Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 birželio 16d. 14:31

Klaipėdos Joninės – KU Botanikos sode

Joninių Klaipėdoje akimirkos
Etnokultūros centro nuotr. / Joninių Klaipėdoje akimirkos
Jau antrus metus iš eilės Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centras miestiečius ir miesto svečius Joninių vakarą pasitikti kviečia Klaipėdos universiteto (KU) Botanikos sode. Žaliuojantis KU Botanikos sodas džiugins ne tik vešlia augmenija, bet ir šventine Joninių programa, pranešė Etnokultūros centras.

Šventinę popietę pradėsime KU Botanikos sodo žolynų edukacijomis: ,,Augalai – ir prie svečio, ir prie pečiaus“ ir „Liaudiškas gėlių darželis“. Apie gydančią gamtos ir žodžio jėgą sužinosime keturiuose susitikimuose su žolininkais ir etnologais. Žolininkė Giedrė Bružienė duos praktinių patarimų norintiems apsiginti nuo uodų, erkių ir kitokių kenkėjų, etnologas dr. Jonas Tilvikas dalinsis Mažosios Lietuvos liaudies medicinos išmintimi, žolininkė Danutė Kunčienė atskleis kokiomis žiniomis ir praktika dalinasi J. Pabrėžos ir E. Šimkūnaitės įkvėpti žolinčiai. Susitikime ,,Jonai ir kiti varduvininkai: tradicija ir dabartis“ etnologė, tautosakininkė Gražina Kadžytė primins ir atskleis vardo prasmėje slypinčią žodžio galią.

Etnokultūros centro nuotr./Joninių Klaipėdoje akimirkos
Etnokultūros centro nuotr./Joninių Klaipėdoje akimirkos

Šventės metu galėsite nusipinti vainiką, burtis iš kupolių ar augalų kortų, kurios atskleis ateities paslaptis, mesti vainiką ant kupolės ir tokiu būdu sužinoti, kada ištekėsite. Šventės dalyvių lauks edukacijos su amatininkais ir KU Botanikos sodo darbuotojais, Joninių viktorina, įvairios etnopramogos, šventinis laužas, varduvininkų krėslas bei papartyno paslaptys.

Joninių pulsą diktuos ir šventinę nuotaiką kurs įvairiose Botanikos sode erdvėse pasiskirstę atlikėjai. Koncertuos Klaipėdos etnokultūros centro folkloro ansambliai ALKA, KURŠIŲ AINIAI, ALKIUKAI, KURŠIUKAI, tradicinės instrumentinės muzikos ansamblis SENOLIAI, folkloro asociacija VĖČIORA, kapela MARTVEŽIAI. Šventės dalyvius džiugins ir svečiai iš sostinės: tautiška kapelija SUTARAS, kapela RATILAI ir folkroko grupė ATALYJA. Joninų naktį sutiksime jaunatviško folkloro ritmu su elektroninės folkmuzikos duetu iš Klaipėdos URAGANIUS IR AIRA. Joninių šventėje šeimininkaus, žiūrovus švęsti ir linksmintis kvies renginio vedėjai Gražina Kadžytė, Darius Mockevičius ir Antanas Fokas.

Etnokultūros centro nuotr./Joninių Klaipėdoje akimirkos
Etnokultūros centro nuotr./Joninių Klaipėdoje akimirkos

Įėjimas – su KU Botanikos sodo bilietais. Joninių bilietais bus prekiaujama prieš renginį, Botanikos sodo kasoje. Renginio metu bus privaloma laikytis visų LR Vyriausybės nustatytų sveikatos saugos taisyklių ir rekomendacijų.

KU Botanikos sode renginio metu prekyba maistu ir gėrimais nevyks. Organizatoriai kviečia prieš renginį pasirūpinti geriamu vandeniu, sulankstoma kėdute ar pledu.

Renginys bus fotografuojamas, filmuojamas, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar medija priemonėse.

Renginys vyks birželio 23 d., trečiadienį, 16–22 val.

Kviečia į paskaitą

Birželio 21 d. 18 val. Klaipėdos Etnokultūros centras kviečia atvykti į Meno kiemą (Daržų g. 10) ir Joninėms pasiruošti klausantis dr. Kristinos Blockytės-Naujokės paskaitos „Po Joninių aura: laimė, baimė ir kiti degantys simboliai“.

Joninės švenčiamos daugelyje Europos valstybių, tad nenuostabu, kad šios šventės laužai dega ir Lietuvoje. Tikima, kad trumpiausia metų naktis yra magiška, stebuklinga, o viena iš populiariausių šventinės nakties pramogų – paparčio žiedo paieškos.

Paskaitos metu sužinosime kokiais tikėjimais ir prietarais yra apipintos Joninių išvakarėse surinktais žolynais papuoštos kupolės, ieškosime atsakymų į klausimus kodėl Joninių laužuose lietuvininkai degina raganas, kaip elgtis šventinę dieną, kad užsitikrintum asmeninę laimę, ar net rastum antrąją pusę. Paskaita vyks gyvai ir bus tiesiogiai transliuojama per Klaipėdos etnokultūros centro ,,Facebook“ paskyrą: https://cutt.ly/PnLE0jh.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje