Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 27, 21:02

Kelionei į praeitį – 5 gražiausios Lietuvos pilys

Nors Lietuvoje ir neturime gausybės pilių, išlikusios savo dydžiu ir grožiu stebina ne tik mus pačius, bet ir ne vieną užsienietį. Gal paskutinės šio pavasario dienos gali būti puikus metas pakeliauti atgal į praeitį ir pasižvalgyti po Lietuvos puošmenas – didingas mūrines pilis.
Raudonės pilis Tik prenumeratoriams
Raudonės pilis / Vida Press nuotr.

1

Medininkų pilis

Lietuvos pakraštyje stūksanti Medininkų pilis yra viena didžiausių Vidurio ir Rytų Europoje. Manoma, kad ši pilis iškilo XIV a., kai kraštą valdė Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas.

Pilis sudaryta iš 4 bokštų, kuriuos jungia 15 metrų aukščio sienos. Visa tvirtovė užima apie 6,5 ha plotą.

Vida Press nuotr. / Medininkų pilis
Vida Press nuotr. / Medininkų pilis

Daugelį metų Medininkų pilis rymojo apgriuvusi, tačiau 1993 m. liepos 6 d. buvo įmūrytas pirmasis atstatomo bokšto akmuo.

Dabar pagrindiniame bokšte galima išvysti įdomią ekspoziciją, taip pat pakilti į jo viršuje esančią apžvalgos aikštelę ir iš aukštai apžvelgti vietovės panoramą. Pilies kieme vyksta įvairūs renginiai: šventės, parodos ir kt.

Nors šios pilies architektūra ir nėra kažkuo išskirtinė, ji tikrai nustebina savo dydžiu.

Kur?

Šv. Kazimiero g. 2, Medininkai, Vilniaus r.

2

Raudonės pilis

Iš toli galima pamatyti Nemuno dešiniajame krante raudonuojantį bokštą – tai Raudonės pilis.

Palyginti su kitomis Lietuvos pilimis, pastaroji nėra tokia sena, ji pastatyta XVI a. Pilis iškilo iš Prūsijos kilusio pirklio K.Kiršenšteino sumanymu. Renesanso architektūros pilį projektavo olandų architektas P.Nonhartas.

Vida Press nuotr. / Raudonės pilis
Vida Press nuotr. / Raudonės pilis

Raudonės pilis buvo ne kartą perstatyta, todėl ji neprimena savo pirminio būvio.

Abu pasauliniai karai smarkiai nuniokojo Nemuno kranto puošmeną. 1944 m. susprogdintas pietinis didysis pilies bokštas (34,5 m aukščio), kuris tąkart sugriovė ir dalį pietinio korpuso.

Raudonės pilis atgimė 1965 m., didysis bokštas atstatytas 1968 m. Dabar į 33,5 m siekiantį pilies bokštą gali užlipti ir turistai. Nuo jo atsiveria romantiški Nemuno ir apylinkių vaizdai.

Įdomu tai, kad vietiniai mokiniai iki pat 2018 m. galėjo džiaugtis tuo, jog jų mokykla veikia pilies rūmuose. Tačiau būtent dėl šios priežasties pilies viduje neišliko autentiškas interjeras.

Kur?

Pilies g. 1, Raudonė, Jurbarko r.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje