Dabar populiaru
Publikuota: 2016 balandžio 21d. 14:54 , Atnaujinta: 2016 balandžio 21d. 16:48

Kauno rajoną ir miestą sujungė dviračių takas, iš už kampo atmynė ir abu merai

Valerijus Makūnas ir Visvaldas Matijošaitis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Valerijus Makūnas ir Visvaldas Matijošaitis

Prieš savaitę užbaigus Marvelės dviračių tako asfaltavimo darbus. Šį ketvirtadienį paskelbtas tako atidarymas. Dviračių tako atidaryti automobiliais atidardėjo Kauno miesto ir rajono merai.

Kauną ir Kauno rajoną sujungęs dviračių takas kauniečiams leis nepertraukiamai minti kelias dešimtis kilometrų.

Į atidarymą iš skirtingų pusių lydimi savo komandų dviračiais atvažiavo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas ir Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Dviračių tako atidarymas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Dviračių tako atidarymas

Tiesa, merams dviračiai buvo atgabenti automobiliais, o į juostelės kirpimą lydimi bendraminčių jie atmynė iš už kampo.

Perkirpę simbolinę juostelę merai paskelbė taką atidarytu.

Tuo tarpu tarnybiniais automobiliais politikus atvežę vairuotojai juos paliko tiesiog kelio viduryje. O kitiems eismo dalyviams, rodantiems pasipiktinimą, kad negali pravažiuoti ir tai turi daryti dviem ratais užvažiuodami ant šalikelės ir automobilių šonais braukydami krūmynus, šaukė, kad šie neva nemoka vairuoti.

„Šis miestą ir rajoną sujungęs dviračių takas yra tik pradžia. Dar šįmet planuojame nutiesti kitą dviračių taką per visą Veiverių gatvę, kuris pasieks Garliavą“, – teigė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Pasak Kauno rajono mero Valerijaus Makūno, kaimyninėms savivaldybėms svarbu ne konkuruoti ar varžytis, bet dirbti išvien.

Nuo Užnemunės gatvės Marvelėje iki Kauno rajono ribos 1,3 kilometrų ilgio ir nuo 2 iki 2,5 metrų pločio einančią dviračių tako atkarpą po šv. Velykų pradėję asfaltuoti kelininkai užtruko dvi savaites. Per likusias savaites buvo sutvarkyta ir dviračių tako aplinka.

„Dviratininkai iš Lampėdžių, Šilainių, ar miesto centro nuo šiol gali lengvai ir patogiai pasiekti Kauno rajoną. Ši kryptis puikiai tinka rekreaciniam pasivažinėjimui. Ypač dabar kai daugelis žmonių kenčia nuo nejudrumo sukeliamų negalavimų – dviračiai yra puiki priemonė pagerinti sveikatą. Važiuojant lėtu tempu nuo Kauno centro, Kačerginę galima pasiekti vos per valandą“, – sakė dviratininkų bendruomenės atstovas Linas Vainius.

Dviračio tako atkarpos įrengimas atsiėjo 115 tūkst. eurų. Atliktiems darbams suteikta 5 metų garantija. Šįmet Kauną ir Kauno rajoną turėtų sujungti dar vienas dviračių takas. Šią vasarą Veiverių gatvėje prasidės dviračių tako nuo Vytauto Didžiojo tilto iki Garliavos tiesimo darbai. Dviračių takas bus įrengtas dešinėje Veiverių gatvės pusėje (važiuojant Garliavos kryptimi). Jo ilgis sieks apie 5 kilometrus.

Beveik per visą gatvės ilgį dviračių takas bus atskirtas nuo pėsčiųjų tako – tik keliose vietose, kur šaligatvis yra labai siauras, bus įrengtas bendras dviračių ir pėsčiųjų takas. Dviračių takas bus asfaltuotas, o pėsčiųjų – išklotas trinkelėmis. Visame take bus įrengtas naujas apšvietimas.

Preliminariais skaičiavimais, Veiverių gatvės dviračių tako įrengimas kainuos apie 1,08 mln. eurų. Elektros tinklų rekonstrukcija ir naujo apšvietimo įrengimas turėtų kainuoti apie 500 tūkst. eurų. Šie darbai bus finansuojami Europos sąjungos ir Kauno miesto biudžeto lėšomis.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Dviračių tako atidarymas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Dviračių tako atidarymas

Savanorių prospekte – 6,5 kilometrų dviračių takas

Šiuo metu rengiamas techninis Savanorių prospekto dviračių tako įrengimo projektas. Darbus ketinama pradėti šių metų pabaigoje. Kairėje Savanorių prospekto pusėje (važiuojant nuo centro) planuojamo dviračių tako ilgis sieks apie 6,5 kilometro – jis prasidės miesto centre ir tęsis iki sankryžos su Pramonės prospektu. Taką planuojama įrengti rekonstruojant šiuo metu esantį šaligatvį ir išnaudojant laisvus tarp šaligatvio ir gatvės esančius plotus. Planuojama, jog darbai bus pradėti iki šių metų pabaigos.

Artimiausiu metu bus baigta projektuoti Kleboniškio dviračių tako jungtis su Jonavos gatvės dviračiu taku. Kleboniškio dviračių tako jungtis bus įrengta šių metų vasarą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje