Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuviai atranda Lietuvą – vietinis turizmas auga

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pigūs aviabilietai ar kelionių agentūrų siūlomi nebrangūs kelionių paketai netrukdo lietuviams pažinti ir gimtąjį kraštą. Per pirmuosius tris praėjusių metų ketvirčius vietinių turistinių kelionių skaičius siekė 2,1 mln., tai yra 3,3 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu užpernai, rodo Valstybinio turizmo departamento duomenys.

Sausio 24–26 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyksiančios tarptautinės turizmo, laisvalaikio ir sporto parodos „ADVENTUR 2014“ metu Valstybinio turizmo departamento atstovai, darbuotojai iš šalies turizmo informacijos centrų, kelionių agentūrų bei labiausiai lietuvių turistų pamėgtų miestų – Vilniaus, Birštono, Anykščių, Palangos, Molėtų, Nidos, Druskininkų, Trakų, Ignalinos – pristatys lankytojams vietinio turizmo galimybes, supažindins su plačiu spektru šalies kurortuose siūlomų poilsio galimybių.

Vienas iš išskirtinių maršrutų – neseniai atidaryto Pasaulinio Gintaro kelio objektai, kurių Lietuvoje yra beveik 100, taip pat per pastaruosius metus madingiausiomis tapo kulinarinio turizmo tendencijos, - teigia Valstybinio turizmo departamento direktorė dr. Raimonda Balnienė.

„Labai džiaugiamės, kad, Valstybinio turizmo departamento skaičiavimais, 2013 m. vietinių turistų skaičius pasiekė prieškrizinį 2008 m. lygį. Tai rodo, kad šalis atsigavo, o žmonės vis labiau domisi savo kraštu. Be to, jie pasirenka ne tik tradicinius maršrutus į kurortus ar didžiuosius miestus, bet lanko ir kitas per 20 Nepriklausomybės metų atsinaujinusias ar naujai įkurtas turistines vietas. Štai kodėl paroda „Adventur“ yra labai svarbi ir savalaikė, galinti pristatyti naujas turizmo idėjas ir įkvėpti kelionėms. Vienas iš išskirtinių maršrutų – neseniai atidaryto Pasaulinio Gintaro kelio objektai, kurių Lietuvoje yra beveik 100: nuo gintaro masažo, SPA iki meniu su gintariniais patiekalais, gintaro žvejybos, amuletų gamybos. Taip pat per pastaruosius metus madingiausiomis tapo kulinarinio turizmo tendencijos: paskaičiuota, kad turistai daugiau nei pusę išlaidų skiria būtent maistui. Lietuvoje taip pat aktyviai dalyvaujama edukacinėse programose: duonos kepimo, miltų malimo, sviesto mušimo, gilių kavos virimo, alaus kelio ir pan.“, – teigia Valstybinio turizmo departamento direktorė dr. Raimonda Balnienė.

Valstybinio turizmo departamento duomenimis, pastaruoju metu daugiausia lietuvių vyksta į Palangą, Vilnių ir Druskininkus. Remiantis Vilniaus miesto savivaldybės administracijos turizmo skyriaus informacija, lietuvių turistų skaičius sostinėje auga kaip ant mielių – paskutinius kelerius metus turistų iš kitų šalies miestų srautai didėja maždaug 15 proc.

Naktinio Vilniaus šviesos
Naktinio Vilniaus šviesos

„Lietuviai turistai tikrai atrado Vilniaus miestą. Jie atvyksta į sostinę aplankyti svarbiausių miesto ir visos šalies simbolių, lankosi ne tik seniai veikiančiuose, šalies istoriją pristatančiuose muziejuose, bet ir naujuose Pinigų ir Žaislų muziejuose, atstatytuose Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmuose ar atnaujintame Bernardinų sode. Be jokios abejonės, svarbia turizmo dalimi išlieka kultūriniai renginiai, teatrai, koncertai. Ne paslaptis, kad dalį miesto svečių vilioja ir prekybos centrai“, – pasakoja Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Turizmo skyriaus vedėja Nijolė Beliukevičienė.

Šiemet parodoje dalyvausiančio Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Daiva Kulienė pastebi, kad pernai parodos lankytojai turėjo labai konkrečių klausimų ir problemų: kur pailsėti su šeima, kur sušokti vestuves, ką nauja pamatyti ir pan. Bene visų lankytojų problemas pavyko išspręsti.

Roberto Tamulevičiaus nuotr./Lietuva iš oro: Molėtų apylinkės
Roberto Tamulevičiaus nuotr./Lietuva iš oro: Molėtų apylinkės

„Molėtai turi ypatingai didelę apgyvendinimo paslaugų pasiūlą: nuo palapinės iki keturių žvaigždučių viešbučio prie ežero kranto. Išplėtotas kaimo turizmo paslaugų tinklas. Geras ir įvairus maistas. Kasmet atsirandantys nauji objektai, atsinaujina ir jau ne vieną dešimtmetį vykdantys veiklą. Molėtai turi ką pasiūlyti, o svečiai gali rinktis pagal pomėgius ir nuotaiką: daugiausia yra norinčių susipažinti su istorija, kultūra, aktyviai pailsėti prie ežerų“, – pasakoja D. Kulienė.

Kita vertus, ji pastebi, kad lietuviai poilsiautojai tampa vis išrankesni – jiems nebeužtenka ramaus poilsio prie ežerų, jie nori pažinti apylinkes, aplankyti žymias vietas. Šiuo metu populiariausias turistinis objektas Molėtuose – Etnokosmologijos muziejus, tačiau didelė dalis į Molėtus atvykstančių poilsiautojų šį rajoną renkasi metai iš metų, tad kasmet reikia pasiūlyti naujų poilsio būdų.

Trakų turizmo informacijos centro direktorė Laima Balčytienė pastebi, kad poilsio pobūdis priklauso nuo kelionei skiriamo laiko: pusdieniui į Trakus atvykę poilsiautojai aplanko Trakų senamiestį, Užutrakio dvaro sodybą, Aukštadvario velnio duobę, Senuosius Trakus, vanrikų pažintinis taką, Angelų kalvą. Ilgiau, su nakvyne atvykstantys turistai, nevengia ir aktyvesnio poilsio, mat yra numatyti 1-2 dienų dviračių ir pėsčiųjų maršrutai, taip pat keliaujama vandens transportu, aplankomi kultūros ir sporto renginiai.

Renginio akimirka
Renginio akimirka

„Be tradicinių Trakų įžymybių į senąją sostinę atvykstančius lietuvius vilioja įvairiausi verslo renginiai, sveikatinimo paslaugos, pažintiniai maršrutai keliaujantiems ne tik grupėmis, beveik 30 edukacinių – pažintinių  programų. Pastarąsias ypatingai pamėgo studentai, moksleiviai. Be to, Trakuose organizuojama daugiau nei 10 įvairaus profilio (jaunojo žurnalisto, buriavimo, žaliųjų, šokių, jogos, ir t.t.) stovyklų ne tik moksleiviams, bet ir šeimoms“, – teigia L. Balčytienė.

Parodą „ADVENTUR“ organizuoja turizmo verslo specialistai – Valstybinis turizmo departamentas prie LR ūkio ministerijos, Lietuvos turizmo asociacija, LR turizmo rūmai ir parodų bei konferencijų organizatorius LITEXPO. Paroda vyks sausio 24-26 dienomis LITEXPO centre. Joje dalyvaus 126 dalyviai iš Lietuvos ir užsienio: Baltarusijos, Čekijos, Estijos, Indonezijos, Irano, Jungtinių Arabų Emyratų, Kinijos, Kroatijos,  Latvijos,  Lenkijos, Nepalo, Rumunijos, Tailando, Tuniso. 3-oji salė bus skirta Lietuvos turizmui ir vadinsis „Pažink Lietuvą“, 5-oji salė skirta išvykstamajam turizmui ir vadinsis „Atrask pasaulį“, 4-oje salėje „Poilsiauk aktyviai“ parodos lankytojų laukia įvairūs laisvalaikio leidimo sprendimai bei pasiūlymai.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje