Dabar populiaru
Sportas gyvai
Publikuota: 2020 lapkričio 27d. 14:32

Kur prasideda tikri atradimai keliaujant po Lietuvą

Kelionės Lietuvoje
WeloveLithuania.com / Evaldo Čingos nuotr. / Kelionės Lietuvoje

Dažnai keliaujančiam turistui pritrūksta informacijos apie pasirinktame krašte esančias lankytinas vietas, maitinimo įstaigas ar vietas apsistoti nakčiai. Kartais aplankius žymiausius miesto objektus atsiranda poreikis įsigyti suvenyrą ar vietinių gamintojų produktų. Būtent tokias paslaugas, kaip informacijos teikimo ir suvenyrų įsigijimo, visuomet pasiruošę suteikti turizmo centrų darbuotojai. Tačiau ar turizmo centrų pagrindinė funkcija yra tik teikti informaciją atvykstantiems keliautojams?

Gyvai išgirsta istorija visada tikresnė

Šiandien internetinės TIC svetainės yra prisitaikiusios prie daugelio keliautojo poreikių: prieinama informacija, galimybė patiems dėliotis maršrutus, interaktyvūs žaidimai bei el. parduotuvės, tačiau tikrieji turizmo vartai į miestą yra turizmo centras ir jame dirbantys turizmo profesionalai. Šių žmonių tikslas ne tik atsakyti į iškilusius klausimus, bet ir perteikti miesto dvasią jo svečiui taip, kad šis liktų sužavėtas.

Pasak Klaipėdos turizmo informacijos centro direktorės Romenos Savickienės: „Turizmo informacijos centro darbuotojai turi tik vieną tikslą – miesto svečiui pristatyti miestą ar rajoną taip, kad šis čia jaustųsi laukiamas. Vadovaujamės principu, kad į klausimus atsakymo ne ar nežinau negali būti“.

WeloveLithuania.com / Evaldo Čingos nuotr./Kelionės Lietuvoje
WeloveLithuania.com / Evaldo Čingos nuotr./Kelionės Lietuvoje

Taigi, nors informacija internetiniuose centrų puslapiuose yra nuolat atnaujinama ir pildoma, ją išgirsti iš vietos turizmo eksperto yra maloniau. Žmogaus lūpomis papasakota istorija tampa tikresnė. Dažnai turizmo informacijos centro darbuotojai dėliodami maršrutus mielai pasiūlo apsilankyti pas vietos tautodailininkus, bendruomenes ar visuomenininkus, kurie siūlo įvairias pramogas, išskirtinius užsiėmimus.

Pasak Utenos turizmo informacijos centro darbuotojos: „Gyvas pokalbis yra neatsiejamas nuo keliautojo. Apsilankęs TIC žmogus gauna ne tik žodinę informaciją ar galimybę įsigyti lankstinuką bei suvenyrą. Pokalbio metu jis kraštą pažįsta net per vietinę tarmę“.

Klaipėdos TIC direktorė R. Savickienė pritaria, kad keliautojų klausimų spektras yra labai platus, todėl darbuotojai kaip tikri krašto ambasadoriai turi būti labai gerai susipažinę su kiekvienu miesto kampeliu: nuo to kur greičiausiai galima gauti automobilio remontą iki informacijos apie miesto vietas su gražiausia panorama. Sakoma, kad pasaulyje vieni kitus pažįstame per šešis žmones, o keliauti ir pažinti Lietuvą per turizmo centrus ir jų darbuotojus yra puiki galimybė tą pažinimą padaryti gilesnį ir spalvingesnį.

Turizmo centrai – daugiau nei įteiktas lankstinukas

Paprastai vykstant į pasirinktą vietą žmonės jau būna įsigiję kokią nors paslaugą (pvz.: nakvynę, spa procedūras ir pan.) toje vietovėje, o apie lankytinus objektus būna tiesiog kažką kažkur nugirdę. Nenuostabu, kad norėdami tikslingai išnaudoti turimą laiką, jie dažnai užsuka į turizmo centrus tikėdamiesi gauti kelis lankstinukus su vietos informacija apie lankytinus objektus, tačiau gauna daugiau nei tai.

WeloveLithuania.com / Evaldo Čingos nuotr./Kelionės Lietuvoje
WeloveLithuania.com / Evaldo Čingos nuotr./Kelionės Lietuvoje

Dažnai TIC darbuotojui paklausus vos kelių papildomų klausimų, jis iki smulkmenų gali suplanuoti svečio poreikius atitinkantį maršrutą, įtraukiant edukacijas, vietos renginius, muziejus ir kitas pramogas. Dažnai žmonės taip atranda visiškai naujas mėgstamiausias vietas poilsiui.

Molėtų turizmo informacijos centro direktorė Daiva Kulienė tvirtina, kad: „gyvas žodis turi stebuklingų galių, kalbantis gyvai žymiai geriau gali patenkinti turisto poreikius, nes matai jo emociją, jauti nuotaiką, atsakai į žymiai daugiau klausimų, kurie, naršant internetinėje svetainėje, gali net neiškilti…“.

Kelionės yra nuostabus būdas praleisti laisvalaikį tiek pavieniams keliautojams, tiek grupėms ar šeimoms, tačiau svarbu užtikrinti, kad pasirinktas maršrutas atitiktų visų lūkesčius. Žinoma, susidėlioti kelionės plano gaires ar išsirinkti kelionės kryptį tikrai galite patys, tačiau išsamų atostogų maršruto planavimą visada verta patikėti vietos turizmo ekspertui.

Daugiau nei vieta gauti informacijai

Be visų turistinių maršrutų planavimo ir projektų kūrimo, turizmo centrai mielai įsitraukia į bendruomenių, visuomenininkų ar gidų iniciatyvas, prisidėdami prie jų įgyvendinimo, viešinimo bei idėjų sklaidos. Dažnai, vietoj to, kad tik suteiktų turimą informaciją, nukreipia pas žmones, galinčius suteikti specifinę ar gilesnę informaciją, ar net pasidalina asmenine patirtimi, kuri gali būtų naudinga. Verta paminėti, kad informacija suteikiama ne tik apie dominantį objektą, tačiau apie visą miestą ar net regioną, esant poreikiui, keliomis kalbomis.

Anot gide dirbančios Aušros, kreipusis į vieną iš Lietuvos turizmo centrų dėl vykdomo projekto, centro darbuotoja ne tik mielai pasidalino turima informacija, tačiau ir nuvažiavo reikiamo objekto nufotografuoti. Pati Aušra keliauja ne tik dėl savo profesijos, kaip ji pati sako, ją žavi mintis apkeliauti visą Lietuvą, todėl kelionėse jai dažnai tenka užsukti į vieną ar kitą turizmo centrą, siekiant susipažinti su lankytinomis vietomis ir objektais, pažinti krašto istoriją.

Aušra pasakojo, kad kai kuriose miestuose galvojo jau aplankiusi viską, tačiau po ilgų paieškų ir pastangų centro darbuotoja surado vietą, kurią verta aplankyti. Gidės Aušros žodžiais tariant: „Galbūt ne visose nurodytose vietose apsilankau, tačiau įstrigo noras padėti, be to galėjome kalbėtis apie turinį“. Dažnai turizmo centre keliautojas gauna ne tik informaciją apie dominantį objektą ar maršrutą, bet ir pokalbį, malonų bendravimą ar tiesiog, kartais taip reikalingą, šypseną.

Straipsnis parengtas, įgyvendinant projektą „Inovatyvi LTICA“, finansuojamą Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros.

„We love Lithuania“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

00:31
03:10
01:04

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje