Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 12d. 17:40

Konkursas „Atrandu Lietuvą!“. Atraskime Lietuvą iš naujo

Pauliankos dvaras
Pauliankos dvaras

Pritariu nuomonei, kad norint kažką naujo pamatyti, nebūtina toli keliauti. Noriu pasidalinti mintimis apie įdomiai praleistą vieną gražią pavasario dieną.

Keliaukime pėsčiomis

Keliaukime pėsčiomi

Dar galite dalyvauti konkurse „Atrandu Lietuvą!“. Taisykles rasite čia.

Kartu  su vyru, pasiėmę šiaurietiško vaikščiojimo lazdas, sėdome į traukinį ( „Šiauliai – Rokiškis“)  ir iš Panevėžio išvykome į Radžiūnus. Nuo geležinkelio stotelės pasukome Lėvens upės link. Nuo Noriūnų iš tolo kelią parodys balta lyg gulbė Palėvenės bažnyčia. Būtinai užsukite į šią įspūdingą šv. Dominyko bažnyčią, apžiūrėkite išlikusius Dominikonų vienuolyno pastatus, Palėvenės kapinėse aplankykite lietuvių aktorės ir režisierės Unės Babickaitės-Graičiūnienės (JAV  tapusia Une Baye) kapą, gamtos prieglobstyje pasislėpusius Pauliankos dvaro likusius pastatus, pasigrožėkite vaizdais nuo Stirniškio piliakalnio.

Piliakalnis
Piliakalnis
Vaizdas nuo piliakalnio
Vaizdas nuo piliakalnio

Visą kelią nuo Palėvenės iki Pauliankos jus lydėtų nuostabūs vaizdai. Siūlau ir kitiems aplankyti šį vaizdingą Kupiškio rajono kampelį! O jei ko nors nerastumėte, jums visada padėtų vietiniai gyventojai. Ne veltui dainoje skamba, kad „kupiškėnai geri žmonės...“ .

U. Babickaitės kapas
U. Babickaitės kapa

Tokių  nuostabių gamtos vaizdų, architektūros paminklų tikrai yra ir šalia jūsų. Keliaukite po gimtąjį kraštą su šeima ar draugais ir  atraskite Lietuvą iš naujo.

Palėvenės bažnyčia
Palėvenės bažnyčia

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje