Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 13d. 16:00

Laivyba Nemune: svarstomas maršrutas iš Vilkijos į Kauną

Vilkija ties Vilkynės upių keltu
Kauno rajono savivaldybės nuotr. / Vilkija ties Vilkynės upių keltu

VĮ „Vidaus vandens kelių direkcija“ generalinis direktorius Vladimiras Vinokurovas pasiryžęs atgaivinti laivybą Nemune. Antradienį savo planais jis pasidalijo su Kauno rajono meru Valerijumi Makūnu. Pirmiausia norima padaryti tinkamą laivybai Nemuno vagą nuo Kauno iki Rusnės. Tam bus siekiama panaudoti ir Europos Sąjungos lėšas, - pranešimu spaudai informuoja Kauno rajono savivaldybė.

V.Makūnas pastebėjo, kad Nemuno vagos smėlį būtų galima panaudoti paplūdimiams, jį išpylus tam tikrose vietose, šalia gyvenviečių.

Kauno rajono savivaldybės nuotr./Kačerginės prieplauka
Kauno rajono savivaldybės nuotr./Kačerginės prieplauka

Meras pabrėžė, kad ypač svarbu vystyti laivybą kurortinėje teritorijoje, kur didėja turistų srautai. Savivaldybė planuoja įsigyti naują laivą-keltą, kuris plukdys dviratininkus Nemune tarp Zapyškio ir Kulautuvos, taip pat tarnaus turistinėms iškyloms.

V.Makūnas taip pat aptarė galimybę įrengti nedidelį upių uostą pramoginiams laivams. Viena iš galimų vietų yra šalia Kačerginės prieplaukos. „Kurortinėje teritorijoje sparčiai plėtojantis turizmo ir pramogų infrastruktūrai, toks uostas, manau, taip pat reikalingas“, – kalbėjo Kauno rajono vadovas.

V.Vinokurovas pristatė merui naują iniciatyvą – keleivinio laivo maršrutą iš Vilkijos į Kauną, sustojant Paštuvoje, Kulautuvoje, Zapyškyje ir Kačerginėje. Kelionė laivu truktų maždaug dvi valandas. Laivą ketinama pavadinti „Vilkijos“ vardu.

Kauno rajono savivaldybės nuotr./Vladimiras Vinokurovas ir Valerijus Makūnas
Kauno rajono savivaldybės nuotr./Vladimiras Vinokurovas ir Valerijus Makūnas

„Tai būtų susisiekimo priemonė. Laivas galėtų plaukti keturis kartus per savaitę: antradieniais, ketvirtadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais“, – siūlė variantus V.Vinokurovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

16:44
03:16
03:00

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje