Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 birželio 10d. 08:00

Molėtai, patikrinti vaikų: 7 vietos, kurios patiks visai šeimai

Molėtai, patikrinti vaikų
Molėtai, patikrinti vaikų

Prasidėjus vasarai, Molėtų kraštas pritrauks ne vieną smagias ir gaivinančias vandens pramogas mėgstantį poilsiautoją. Tačiau ir tiems, kas nori pažintinio savaitgalio, Molėtai – puiki kryptis.

Tinklaraštis apie lankytinas vietas Lietuvoje su vaikais „Nėra blogo oro“ (FB: facebook.com/nerablogooro) kviečia susipažinti su Molėtų apylinkių įdomybėmis ir susiplanuoti dienos išvyką, o galbūt susigundysite alternatyvia labai jaukia nakvynės vieta ir praleisite šiame krašte visą savaitgalį.

Žalvario parkas

Šis parkas – tai 40 ha teritorija, kurioje rasite daugybę keistų statinių ir skulptūrų, tokių kaip apleistas senųjų atrakcionų mašinėlių parkas, 12 vėjyje plazdančių žirgų, simbolizuojančių 12 Lietuvos pergalių mūšiuose, „Mūsų Nasą“ ir kitų. Mergaitės tikrai drąsiai visur lipo ir bandė. Joms ypač patiko alternatyva čiuožyklai.

Nėra blogo oro nuotr./Žalvario parkas
Nėra blogo oro nuotr./Žalvario parkas

Taip pat, be įvairių skulptūrų ir įdomių objektų, teritorijoje yra rąstinis takas pasivaikščioti po pelkę. Norint apeiti visą parką ir patekti į užrakintas patalpas, reikia užsisakyti ekskursiją, bet atvažiavę pavieniai lankytojai savarankiškai nemokamai gali apeiti visus lauke esančius objektus.

Molėtų technikos muziejus

Tai privačiomis lėšomis įkurtas įvairaus transporto ir technikos muziejus, kurio durys neseniai atvertos. Muziejuje eksponuojama apie 140 lengvųjų automobilių, sunkvežimių, autobusų, motociklų, priekabų ir kitų transporto priemonių. Dalis iš jų buvo panaudotos garsiojo serialo apie Černobylį filmavimui.

Man labai patiko, kad eksponatai ne statiški, į kai kuriuos galima įlipti, juos išbandyti, pavyzdžiui, nusifotografuoti su milicininko atributika. O kas labai smagu ir svarbu keliaujant su vaikais – dalis ekspozicijos yra skirti jiems, eksponuojami dabartinių vaikiškų elektromobilių pirmtakai, senoviniai atrakcionai (tiksliau, kas iš jų liko) ir kitos mašinytės bei transporto priemonės, kurias mažieji keliauninkai gali išmėginti!

Nėra blogo oro nuotr./Molėtų technikos muziejus
Nėra blogo oro nuotr./Molėtų technikos muziejus

Ateityje pasidarbavus restauratoriams tikimasi, kad elektrinės mašinėlės vėl atgis, o briedžiai ir kiti žvėreliai vėl suksis ratu kartu su mažaisiais lankytojais.

Šalia muziejaus įsikūręs Molėtų aerodromas, tad savaitgalį aplankius ekspoziciją bus galima paskraidyti sraigtasparniu ar lėktuvu.

Ežerų žvejybos muziejus

Unikali vieta, kurioje pasakojama apie viską, kas susiję su žvejyba ežeruose: nuo įvairių žvejybos įnagių iki rečiausių ežeruose gyvenančių žuvų, supažindinama su archajine žvejyba ir šio verslo istorija.

Nėra blogo oro nuotr./Ežerų ir Truskausko muziejus
Nėra blogo oro nuotr./Ežerų ir Truskausko muziejus

Interaktyvioje ekspozicijoje galima pamatyti „gyvas“ žuvis, kalbančias Selemono Paltanavičiaus tekstais, kuriuos įgarsino aktorius Jokūbas Bareikis. Medai ji labiausiai ir patiko, vis klausėsi ir klausėsi, ką tos žuvys šneka. Muziejus įsikūręs Mindūnų kaime atstatytoje XIX a. etnografinėje žvejo sodyboje, kurią sudaro aukštaitiška medinė pirkia ir svirnas.

Gretimais yra ir kitas muziejus. Nors aš asmeniškai nusistačiusi prieš medžioklę, bet užsukome pasižvalgyti į Antano Truskausko medžioklės ir gamtos ekspoziciją, kur eksponuojama 120 skirtingų žvėrių bei paukščių iškamšų, A.Truskausko sumedžiotų net penkiuose žemynuose.

Mindūnų apžvalgos bokštas

Nėra blogo oro nuotr./Mindūnų apžvalgos bokštas
Nėra blogo oro nuotr./Mindūnų apžvalgos bokštas

Iki praėjusių metų tai buvo aukščiausias apžvalgos bokštas Lietuvoje – 36 metrai arba 214 sraigtinių laiptelių iki viršaus, kur atsivers siūbuojančios viršūnės ir kerintis vaizdas. Nuo šio bokšto matyti nuostabūs Labanoro regioninio parko vaizdai: šiaurėje ir šiaurės rytuose gražuolės žalios pušys, o vakarinėje dalyje tyvuliuoja vienas didžiausių rytų Lietuvoje senovės ledynų kilmės ežeras – Baltieji Lakajai. Iš šios vietos taip pat matosi ežero salos ir pusiasaliai.

Labanoro pažintinis takas

Nėra blogo oro nuotr./Labanoro takas
Nėra blogo oro nuotr./Labanoro takas

Lankantis Molėtuose būtų tiesiog nuodėmė neaplankyti ir bent šiek tiek nepasimėgauti nuostabia Labanoro girios gamta, o tą geriausia padaryti einant tris kilometrus vingiuojančiu Labanoro girios pažintiniu taku. Taip susipažinsite su girios augmenija, gyvūnija, pelkėmis ir tikrai pamatysite nepakartojamų vaizdų. Takas nepritaikytas pasivaikščioti su vežimėliu, bet įveikiamas su balansiniu dviratuku. Tiesa, jis jau yra Ignalinos raj., tačiau mes jį aplankėme kartu lankydami Molėtus, nes visai šalia.

Lietuvos Etnokosmologijos muziejus

Vasaros viduryje atvers savo duris atsinaujinęs ir bus moderniausias kosmologijos muziejus Europoje. Labai laukiam, kada galėsime aplankyti ir patirti.

Glampingas

O ar esate girdėję apie glampingą? Tai Lietuvoje sparčiai populiarėjanti pramoga – prabangus stovyklavimas arba stovyklavimas kitaip. Didelė, patogi dvigulė lova, balti patalai, esant pageidavimui – lovytė pačiam mažiausiam, lauko gėlės jaukumui, minkšti foteliai patogumui. Pusryčiams šviežiai namuose keptos, dar šiltos spurgos su kvapnia, garuojančia žolelių arbata. Turbūt iš karto pagalvojote apie viešbutį? Bet ne, rašau apie palapinę! Ir ne bet kokią! O stovinčią mūsų gražiajame Labanore tarp ežerų, pušų ir medumi kvepiančių pievų!

Nėra blogo oro nuotr./Glampingas
Nėra blogo oro nuotr./Glampingas

O jei dar pridėtumėte šeimininkų svetingumą ir rūpestį, nepamirštamą laiką gamtoje garantuoju. Subalansuota tiek romantiškam pabėgimui dviese, tiek poilsiui su vaikais ar norintiems pabūti tik su savimi. Šeimininkai pasirūpinę viskuo, ko jums gali prireikti stovyklaujant: įrankiais gaminti maistą ant laužo, stalo įrankiais ir indais, malkų glėbiu ir laužaviete. Už papildomą mokestį galite išsinuomoti valtį, pirtį, kubilą, įsigyti daugiau malkų.

Iš tiesų, be apžvelgtų vietų nepamirškite užsukti ir į pačius Molėtus, kur galėsite pasivaikščioti sutvarkytomis ežero pakrantėmis, aplankyti skulptūrų parką, pasimatuoti žvejo batus ir, kaip skelbia įrašas ant jų, gauti laimės su kaupu. O taip pat su vaikais būtinai užsukite prie Pastovėlio ežero įrengtos lauko aikštelės su įspūdinga čiuožykla .

Daugiau idėjų laikui kartu su vaikais galite rasti mano rašomame tinklaraštyje „Nėra blogo oro“ feisbuke: https://www.facebook.com/nerablogooro/ ir „Instagram“ paskyroje https://www.instagram.com/nera_blogo_oro/

Nėra Blogo Oro

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

03:45
19:56
13:58

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje