Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 11d. 17:59

Latviai kviečia lietuvius pasivaikščioti jų pažintiniais takais

Didysis Kemerių raisto takas Latvijoje
Jēkabs Andrušaitis nuotr. / Didysis Kemerių raisto takas Latvijoje

Nuo 2019 m. birželio 10 d. Žemaitijos nacionalinis parkas kartu su partneriais iš Latvijos projekto „Gamtinio turizmo pritaikymas visiems“ lėšomis organizuojama akcija – žaidimą #takaisperLietuvą, kuria bus siekiama skatinti aktyvų gyvenimo būdą, rašoma pranešime spaudai.

Akcijos tikslas – pakviesti visus ir kiekvieną išeiti į lauką ir sužinoti daugiau apie Lietuvos gamtą ir keliavimo po ją pėsčiomis galimybes.

Kiekvienas keliautojas yra kviečiamas dalinantis nuotraukomis ir įspūdžiais iš savo pasivaikščiojimų gamtos takais, esančiais visoje Lietuvoje, socialiniuose tinkluose – „Facebook“ ar „Instagram“, naudojant grotažymę #takaisperLietuvą.

Kartą per savaitę projekto partneriai išrinks vieną laimingąjį/ąją, kuris/i gaus specialią projekto dovaną – kuprinę su inventoriumi žygiams.

Akcija vyks visą vasarą. Jos metu keliautojai taip pat kviečiami žygiuoti ne tik po Lietuvą, bet ir po Kuržemės gamtos takus Latvijoje, šiuo atveju naudojant grotažymę #takoKurzemē.

Nugalėtojai kiekvieną savaitę bus paskelbti „Žemaitijos nacionalinio parko“ „Facebook“ profilyje ir tinklalapyje www.zemaitijosnp.lt, pasidalinant nugalėtojo užfiksuotais gamtinio tako vaizdais.

Keliautojai taip pat kviečiami žygiuoti ne tik po Lietuvą, bet ir po Kuržemės gamtos takus Latvijoje

Socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Instagram“ kiekvienas gali dalintis nuotraukomis, kuriose įamžintos tiek įprastos takų ar juose patiriamų nuotykių akimirkos, tiek gražūs gamtos vaizdais. Ir, žinoma, užfiksuotais kažkuo išskirtiniais ir ypatingais kadrais.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie gamtinius takus Kuržemėje ir Šiaurės Lietuvoje, keliautojai kviečiami tyrinėti naująjį vadovą (gidą), kuriame pateikiama informacija apie daugiau nei 80 gamtinių takų. Leidiniai bus prieinami visuose Kuržemės ir Šiaurės Lietuvos turizmo informacijos centruose. Leidinyje žalia spalva išskiriami gamtiniai takai prieinami neįgaliesiems, senjorams ir kūdikių vežimėliais keliaujančioms šeimoms. Ypač džiaugiamės galėdami pakviesti neįgaliuosius, senjorus ir, žinoma, visą šeimas su mažais vaikais dalyvauti šioje akcijoje.

Gamtinių takų vadovą galima rasti ir internete:

https://www.kurzemesregions.lv/en/new-guidebook-on-nature-trails/

Keliautojai naudingą informaciją apie gamtinius takus Kuržemėje ir Šiaurės Lietuvoje taip pat gali rasti projekto tinklalapio skyriuje – Gamtos takai. Ten yra pateikiami takų aprašymai, garso ir vaizdo informacija, taip pat GPX maršrutais.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

02:12
39:35
01:36

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje