Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 3d. 19:37

Kuršių nerija vilioja nuolaidomis – atostogaudami darbo dienomis mokėsite mažiau

Poilsiautojai Nidoje
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Neringoje trumpalaikės nuomos kainos vasarą svyruoja nuo 35 iki kelių šimtų eurų už parą.

Vos prasidėjus kalendorinei vasarai Lietuvos pajūrio verslininkai klientams pažėrė nuolaidų – kai kur trumpalaikės būsto nuomos kainos mažesnės, nei buvo žiemą ir pavasarį. Tiesa, „paskutinės minutės“ pasiūlymai ir net iki 50 proc. nuolaidos siūlomos tik tiems, kurie pailsėti Kuršių nerijoje norėtų darbo dienomis.

Apsistoti Lietuvos pajūryje kviečiantys verslininkai šiemet kaip niekada anksti sulaukė pirmųjų užsakymų – klientai apartamentus pradėjo rezervuotis jau sausį.

Kovą ir balandį kai kuriose Nidos, Juodkrantės, Preilos, Neringos ar Palangos vilose ir apartamentuose vietų jau nebuvo. 

„Kasmet su šeima apsistojame Nidoje. Toje pačioje vietoje norėjome pailsėti ir šiemet. Tačiau balandžio pabaigoje pasiskambinusi sužinojau, kad vietų mano norimam laikui nebėra. Šeimininkė pasiūlė atvažiuoti rugsėjį“, – pasakojo Vilniuje gyvenanti Skirgailė.

Pasidomėjusi kitais trumpalaikės nuomos variantais, moteris su vyru ir vaikais nusprendė atostogauti ne Nidoje, bet Karklėje. Tik ten suplanuotų atostogų liepą metu rado tinkamą būstą už šeimai priimtiną kainą – 55 eurus už parą.

Tačiau šią savaitę įlindusi į trumpalaikės nuomos paieškos sistemą moteris apstulbo: joje buvo pilna patrauklių apartamentų nuomos variantų visoje Neringoje. Kai kurie verslininkai pavasarį skelbtas kainas sumažino 20-50 proc. Pavyzdžiui, birželį Nidoje galima rasti nakvynės vietą dviems suaugusiems už 35 eurus parai.

Tai, jog iš anksto atostogų Lietuvoje nesuplanavę tautiečiai turi galimybę pigiau pailsėti Kuršių nerijoje, patvirtina ir patys verslininkai bei jų paslaugas parduodančių įmonių atstovai. Tiesa, „paskutinės minutės“ akcijos dažniausiai taikomos tik darbo dienoms – savaitgaliais didžioji dalis nakvynės vietų užimtos.  

Neringa
Birželio mėnesį Kuršių nerijoje galima rasti viliojančių apartamentų nuomos variantų.

Specialūs pasiūlymai naudingi ir verslui, ir poilsiautojams

Grupinių apsipirkimų portalo www.kodelgine.lt vadovė Vaida Tamulienė sakė, kad šiemet specialių pasiūlymų vasaros laikotarpiui daugiau, nei pernai. Tačiau įspūdis, kad paslaugos atpigo, klaidingas: sumažėjo ne kainos, bet padidėjo akcijas siūlančių apgyvendinimo įstaigų skaičius.

Pateikus nuolaidą vienai apgyvendinimo įstaigai ir kitos seka paskui, norėdamos sulaukti didesnio poilsiautojų dėmesio.

Be to, pernai tokie pasiūlymai buvo pateikiami anksčiau. Šiemet apgyvendinimo sektorius laukė, kol paaiškės situacija dėl užsienio (ypač rusų) turistų srautų.

„Svarbus veiksnys yra tarpusavio konkurencija: specialų pasiūlymą pateikus vienai apgyvendinimo įstaigai ir kitos seka paskui, norėdamos sulaukti didesnio poilsiautojų dėmesio“, – teigė pašnekovė.

Specialūs, trumpai galiojantys pasiūlymai – geras būdas užtikrinti, kad užimtos būtų visos apgyvendinimo vietos: taip, nors kartais parduodama ir pigiau, turistų apsigyvena daugiau, tad viešbučio pajamos galiausiai būna didesnės.

Anksčiau paskelbtomis nuolaidomis užpildyti likusius kambarius mėgo Palangos ir Druskininkų verslininkai, šiemet jų pavyzdžiu pasekė ir Kuršių nerijos regiono atstovai.

Atostogauti darbo dienomis verta ne tik dėl kainos – dėl mažesnio užimtumo galėsite džiaugtis daug ramesniu poilsiu.

Turintiems galimybę laisvai rinktis atostogas ir laisvadienius, verslininkai patarė į Lietuvos pajūrį keliauti darbo dienomis.

„Atostogauti darbo dienomis tikrai labiau apsimoka. Laiką galite prisiderinti prie savo atostogų, vietų yra. Kainos taip pat mažesnės, daugiau specialių pasiūlymų. Bet pliusai ne tik kaina – dėl mažesnio užimtumo galėsite džiaugtis daug ramesniu poilsiu“, – tikino V.Tamulienė.

Pasak jo, specialių pasiūlymų yra ir savaitgaliams, tik jie greitai išperkami. „Savaitgalių paklausa didesnė. Visada atsiranda ir paskutinės minutės klientų, todėl viešbučiai linkę surizikuoti ir jų sulaukti. Kita vertus, siūlydami geresnes kainas darbo dienomis pajūrio verslininkai siekia keisti ir žmonių įpročius – atsivilioti klientus ne trumpam, o visoms atostogoms“, – kalbėjo pašnekovė.

Kalbinti trumpalaikės nuomos verslą turintys neringiškiai sakė, jog iš dalies pokyčius lėmė ir sumažėjęs skaičius turistų iš Rusijos.

Kalbinti trumpalaikės nuomos verslą turintys neringiškiai sakė, jog iš dalies pokyčius lėmė ir sumažėjęs skaičius turistų iš Rusijos. Tai galima sieti ne tik su tiesioginėmis politinėmis priežastinis (propagandos paveikti rusai nesijaučia saugūs, todėl vengia Lietuvos), bet ir rublio kurso kritimu. Dėl to poilsis Lietuvoje kai kuriems rusams tapo sunkiai įkandamas.

„Rusų srauto sumažėjimas (apie 20 proc.) labai panašus į valiutos kurso svyravimą. Pagal tai tendencijas galima brėžti ir likusiai vasarai. Kita vertus, matome suaktyvėjimą atvykstančių turistų iš kitų Baltijos šalių, Skandinavijos (pakanka apsidairyti į Neringą keliančiuose keltuose)“, – sakė V.Tamulienė.

Nuolaidomis lis iki liepos

Planuojantys atostogauti birželį turėtų džiūgauti – pirmąjį vasaros mėnesį rasti nuolaidų nesudėtinga. Dauguma specialių pasiūlymų, tarp kurių ir didžiulės nuolaidos siūlomos laikotarpiui iki Joninių. Vėliau, o ypač liepą, kuri laikoma pačiu aktyviausiu mėnesiu Lietuvos pajūryje, kainos tikrai nemažės, o galbūt net kils, sako Kuršių nerijoje dirbantys apgyvendinimo paslaugų atstovai.

Ne pirmus metus apartamentus ir kotedžus Nidoje nuomojanti Simona Razgutė Mažunienė užtikrino, jog piko metu jokių nuolaidų netaikys, nes klientų ir taip netrūksta.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Poilsiautojai Nidoje
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Poilsiautojai Nidoje

„Visi būstai iš anksto rezervuoti ir apmokėti, tad daryti akcijų mums nėra prasmės“, – tikino nidiškė. Už keturviečius apartamentus Nidoje liepos ir rupjūčio mėnesiais pašnekovės klientai moka maždaug 100 eurų.

Birželį nuomos kaina mažesnė – 66-72 eurai. Nuolaidos gali būti taikomos tuomet, jei apartamentuose įsikuria ne keturi ir daugiau, bet vienas atostogautojas, taip pat, jei būstas užsakomas ilgesniam laikui, tarkime savaitei, dviem ar mėnesiui.

TAIP PAT SKAITYKITE: Šventoji kratosi pigaus kurorto įvaizdžio, bet patogumo ieškančių poilsiautojų dar nėra pasirengusi priimti

Nors poilsis Kuršių nerijoje daliai lietuvių iki šiol yra prabanga, pašnekovė tikino, jog didžioji dalis klientų vis dėlto yra lietuviai. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje