Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 28d. 17:33

Menininkė pastatė akį traukiantį kupolinį namą: tokių Lietuvoje – vos keliolika

Vilainiuose pastatytas akį traukiantis kupolinis namas
Ž.Aleknaitės asmeninio albumo nuotr. / Vilainiuose pastatytas akį traukiantis kupolinis namas
Atei­vių lai­vas, te­le­ta­bių na­mas, šventykla, kosminis statinys – ko­kių tik epi­te­tų ne­gir­dė­jo Kėdainių rajone, Vilainiuose, ku­po­li­nį na­mą sta­tan­ti žinoma kraštietė menininkė ir dizainerė Žiedūnė Aleknaitė. Beje, šį namą galėsite aplankyti ir jūs, mat ypatingame statinyje vyks ypatingi renginiai – tai bus erdvė gimtadieniams, kūrybai, laisvalaikiui.

Ž.Aleknaitė pasakojo, kad kupolinio namo idėja prasidėjo nuo… burbulų. Beje, Lietuvoje tokių namų yra labai nedaug – keliolika, o Kėdainių krašte – jis vienintelis.

Ž.Aleknaitės asmeninio albumo nuotr./Vilainiuose pastatytas akį traukiantis kupolinis namas
Ž.Aleknaitės asmeninio albumo nuotr./Vilainiuose pastatytas akį traukiantis kupolinis namas

„Viskas prasidėjo nuo burbulų. Maža mergaitė vardu Luknė tiesiog negalėdavo praeiti neapžiūrėjus ar nepalietus pro apvalių formų objektus: balionus, šviestuvus, rankenas, kamuolius, apelsinus, saulę ir t.t.

Pernai vasarą sėdėjome Vilainiuose ir žiūrėjome į Isos slėnį. Vaizdas – kerintis, tad nusprendėme, jog reikia kažką čia statyti – gal burbulą?

Šiandien mūsų burbulas jau įgavo pastato pavidalą, į kurį smagiai praleisti laiką kartu pakviesime visus.

Jau šiandien vyks pirmasis renginys, o oficialus atidarymas vyks prieš Naujuosius metus“, – atskleidė žinoma kraštietė.

Ž.Aleknaitės asmeninio albumo nuotr./Menininkė Žiedūnė Aleknaitė
Ž.Aleknaitės asmeninio albumo nuotr./Menininkė Žiedūnė Aleknaitė

Namas visiems

Kaip ir minėjome, šį namą greitu metu galėsite aplankyti ir jūs, mat ypatingame statinyje vyks ypatingi renginiai – tai bus erdvė gimtadieniams, kūrybai, laisvalaikiui.

„Kupolas, tai daugiausia epitetų sulaukiantis statinys, vis girdžiu klausimus, kas čia bus. Soboras, observatorija, maldos namai, Santorini salos architektūra, šventykla, burbulas, o gal namas?

Čia bus erdvė gimtadieniams, kūrybai, laisvalaikiui.

Statinio apvali forma, nes visko pradžia yra apvali, besiskleidžiantis gėlės pumpuras ir t.t.“, – šypsosi Ž.Aleknaitė.

Pirmasis renginys

Pirmasis renginys kupole organizuojamas jau šiandien. Spalio 28 dienos, ketvirtadienio, vakarą kupole vyks improvizacinės meditacinės muzikos koncertas „Skambantis kupolas“.

„Šis vakaras – tai puiki proga išbandyti naujo kupolo erdvę ir akustiką, pabūti gyvos muzikos garsuose, atsipalaiduoti, pailsėti ir papildyti savo resursus nauja, įkvepiančia energija.

Koncertuos Milda Arčikauskaitė ir Gediminas Sederevičius.

Koncerto metu bus galima piešti, tapyti, bendrauti spalvomis, linijomis, formomis, vaišintis arbata. Žinoma, vietų skaičius ribotas, dalyvavimas tik užsiregistravus“, – paaiškino renginio organizatorė.

Nenutrūkstantis procesas

Ž.Aleknaitės mintyse dar daugybė planų. Moteris sako, kad dar tikrai nustebins kėdainiečius. Bet tiesa yra ta, kad ji, stebindama kitus, dažnai nustebina ir pati save.

„Fasado dar laukia piešiniai, tik kol kas galutinės idėjos dar nepasirinkau. Džiaugiuosi, kad žmonėms patinka, man taip pat patinka, pats statybos ir kūrybos procesas labai įdomus.

Aš vis kalbu apie mėgavimąsi pačiu procesu, o ne tik orientacija į rezultatą, šis kupolo projektas, tai nenutrūkstantis kūrybinis procesas.

Tačiau jau dabar aišku, kad pati erdvė skirta ne masiniams renginiams, nes karantino metu pripratome nesibūriuoti, pramogauti ir leisti laiką siaurame rate, todėl kartu praleidžiamas laikas tampa kokybiškesnis, jaukesnis, draugiškesnis“, – dėstė kraštietė naujos erdvės įkūrėja Ž.Aleknaitė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

rinkosaikste.lt
Temos: 2 Kėdainiai Namas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

00:37
17:27
02:58

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje