Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 21d. 14:54

Milžinišką margutį sukūręs daugiškis: „Svarbiau ne dydis, o tai, kas pavaizduota“

Dauguose – milžiniškas margutis
15min fotomontažas / Dauguose - milžiniškas margutis

Alytaus rajone esantys Daugai negali pasigirti dideliu gyventojų skaičiumi, tačiau kūrybiškumu tikrai turėtų didžiuotis. Jau trejus metus per Velykas į miesto aikštę atgabenamas kone 150 kg sveriantis margutis-milžinas. Anot idėjos autoriaus, skulptoriaus Roberto Ožalinsko, už dydį svarbiau miesto legendose gyvenančio kunigaikščio atvaizdas.

15min kalbintas margutį sukūręs skulptorius R.Ožalinskas atskleidė, kad tai – pilietinė bendruomenę vienijančio kultūros klubo „Kitaip“ idėja. Pamaniau, – pasakojo jis, – kad ir Daugų miestui verta pasipuošti Šv. Velykų proga.

Sveria apie 150 kilogramų

„Smagu, kad iniciatyva prigijo ir daugiškiai bei svečiai labai svetingai tai priėmė. Mes tikime, kad tai padeda kurti ypatingą nuotaiką. Manau, kad didesni ar mažesni margučiai galėtų puošti visus miestus ir miestelius. Lietuva dėl to būtų tik šventiškesnė ir visi labiau šypsotųsi, juk to mums labiausiai ir trūksta“, – svarstė pašnekovas.

Didžioji Velykų puošmena yra 2,6 metrų aukščio ir 1,6 metrų pločio, o sveria – apie 150 kilogramų.

Nors Daugai nėra didelis miestas, – teigė skulptorius, – tačiau mes džiaugiamės turėdami vieną iš didesnių margučių visoje Lietuvoje, o Dzūkijoje – bene didžiausią. Anot jo, didžioji Velykų puošmena yra 2,6 metrų aukščio ir 1,6 metrų pločio, o sveria – apie 150 kilogramų.

Roberto Ožalinsko/Daugus papuošė milžiniškas margutis
Roberto Ožalinsko/Daugus papuošė milžiniškas margutis

Nesiekia rekordo

„Prieš trejus metus, kai pirmą kartą sukonstravau ir numarginau, jis pateko į penketuką, užėmė vietą iškart po Lukšių (Šakių raj.) margučio, kuris pasitikdavo miestelio svečius. Mus aplenkė ir Kaunas, kurį puošė šviečiantys margučiai. Rodos, kad didžiausią kiaušinį – 5 metrų gigantą – gamino ir puošė Kauno studentai. Dabar gal jau yra „pridėta“ ir didesnių. Mes nesiekiame rekordo, tik stengiamės prieinamais būdais kurti šventišką nuotaiką savo mieste. Tam tikrai negaila skirti šiek tiek savo laiko“, – 15min pasakojo R.Ožalinskas.

Paklaustas, kaip sureagavo aplinkiniai išgirdę tokią neįprastą idėją, pašnekovas teigė: „Tai buvo staigmena, žmonės jį pamatę nustebo, bet svarbiausia – maloniai nustebo. Džiaugiuosi, kad valdžia neprieštaravo ir leido jį statyti. Smagiausia tai, kad visi išvydę šypsosi, fotografuojasi, o nuotraukomis dalijasi socialiniuose tinkluose. Tai, kad žmonėms tai svarbu, įsitikinome „Facebook“ surengę diskusiją, kurioje tarėmės, kokia spalva šiemet reikėtų dažyti. Atsižvelgę į pageidavimus margutį papuošėme geltona spalva.“

Ne juokas jį atgabenti, pakrauti ir iškrauti, o ir vežti reikia labai atsargiai...

15min daugiškis skulptorius paaiškino, kad margutį pagamino per savaitę. Pašnekovas taip pat atskleidė, kad jis pagamintas iš medžio, faneros, putplasčio ir kitų medžiagų.

„Ne juokas jį atgabenti, pakrauti ir iškrauti, o ir vežti reikia labai atsargiai... Bet sulaukiame pasiūlymų padėti. Šiemet į pagalbą atskubėjo daugiškis miškovežio vairuotojas. Taigi, bendruomenės įsitraukimas ir šypsenos – tikra šventė, kokios linkiu visiems Lietuvoje“, – sakė R.Ožalinskas.

Roberto Ožalinsko nuotr./Daugus papuošė milžiniškas margutis
Roberto Ožalinsko nuotr./Daugus papuošė milžiniškas margutis

Kaip paaiškino pašnekovas, ant margučio pavaizduotas miesto simbolis – legendinis kunigaikštis Daugis, kurį visi daugiškiai ypatingai gerbia ir juo didžiuojasi.

„Šiuo atveju, už dydį svarbiau yra pats miesto legendose gyvenančio kunigaikščio atvaizdas, nes tai yra nuoroda į istoriją, į senovę, pamatinius dalykus, svarbius mūsų miestui, o Velykos, kaip žinia, irgi atspindi pamatines vertybes“, – 15min paaiškino pašnekovas.

Temos: 2 Velykos Daugai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje