Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvoje lankęsi Vokietijos kelionių organizatoriai: „Kaimo turizmas yra tai, dėl ko pas jus važiuotų vokiečiai“

Vienas iš netikėtumų – į programą įtrauktas miško sodinimas
U.Armaliaus nuotr. / Vienas iš netikėtumų – į programą įtrauktas miško sodinimas
Šaltinis: Pranešimas spaudai
Žiniasklaidai išplatintas pranešimas spaudai, publikuojamas be redakcijos įsikišimo rubrikoje „Pranešimai“
0
A A

Balandžio 21-24 dienomis Lietuvoje lankėsi vokiečių kelionių agentūrų atstovai, dalyvavę infoture, kurio tikslas – susipažinti su Lietuva kaip turistine kryptimi. Anykščius, Birštoną, Druskininkus, Kauną ir Kėdainius aplankę vokiečiai turėjo progą ne tik pamatyti turistines vietas, bet ir patirti visiškai naują dalyką – sodinti mišką, rašoma pranešime spaudai.

Būtent tai – neįprastos patirtys ramioje aplinkoje (gamtoje, miške ar kaimo turizmo sodyboje), turo dalyvių nuomone, yra dalykai, kurie galėtų privilioti Vokietijos turistus į Lietuvą.

Net ir vokiečiams esame inkognito

Nors įprasta manyti, kad Vokietijos turistai apie mūsų šalį žino ir įtraukia ją į savo kelionių maršrutus, tiesa kitokia.

Bendrovės „DFDS Seaways“ Vokietijoje atlikta apklausa parodė, kad apie mūsų kraštą net 70 proc. vokiečių nežino nieko. Kitų žinios – minimalios.

Tai, jog nemažai daliai Vokietijos turistų Lietuva tebėra nežinoma žemė, patvirtino ir savaitgalį čia praleidę Vokietijos kelionių agentūrų atstovai.

Į Lietuvą atvykstantys vokiečiai paprastai renkasi sveikatingumo ir medicinos turizmo paslaugas, taip pat dalis įsikuria Kuršių Nerijoje, aplanko Klaipėdą, Šilutę, kurioje iki šiol puoselėjamos Lietuvos vokiečių tradicijos. Savarankiški keliautojai renkasi sostinę Vilnių.

Nustebino viešbučių kokybė, sužavėjo – kaimo sodybos

U.Armaliaus nuotr./Smagi, nors ir trumpa pramoga Kaune – važiavimas funikulieriumi
U.Armaliaus nuotr./Smagi, nors ir trumpa pramoga Kaune – važiavimas funikulieriumi

Siekiant parodyti, kad Lietuva – ne tik anksčiau minėtos vietos, infoturą Vokietijos kelionių agentūroms organizavęs Udrius Armalis sudarė neįprastą programą.

„Šiuo metu turizmo pasaulyje vyrauja kelionės mažomis grupėmis, taip pat ekologinis ir sveikatingumo turizmas, pažintys su vietiniais žmonėmis. Todėl ir nusprendėme vokiečiams parodyti visiškai kitą Lietuvą“, – sakė kelionių agentūros „Superkeliones.lt“ vadovas U.Armalis.

Svečiai iš Vokietijos aplankė Totorių muziejų Subartonyse, kur jie turėjo progos paragauti tradicinių totoriškų patiekalų, tokių kaip „arbūznikas“ ir šimtalapis.

U.Armaliaus nuotr./Vaišės pas Lietuvoje gyvenančius totorius
U.Armaliaus nuotr./Vaišės pas Lietuvoje gyvenančius totorius

Druskininkuose vokiečiai išvydo ne tik turistinius objektus, apžiūrėjo viešbučius. O šią kelionės dalį užbaigė sodindami mišką Dzūkijoje.

U.Armaliaus nuotr./Sodinukai paruošti
U.Armaliaus nuotr./Sodinukai paruošti

Vėliau visi prisipažino, kad tai darė pirmą kartą gyvenime, tad įspūdis buvo didžiulis.

Viešnagės Kaune metu Vokietijos kelionių agentūrų atstovai susipažino su vienu iš stipriausių šio miesto kozirių – tarpukario architektūra. Birštone atsipalaidavo išbandę gydomąsias SPA procedūras.

Kadangi turas organizuotas per Atvelykio savaitgalį, svečiuodamiesi Anykščiuose, Arklio muziejuje visi senoviniu būdu (vašku) margino kiaušinius. Visiems dalyviams tai buvo pirmoji kelionė į Lietuvą.

U.Armaliaus nuotr./Vokiečiams – kiaušinių marginimo pamokos Arklio muziejuje
U.Armaliaus nuotr./Vokiečiams – kiaušinių marginimo pamokos Arklio muziejuje

Thomas Tausend iš kelionių agentūros „2000 Reisen“ pastebėjo, kad nesitikėjo tokios geros viešbučių kokybės. Jam ypač patiko nakvynė viešbutyje „SPA Vilnius“. Pasak Vokietijos kelionių agentūros atstovo, šis viešbutis tikrai gali būti priskirtas boutique klasės viešbučiams ir priimti aukščiausio lygio turistus. Gerai įvertinti liko ir kiti lankyti viešbučiai.

„Daliai svečių Lietuva priminė... Švediją! Tačiau kaip stipriausią dalyką, kuris galėtų sudominti vokiečių turistus, jie nurodė kaimo turizmą. Pasak vokiečių, ši sritis turi itin didelę perspektyvą, nes Vokietijoje situacija tokia, kad net ir užsisakęs poilsį kaimo turizmo sodyboje neturėsi galimybės pajusti ramybės. Kaimynas (dažniausiai taip pat kaimo turizmu užsiimantis) yra 5 metrai nuo tavęs. O Lietuvoje poilsiaujantis „kaimynas“ yra kažkur toli“, – sakė U.Armalis.

Grupę kelionėje per Lietuvą visas dienas lydėjęs pašnekovas sakė, jog neigiamų komentarų neišgirdo. Vis dėlto jį patį nustebino, jog savaitgalį Kėdainiuose jautėsi lyg darbo dieną – miestas buvo tuščias.

„Nors tai ir labai gražus miestas, deja, visada tuščias“, – apgailestavo jis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje