Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 15d. 09:23

Klaipėdoje prasidėjo Šviesų festivalis

Klaipėdoje prasidėjo Šviesų festivalis
Fotopolio nuotr. / Klaipėdoje prasidėjo Šviesų festivalis

Romantišką Valentino vakarą Klaipėdoje prasidėjo Šviesų festivalis, šiemet atskleidžiantis temą „Atgiję paveikslai“. Festivalis nusidriekė į Neringą, Kretingą ir Kretingalę.

Šiais metais Klaipėdos šviesų festivalyje dėmesys skiriamas Klaipėdos kūrėjams ir verslo bendruomenei. Pagrindinę šviesų ir garso instaliaciją Turgaus gatvėje „Metų laikai“ šiemet sukūrė Romas Zaveckas kartu su Stasiu Jamantu. Tylius pastatus ir apsnūdusią gatvę iš žiemos miego žadina spalvingos iliuminacijos ir susitikimų bokštai.

Marius Ščerbinskas ir Aušrinė Butkevičiūtė festivalyje pristato net dvi instaliacijas. „Kieta dalelė“, pagrįsta mokslininkų tyrimais ir sukurta bendradarbiaujant su elektrinius autobusus gaminančia įmone „Dancer“, kvies susipažinti su miestų oro kokybės problematika, o istoriniame Vitės kiemelyje galima daugiau sužinoti apie Klaipėdos miestą ir jo raidą.

Atgijusius kasdieninio gyvenimo vaizdus prieš mūsų akis atveria klaipėdiečio Rodiono Petrovo vaizdo instaliacija „Real Time“. Namo pjūvio projekcijoje galima atpažinti įvairias mūsų buities scenas, paskanintas ironijos prieskoniu.

Donelaičio aikštėje ugnikalnį žadina Prancūzijos menininkas Geraud Periole: žemėje atsivėrė ir pakilo dūmų geizeriai, lėtai tarsi šokdami kyla aukštyn ir žemyn.

Festivalis tęsis iki sekmadienio vakaro įvairiose Klaipėdos senamiesčio vietoje.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje