Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 7d. 14:43

Kintuose pirmą kartą surengtas Vėjo sporto festivalis, bus siekiama rekordo

Vėjo šventė Kintuose
Organizatorių nuotr. / Vėjo šventė Kintuose
Visą šią savaitę Kuršių marių pakrantėje ties Kintais galima stebėti neeilinį reginį – pirmą kartą Lietuvoje čia surengtas Vėjo sporto festivalis. Planuojama, jog per pastaruosius metus ypač išpopuliarėjęs jėgos aitvarų sportas, neseniai įtrauktas ir į olimpinių žaidynių sąrašą, suburs entuziastus iš visos šalies, o festivalį vainikuos kvapą gniaužiantys pasirodymai skirtingų jėgos aitvarų disciplinų varžybose, jeigu pasiseks – ir naujas rekordas.

Vienas iš renginio organizatorių, sezoninės jėgos aitvarų mokyklos „WindTrain“ įkūrėjas Edgaras Martinėlis sako, kad idėja surengti tokį festivalį Lietuvoje gimė jau labai seniai, o suburtas bendraminčių būrys, nepaisant visų trikdžių, leido ją paversti realybe.

„Lietuvos jėgos aitvarų sporto bendruomenės dalimi esu labai seniai, mačiau, kaip jinai augo, o tokio masinio renginio idėją brandinome jau ne vienus metus. Nors planus jaukė pandemija, buvo daug nežinomybės, tačiau jau turėjome vertingos patirties organizuojant panašų festivalį Egipte ir manome, kad ją pavyko sėkmingai pritaikyti Kintuose suorganizuojant dar aukštesnio lygio ir dar labiau kompleksinį renginį.

Organizatorių nuotr./Kintai iš paukščio skrydžio
Organizatorių nuotr./Kintai iš paukščio skrydžio

Tiesa, atsižvelgdami į sunkiai nuspėjamas oro sąlygas Lietuvoje, programą dėliojome taip, jog veiklų netruktų ir vandenyje, ir ant kranto, o jomis galėtų užsiimti absoliučiai visi – nuo vaikų iki suaugusiųjų ar netgi turinčiųjų judėjimo negalią, nuo pradedančiųjų iki profesionalų. Jėgos aitvarų sportas yra skirtas visiems – tą siekiame ir parodyti kviesdami į šį renginį, kuris, tikimės, taps gražia tradicija“, – sako E. Martinėlis.

Iki liepos 11 d. truksiantis festivalis pasižymi veiklų gausa, o pagrindinis dėmesys skiriamas tiek pradedančiųjų, tiek jau pažengusiųjų įgūdžių tobulinimui ir bendruomeniškumą skatinančioms veikloms.
Atidarymo savaitgalį jau įvyko „Vaikų taurė“, taip pat kasdien yra organizuojamos įvairios dirbtuvės – saugumo procedūrų prie vandens ir vandenyje, pirmosios pagalbos ir nelaimių vandenyje teoriniai, praktiniai ir simuliaciniai užsiėmimai, jėgos aitvarų mokymai pradedantiesiems ir pažengusiems, specialios dirbtuvės instruktoriams, siekiant į jėgos aitvarų sportą įtraukti vis daugiau žmonių su negalia, ir t.t.

„Jėgos aitvarų sportas yra prieinamas praktiškai visiems, jį gaubia vis mažiau mitų, tad nenuostabu, jog Lietuvoje jau turime virš 10 tūkst. šio sporto entuziastų bendruomenę ir ji toliau kasmet plečiasi. Visgi reikėtų neužmiršti, kad šis vandens ir vėjo sportas reikalauja tinkamo teorinio ir praktinio pasirengimo, saugumo įgūdžių turėjimo ir taikymo. Džiugu, kad Lietuvoje turime vis daugiau kvalifikuotų instruktorių, kurie gali ne tik padėti prisijaukinti vėją, suteikti reikiamas teorines ir praktines žinias, bet ir didinti šio sporto prieinamumą, pavyzdžiui, žmonėms su negalia“, – pasakoja Laurynas Juodeška, „Kintų kaitų klubo“ įkūrėjas ir vienintelis instruktorių egzaminatorius Lietuvoje.

Organizatorių nuotr./Kintai
Organizatorių nuotr./Kintai

Sieks rekordo

Pasak L. Juodeškos, nors Lietuvoje jėgos aitvarų sezonas nėra labai ilgas, galime išties pasigirti tinkama infrastruktūra. „Neatsitiktinai buvo pasirinkta ir renginio vieta – Kintai, kurie garsėja kaip viena geriausių vietų gaudyti vėją Lietuvoje. Taip pat čia veikia tarptautinius standartus atitinkanti jėgos aitvarų mokykla, kurioje dirba kvalifikuotų instruktorių komanda, yra patogiai pritaikyta infrastruktūra ir daug erdvės aktyvioms veikloms. Į dangų kylantys spalvoti jėgos aitvarai šiai vietai suteikia dar daugiau unikalumo“, – pasakoja L. Juodeška.

Ateinantį savaitgalį, tikėdamiesi palankių vėjo prognozių, renginio organizatoriai žada dar įspūdingesnį reginį – Kuršių mariose vyks jėgos aitvarų varžybos. Šio sporto entuziastai savo jėgas galės išbandyti laisvo stiliaus („Freestyle”) disciplinos profesionalų, moterų ir pažengusiųjų kategorijose.

Organizatorių nuotr./Kintuose vyksta vėjo šventė
Organizatorių nuotr./Kintuose vyksta vėjo šventė

„Jei vėjo kryptis bus palanki, taip pat planuojame surengti komandines lenktynes su Lietuvoje dar niekada nevykusiu kliūčių įveikimo ruožu. O festivalio kulminacija turėtų tapti bendruomeniškas plaukimas pavėjui nesivaržant, o siekiant, jog distanciją įveiktų absoliučiai visi dalyviai. Šio plaukimo metu bus siekiama fiksuoti Lietuvos kaitavimo skaitlingumo rekordą”, – atskleidžia E. Martinėlis, pridurdamas, jog varžybų eiga labiausiai priklausys nuo vėjo sąlygų.

„Tikimės, kad jos bus palankios ir savaitgalį sukursime išties įspūdingą įvykį tiek jame dalyvaujantiems, tiek tiems, kurie liks stebėti ir palaikyti ant kranto. Esant poreikiui, esame pasiruošę dalį varžybų perkelti, kai bus palankesnis vėjas”, – patikino E. Martinėlis.

Pirmąjį Vėjo sporto festivalį Lietuvoje organizuoja Lietuvos kaitavimo sporto federacija, „Kintų Kaitų Klubas“, „WindTrain“, „JūraSpot“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:21:02

Video

25:50
00:53
02:40

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje