Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 29d. 19:31

Konkursas „Atrandu Lietuvą“. Atraskim Lietuvos ežerus!

Galvės ežeras
Galvės ežeras

Dauguma esame leidę vasaras prie ežerų, upių ar tvenkinių. Ne veltui Lietuvą vadina ežerų kraštu. Juk smagu pabėgti nuo rutinos ir nuobodulio. Būdamas prie ežero gali lengvai, greitai ir maloniai atsigaivinti, panerdamas į vėsų vandenį, ar tiesiog atsipūsti įmerkus kojas į ramiai banguojantį ežerą. Tai puiki vieta stovyklauti, ramiai praleisti laiką, pailsėti nuo miesto šurmulio ir nuo visų mus supančių rūpesčių. Čia didžiausias rūpestis gali būti nebent uodai.

Dalyvaukite konkurse "Atrandu Lietuvą". Konkurso taisykles rasite čia.

Visa tai tikrai nuostabu, bet ką dar galima nuveikti prie ežerų? Prisigerti? Prišiukšlinti? Laužyti medžius ir kitaip niokoti gamtą? Pridaužyti stiklų? Gal varganos mąstysenos asmenims tai ir atrodo smagu bei linksma, bet man tai šlykštu ir žema. Tad ką veikti paprastiems Lietuvos gyventojams, kurie nori smagiai ir kokybiškai praleisti laiką prie ežero? O atsakymas labai paprastas – laiką leisti ne prie ežero, o ant jo.

Skaisčio ežeras
Skaisčio ežeras

Juk yra tiek daug būdų, kaip galima plaukioti. Mano mėgstamiausias – baidarės. Žinoma, profesionalai sakys, kad ežerais plaukioja tik pradedantieji, bet sėdėdamas prie pat vandens paviršiaus ir iš lėto slysdamas juo gali pamatyti tiek daug. Tos mažos įlankėlės, nuostabia augmenija pasipuošęs ežero dugnas, ar išvirtęs samanotas medis sužadina daug jausmų, priverčia susimąstyti, kokia Lietuvos gamta yra graži ir laukinė.

Kauno marios
Kauno marios

Tik pakilus vėjui plaukti pasidaro sunku, tada baidarę tenka iškeisti į ką nors su burėmis. Tai dar vienas mano pomėgis – buriavimas. Pučiant vėjui į akis, spiginant saulei, teškiant vandeniui į veidą ir skrodžiant bangas, pajunti tą jausmą, kada galvoji, kad sutramdei šitą gūsį, bet tada vėjas pasikeičia ir tu vėl turi jį medžioti iš naujo. Pabandykite įsivaizduoti mažą vienvietį laivelį, kuris tampa tavo kūno dalimi, kuris klauso kiekvieno tavo prisilietimo ir kurio dėka tu gali gainioti vėją ežero paviršiumi. Stebėti kaip kinta krantai, kaip kyla ir leidžiasi kalvotos ežero pakrantės ar kaip praskrenda šeimynėlė ančių.

Kauno marios
Kauno marios

Bet vasaros linksmybės pasibaigė, atėjo šalta žiema, visi ežerai apsitraukė ledu ir pabalo. Bet ar tai reiškia, kad linksmybės pasibaigė? Ne! Pabandykite pasidaryti žygį ledu. Kuo tai ypatinga? Tai nepaprastas jausmas, kada žinai, jog gali įlūžti ar paslysti kiekvieną akimirką ir kada širdis pradeda sparčiau plakti išgirdus ledo traškėjimą. Bet tai unikalus jausmas, kuris išlieka iki sekančios žiemos ir kuris vis tau stuksena iš vidaus klausdamas, kada vėl keliausime ta permatoma žeme. O jausmas, kada saulė aptirbdo sniegą ir ledas pasidaro lygus kaip stiklas ir slidus, kaip geriausia čiuožykla. Tada gali apsimesti, kad keliauji milžinišku veidrodžiu... Nuostabu. Bei visos grožybės sukurtos baltaskarės žiemos, balti medžiai, aplipę šerkšnu, pusnys, kurios primena dykumą, ar nuo sunkaus sniego nukarę eglių šakos.

Kauno marių pakrantė
Kauno marių pakrantė

Tokie yra mano prisiminimai apie Lietuvos gamtą, apie Jos nuostabius ežerus, apsuptus senų miškų. Tai nėra tikslios vietos aprašymas, aš tiesiog noriu jus visus paskatinti atrasti savo ežerą, jį mylėti tausoti ir juo mėgautis, taip kaip mėgaujuosi aš. Manau atsiras tikrai nemažai bendraminčių, kurie pritars mano mintis ir tik dar labiau jus paskatins mėgautis malonumais kuriuos galite gauti nemokamai.

`iaulių rajone esantis ežeras
Šiaulių rajone esantis ežeras

 

Temos: 1 Baidarė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje