Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 gruodžio 15d. 15:36

Kitokios žiemos šventės Palangoje: be renginių mieste ir naujametinio fejerverko

Palangos eglė
Aldas/ F360.LT nuotr. / Palangos eglė

Visą šalį palietusi COVID-19 pandemija ir karantino ribojimai neaplenkia ir didžiausio Lietuvos kurorto – Palangos. Šiais metais miestas gražiausias metų šventes pasitinka kitaip, nei įprasta. Kurortą puošiančios žaliaskarės buvo įžiebtos nuotoliniu būdu, o tradicinio šventinio fejerverko Naujųjų metų naktį – atsisakyta.

Kaip ir įprastai, artėjant gražiausioms žiemos šventėms, visi miestai ir miesteliai pasidabina įvairiausiomis dekoracijomis, taip ir Palanga, šiais metais neįprastu būdu įžiebusi žaliaskares, nušvito gražiausiomis spalvomis. Nors dėl pandemijos ir griežtėjančių karantino sąlygų šių metų šventės bus visiškai kitokios, tačiau Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė kviečia nenusiminti ir susikurti šventinę nuotaiką sau.

„Šiemet šventės bus kiek kitokios – be žmonių šurmulio, šventinių renginių, tačiau kviečiu neliūdėti, būti kukliems ir labai norėti, kad pandemija greičiau pasibaigtų. Manau, kad nereikia galvoti visiems taip liūdnai, visi juk galime šventinę nuotaiką susikurti patys“, – sakė V.Petrauskienė.

Nors ilgai lauktus ir planuotus švenčių laukimo renginius pandemija gerokai pakoregavo, tačiau jie perkelti į virtualią erdvę. Šventines edukacijas galima rasti Palangos kultūros ir jaunimo centro socialiniame tinkle „Facebook“.

Palangos m. sav. nuotr./Palanga per Kalėdas
Palangos m. sav. nuotr./Palanga per Kalėdas

„Į socialinę erdvę persikėlė mūsų kalėdinės edukacijos, kurių metu yra pasakojama, kaip pasigaminti šventinius atvirukus, advento vainiką, taip pat apie Kalėdų ir Kūčių papročius. Visos edukacijos yra išsaugomos, tad nespėjusieji įsijungti tiesioginės transliacijos tikrai gali rasti įrašus“, – tikino V.Petrauskienė.

Taip pat šiais metais kurorto gyventojus džiugina ir Kalėdų Senelis, kuris mažiesiems ir suaugusiesiems sveikinimus siunčia laikydamasis atstumo, iš šventiškai pasipuošusio velomobilio.

„Vis dar kurorto gatvelėmis velomobiliu važinėjasi Kalėdų Senelis, kuris mojuoja gyventojams, žinoma, su jais nekontaktuoja. Jis važinėjasi ne tik centre, bet ir miegamuosiuose rajonuose. Mūsų komunikacija persikėlė į socialinius tinklus, tad žmonės rašo, kur jį pamatė„, – džiaugėsi V.Petrauskienė.

2021-aisiais bus švenčiamas Palangos grąžinimo Lietuvai šimtmečio jubiliejus, tad buvo planuota, kad visą gruodį grafų Tiškevičių aikštėje, ties kurhauzu, įrengtame ekrane bus rodomi palangiškių, šventojiškių ir žinomų Lietuvos atlikėjų sveikinimai, tačiau dėl griežtėjančių karantino sąlygų šios minties buvo atsisakyta.

„Kad ir kaip būtų liūdna, tačiau nenorime, kad žmonės būriuotųsi. Reaguojame į situaciją ir ekrane nieko nebetransliuosime. Raginame žmones šventinę nuotaiką susikurti namuose“, – pasakojo V.Petrauskienė.

Šventinio fejerverko nebus

Pasitinkant naujuosius Palanga šiais metais kviečia visus likti namuose ir šventinį fejerverką įžiebti savo širdyse. Naujųjų metų naktį tradicinio ir daugelį žmonių pritraukusio fejerverko šiais metais dėl pasaulinės koronaviruso infekcijos buvo atsisakyta.

„Kiekvienais metais pasigrožėti naujametiniais fejerverkais į Palangą atvykdavo žmonės iš įvairių miestų ir miestelių, tačiau šiemet kviečiame visus kurorto gyventus likti namuose ir visas šventes praleisti su kartu gyvenančiais šeimos nariais. Manau, kad šių metų pabaiga yra mūsų kūrybinių galių ir kūrybiškumo patikrinimas. Patiems reikia būti kūrybiškiems, nenusiminti ir susikurti šventę sau“, – sakė V.Petrauskienė.

Vakarų ekspresas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

12:13
00:39
01:02

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje