Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kazachai turistai atranda Lietuvą

Kazachai žemėlapyje dairosi ir Lietuvos
123rf.com nuotr. / Kazachai žemėlapyje dairosi ir Lietuvos
Šaltinis: 15min
0
A A

Autoritetingi Kazachstano turizmo verslo atstovai ketina pradėti siūlyti daugiau kelionių į Lietuvą. Balandžio 24 d. pirmą kartą Valstybinio turizmo departamento surengtame Lietuvos turizmo galimybių pristatyme Almatoje sulaukta arti 70 dalyvių – tai didžioji dalis pagrindinių Kazachstano turizmo sektoriaus didmenininkų, organizuojančių keliones į Europą.

Vidurio Azijos valstybės turistus į Lietuvą vilioja kokybiškos, palyginti nebrangios sveikatinimo paslaugos, Baltijos jūros paplūdimiai ir galimybė apsipirkti pigiau. Didelis Lietuvos privalumas kazachų turistams yra ir tai, kad čia jie nejaučia kalbos barjero ir gali laisvai komunikuoti rusų kalba. 

„Nors su Kazachstano rinka Valstybinis turizmo departamentas pradėjo dirbti neseniai, jaučiame didelį susidomėjimą. Aiškinti kazachams, kur yra Lietuva, nereikia. Mūsų renginio Almatoje tikslas –  padėti šios šalies turistams atrasti ne tik miestų turizmą, bet ir plačias kultūrinio, SPA, aktyvaus turizmo galimybes. Kazachai taip pat neabejingi kultūriniam pažintiniam miestų bei ekologiniam turizmui“, – sako Lietuvos delegacijos Almatoje vadovas, Valstybinio turizmo departamento Tikslinių rinkų skyriaus vyr. specialistas T. Jackevič. 

Specialiai į renginį iš Astanos atvyko LR ambasados Nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius dr. R. Bernotas. Kazachus itin sudomino gintaro stalo ekspozicija, jie domėjosi jo panaudojimu ir buvo nustebę, kad galima iš gintaro daryti ne tik kosmetiką, bet naudoti gintaro rūgštį maisto produktų gamyboje. 

Kazachai – turtingi turistai. Pagal vidutines turisto kelionės išlaidas Lietuvoje, siekiančias 1624,2 Lt, Kazachstanas yra ketvirtoje vietoje po JAV, Jungtinės Karalystės ir Izraelio. Sveikatinimo paslaugos kazachams Lietuvoje patrauklios ir dėl to, kad jų šalyje tai kainuoja beveik dvigubai brangiau, tačiau Lietuvoje jie leidžia pinigus ne tik sveikatinimui. Pragyvenimo lygis šioje Vidurio Azijos šalyje dvigubai brangesnis, o daugelio prekių, ypač aprangos, avalynės, maisto kainos Lietuvoje beveik perpus mažesnės. Todėl neretai turistai iš šios šalies namo vyksta prekių prikrautais lagaminais.

Turistų iš Almatos ir kitų Kazachstano miestų skaičius Lietuvoje pernai siekė 10 tūkst. Pasak turizmo specialistų, Lietuva –  lygiavertė konkurentė tarp tokių Vidurio Europos šalių kaip Čekija, Vokietija, Vengrija, Lenkija ar Slovėnija ir turi gerą potencialą ateityje į Lietuvą  pritraukti dar daugiau kazachų turistų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje