TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Latviai ir estai į Lietuvą užsuka vis dažniau

Turizmo departamento nuotr.
Turizmo departamento nuotr.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šią savaitę paskelbti 2014 metų I ketvirčio apgyvendinimo įstaigų statistikos duomenys rodo, kad, lyginant su pernai metų tuo pačiu laikotarpiu, ženkliai išaugo turistų iš Estijos (+28%) ir Latvijos (+20%) skaičius. Ir nors svečiai iš šių valstybių sudaro tik kiek daugiau kaip 10% viso Lietuvos apgyvendinimo įstaigose apsistojančiųjų srauto, ekspertų teigimu, potencialas didžiulis.

Lietuvos turizmo rūmų prezidentė Žydrė Gavelienė atkreipia dėmesį, kad turistų srautai iš šių šalių auga jau ne pirmus metus. „Valstybinio turizmo departamento vertinimu, svečių iš Latvijos ir Estijos skaičius nuosekliai auga kasmet. Žinoma, dalis jų yra vienos dienos turistai ar apsistojantys ten, kur apgyvendinimo statistika nėra kaupiama – tačiau jie irgi prisideda prie Lietuvos biudžeto pajamų augimo“, - sako turizmo ekspertė.

Ž. Gavelienės teigimu, išsamios ir operatyvios turizmo statistikos nebuvimas yra viena iš problemų, trukdančių iki galo tiksliai analizuoti atvykstamojo turizmo srautus bei planuoti į jų augimą nukreiptus veiksmus. „Esame Šengeno zonos valstybės – tai reiškia, kad nefiksuojame visų į Lietuvą iš Baltijos šalių atvykstančių asmenų, be to dalis svečių renkasi nakvynę privačiame sektoriuje. Tai – vieni iš esminių veiksnių, kliudančių tiksliai įvertinti atvykstamojo turizmo srautus“, - sako ji.

„Kita vertus, nėra atliekamas atvykstančių turistų tyrimas, kuris padėtų geriau juos pažinti, suprasti jų lūkesčius ir motyvus. Remiantis tokio tyrimo rezultatais būtų galima imtis atitinkamų veiksmų, kurie leistų geriau išnaudoti Lietuvos atvykstamojo turizmo potencialą. Svečių pažinimo darbą didele dalimi atlieka kelionių agentūros, visgi nemažai kaimyninių šalių piliečių į Lietuvą atvyksta savarankiškai“, - atkreipia dėmesį kelionių agentūrai „Estravel Vilnius“ vadovaujanti Ž. Gavelienė.

Remdamasi agentūros patirtimi, jos direktorė teigia, kad į Lietuvą vis daugiau latvių ir estų atvyksta su šeimomis: „Anksčiau daugiausiai keliavę į Vilnių, jie pastartuoju metu vis dažniau renkasi Druskininkus, Birštoną. Lietuva šiems turistams lengvai pasiekiama tiek žemės, tiek oro transportu, nėra kalbos ar kultūrinių barjerų. Tad tai vienas geriausių pasirinkimų aplinką keletui dienų pakeisti norintiems ar kartu su šeima turiningo laisvalaikio pasiilgusiems Latvijos bei Estijos gyventojams.“

„Potencialą turime didžiulį. Šalyje daug įdomių lankytinų vietų, esame patrauklūs tiek trokštantiems ramaus poilsio gamtoje ar pajūryje, tiek ir norintiems aktyvių pramogų ar ieškantiems naujų kultūrinių patirčių. Be to, auga ir atvykstančių apsipirkti skaičius. Viliuosi, kad tai bus suprasta ir valstybinių lygmeniu, tam skiriant atitinkamus resursus bei įgyvendinant tikslines priemones. Detalesnė ir operatyviau pateikiama turizmo statistika bei atvykstančiųjų tyrimas galėtų būti pirmieji žingsniai“, - apibendrina turizmo ekspertė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje