, – teigia projektą vystančios VšĮ „Zoopark.lt“ direktorius Aleksandras Gavrilovas, pats namuose auginęs krabą, skorpioną, o šiuo metu besidžiaugiantis dviem akvariumais.

Visi „Zoopark“ auginami gyvūnai bus prižiūrimi veterinarų, paskiepyti ir geros sveikatos. Daugelis jų atkeliavo iš Olandijos.

Kontaktinio zoologijos sodo gyventojai iki atidarymo gyveno žmonių namuose, kituose zoologijos soduose, jie pripratę prie dėmesio ir žmonių kontakto. Projekto direktorius tikina, kad idėja gimė keliaujant užsienyje ir ieškant aktyvaus bei prasmingo laisvalaikio, kuris suteiktų patirtį ir edukacijos galimybę Lietuvos vaikams.

Zoologijos sode lankytojai turės galimybę ne tik pažaisti su gyvūnais, bet ir iš arčiau susipažinti ir net paglostyti, pavyzdžiui, iš Šiaurės Amerikos kilusį prerijų šuniuką, sužinoti apie tukanų gyvenimą, pamatyti dešimt skirtingų rūšių papūgų.

„Zoopark“ erdvėje bus galima susipažinti tiek su egzotiškais gyvūnais, tokiais kaip surikata ar skunsas, tiek su voverėmis, iš kailių fermos išgelbėtomis šinšilomis ar Afrikiniais ežiukais.

Paprašytas išskirti egzotiškiausią ir įdomiausia eksponatą, A.Gavrilovas įvardijo surikatas, reikalaujančias didžiausių investicijų ir priežiūros. Šių iš Afrikos Kalahario dykumos kilusių itin gyvybingų gyvių, besimaitinančių tarakonais ir kirmėlėmis, narvuose visą laiką turi būti palaikoma tam tikra šiluma. Surikatos – itin protingos būtybės, pasiskirsčiusios pareigomis. Tarpusavyje jos bendrauja tam tikrais garsais. Viena, pasilipusi ant stačios kalvos, nuolat atlieka sargybinio vaidmenį.

„Buvo atliktas eksperimentas. Surikatai parodytas vanago atvaizdas. Išvydusi jį, ji ėmė leisti tam tikrą garsą. Vėliau tas garsas buvo paleistas būriui kitų surikatų. Išgirdusios, jos visos sužiuro į dangų. Tad tam tikras garsas reiškia tam tikrą pavojų. Tai jų bendravimo kalba. Be to, jei trūks maisto, surikata gali sudoroti net ir skorpioną“, – tikino vienas iš „Zoopark“ gyvūnų prižiūrėtojų.

„Nuo pat jų gimimo auginu ir mokau šešias surikatas. Kas dieną mes kalbamės po 5 valandas ir turime pirmus rezultatus: surikatos moka pasakyti žodį „Kaunas“. Kol kas tik vieną, bet šiuo metu ruošiamės ištarti dar du žodžius“, – teigia augintoja Alina, išradusi unikalią surikatų ugdymo technologiją.

Keturis mėnesius rengtose 470 kv. m patalpose taip pat galima susipažinti su Kveslando salos mini avytėmis (nesveria nė 16 kg), mažą pandą primenančia didžiausia (gali sverti ir 2,5 kg) pasaulyje Šiaurine plonauodege (dūmine) žiurke. Dar kitaip ji vadinama Filipinų žiurke.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Sargaujanti surikata
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Sargaujanti surikata

Į naują projektą Kaune investuota apie 300 tūkstančių eurų, dar tiek bus investuota vykdant projekto plėtrą kituose Lietuvos miestuose. Vilniuje toks parkas turėtų atsidaryti šių metų spalį.

Kaune kontaktinis zoologijos sodas „Zoopark“ duris atveria nuo birželio 22 d. Veiks jis kiekvieną dieną nuo 10 iki 21 val. Tam tikromis valandomis vyks edukaciniai užsiėmimai, gyvūnų šėrimai. Žadamos ir tiesioginės transliacijos, kurių metu bus galima stebėti akimirkas iš gyvūnų kasdienybės.

Įėjimas darbo dienomis kainuoja 7 eurus, savaitgaliais – 9.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje