Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gruodžio 3d. 14:46

Miestas, kurį verta aplankyti ir žiemą: iš žibintų sukurta pasaka ir pasivaikščiojimas ežerais

Šiaulių Botanikos sodas
Ramunės Bernotaitės nuotr. / Šiaulių Botanikos sodas
Atostogos žiemą? Nesugalvojate, ką nuveikti? Šiauliai ruošiasi gražiausioms metų šventėms ir laukia svečių bet kuriuo paros metu. Atraskite Saulės miestą ir žiemą. Tą pranešime spaudai padaryti kviečia Šiaulių turizmo informacijos centras ir dalijasi idėjomis, ką mieste nuveikti.

Žibintai augalų apsuptyje

Gruodžio 11 dieną Šiaulių botanikos sode vyks žibintų šventė. Miestelėnai ir svečiai kviečiami atsinešti savus žibintus, sodo darbuotojai augalus papuoš lempučių girliandomis. Kas dar ten bus paaiškės greitai, užsukite. Sode žibintai žibės iki Trijų karalių.

Talkšos ir Rėkyvos ežerų ledas

Dovilės Gedvilaitės nuotr./ Rėkyvos ežeras
Dovilės Gedvilaitės nuotr./ Rėkyvos ežeras

Jei žiema tokia, kaip visų vaikystėje, su daug sniego, vėjo, akinančios saulės, Šiauliuose tyvuliuojantys ežerai užsitraukia storu ledu. O tada prasideda pramogos – pereiti Talkšos ir Rėkyvos ežerus, pakinkyti vėją ir čiuožti jėgos aitvarais, net ledrogės ištraukiamos. Nesivaržykite, jei eina kiti, eikite ir jūs.

Karštas šokoladas ir actekų gėrimas „Rūtos“ kavinėje

Vitalio Lebedžio nuotr./Actekų gėrimas
Vitalio Lebedžio nuotr./Actekų gėrimas

Jei vasarą kvietėme mėgautis šokolado burbulu su ledais ir karštu šokoladu, paspaudus šaltukui privalu rinktis karšto šokolado gėrimą, jo temperatūra net +80C, arba egzotiškąjį actekų gėrimą, kuris nors ir vėsus, jo išgėrę kūne pajusite actekiškąjį karštį...

90 DNR

MO muziejaus paroda „90-ųjų DNR“
MO muziejaus paroda „90-ųjų DNR“

Kas gimė tada, kai grojo „Lambada“, gyveno Sisi ir Idan su Kruzu, ant kambarių sienų kabojo Rokio plakatai, turi suklusti. Šiauliuose lapkričio 26–gruodžio 18 dienomis Šiaulių dailės galerijoje veiks paroda „MO Šiauliuose. 90-ųjų DNR“. Jei širdį suvirpina persukamos video kasetės garsas, jei turėjote žaidimų konsolę SEGA, o gal tiesiog norite geriau pažinti anų laikų fenomenus ir pakeliauti laiko mašina. Beje, ten yra ir Šiaulių „objektų“. Užuomina – ieškokite kojų.

Rogės ant Salduvės piliakalnio. Žiema, tai ne tik slidžios gatvės, tai ir smagus čiuožinėjimas nuo kalniukų. Pasikiši maišą, pasikiši rogutes ir visu greičiu leki nuo didžiausio „kalno“ Šiauliuose – Salduvės piliakalnio. Žiemą ten net kamščiai susidaro, štai tiek būna norinčių nusileisti nuo kalno.

R.Tarzumanov nuotr./Šiauliai
R.Tarzumanov nuotr./Šiauliai

Ką kalba gyvūnai. Lietuvoje yra zoologijos sodas, čia yra ir visokių ūkių, kuriuose gyvena daugiausiai alpakos ir margi paukščiai, dar kokių elnių, danielių sutikti. Bet štai Šiauliai turi kiek kitokį zoologijos sodą – be užtvarų, be darbo laiko, be bilietų: tai gatvių zoologijos sodas. Nieko nesupratote? Šiauliuose pripiešta, sukurta daugybė gyvūnų skulptūrų, net miesto herbe yra du, ežero pakrantėje net didžiausia gyvūno skulptūra Lietuvoje.

Jūratės Povilaitienės nuotr./Geležinė lapė
Jūratės Povilaitienės nuotr./Geležinė lapė

Kaip Šiauliai šviečia žiemą. Būna, kad žiemą tokios dienos, kai, regis, neišaušta. Kai tamsu tamsu, o ir sniego gi ne visada būna. Visa laimė, kad yra elektra ir galima gatvėse įžiebti devynias galybes lempučių, šviečiančių skulptūrų. Išradingumui kartais tikrai ribų nėra. Kažin, kuo nustebins Šiauliai šiemet. Atvykite, pamatysite, pagrindinę miesto eglę įžiebsime gruodžio 4 dieną, šeštadienį.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

02:11
16:07
02:16

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje