Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno marių regioniniame parke – lankytojų sukurti meno kūriniai

Miškinė bitė
Miškinė bitė
Šaltinis: 15min
0
A A

„Nekurk laužų – kurk meną“ - toks buvo konkurso „Žemės menas“ šūkis. Visą vasarą ir rudenį Kauno marių regioninis parkas kvietė lankytojus pasivaikščioti naujai įrengtu Žiegždrių geologiniu taku ir kitais pažintiniais maršrutais bei sukurti originalias kompozicijas, kurios papuoštų aplinką.

Pagrindinė konkurso sąlyga – kurti gamtinėje aplinkoje naudojant tik gamtines medžiagas: akmenis, lapus, augalus, smėlį, šakas, kankorėžius, marių dumlius ir pan. Kuriamas objektas taip pat turėjo būti susijęs su gamtine vietove, ją atskleisti, akcentuoti, žadinti smalsumą, įsilieti, tapti jos dalimi.

Lankytojai savo fantazijos neribojo, taip Kauno marių regioniniame parke atsirado anonimo nulipdytas Kalniškių „Prometėjas“, ant žalio dumblių kilimo savo „Sraigiuką“ iš tufų įkurdino Jurgita Eivaitė.

Organizatoriai sako sulaukę ir kūrinių, kurie neatitiko konkurso sąlygų, tačiau vis tiek nudžiugino. Tai Šiaulių rajono Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos mokinių ir mokytojų meninis projektas „Metų ratas“. Priešmokyklinio ugdymo grupės ir 1-4 klasių mokiniai pasirinko skirtingus mėnesių pavadinimus ir sukūrė stilizuotus medžius, kuriuose simboliškai pavaizduotos svarbios lietuviui datos ir šventės.

„Norime padrąsinti savo idėjas perkelti ant gamtinio „lapo“, t.y. kurti tiesiog lauke ant žolės, žemės. Mums visada smagiau rasti tokią lankytojų paliktą žinutę nei šiukšlių krūvą ir laužo dėmes ant paklotės. „Nekurk laužų – kurk meną“ buvo ir konkurso „Žemės menas“ šūkis“, – sakė Kauno marių regionio parko administracija.

Konkurse buvo galima dalyvauti ir užfiksuojant gamtos sukurtus šedevrus, pavyzdžiui, mistinę būtybę primenantį stuobrį.

Gražuolė pušis

Šioje kategorijoje nepralenkiama buvo Daivos Karpavičienės atsiųsta nuotrauka „Gražuolė pušis“.

Konkurso rengėjai visas simpatijas skyrė milžiniškai „Miškinei bitei“, kurią autorius, pasivadinęs slapyvardžiu Idėjinė Rudoji Skiedra, sukūrė miško pievelėje. Nuotaikingas kūrinys autoriui atnešė nugalėtojo titulą ir simbolinį prizą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje