Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 28d. 07:00

Molėtų lobio paieškos prasideda su nauja turizmo valiuta

Mindūnų apžvalgos bokštas
Molėtų turizmo ir verslo informacijos centras / Mindūnų apžvalgos bokštas

Ar žinote, koks miestas nuo Vilniaus nutolęs apie 60 kilometrų? Sako, tame krašte gyvenantys priskaičiuoja apie 300 ežerų... Ir dar ten galima pro didžiausią lankytojams pritaikytą teleskopą žiūrėti į žvaigždes... Turbūt lengvai atspėjote, tai – Molėtai, kraštas, kuriame viskas tikra. Būtent! Nuo šios dienos galite Molėtus pažinti dar geriau, žaisdami virtualų žaidimą ir ieškodami seniai seniai po Molėtų apylinkes pabirusių pono pinigų.

Miesto legenda atgyja žaidime apie Molėtų lobius

Dar vasarą VšĮ „Molėtų turizmo ir verslo informacijos centras“ parengė projektą „Pono lobiai Molėtuose“ ir gavo finansavimą įgyvendinimui iš Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros. Kaip naujai, kitaip pristatyti Molėtus, kai atrodo, kad jau išnaudojamos visos galimybės? Leidiniai, internetinė svetainė, socialiniai tinklai, netgi virtualios realybės siužetai – paslaugos ir veiklos, Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro komandai jau tapusios kasdienybe. Pasirodo, reikia tik gerai pagalvoti ir vietos legendos padiktuoja sprendimus. Projekto rengėjams jau seniai kirbėjo mintis, kaip panaudoti legendą apie Molėtų vardo kilmę: važiavęs ponas ir išbarstęs pinigus... Kodėl gi jų nesurinkti? Naujas projektas ir tapo „tramplynu“ įgyvendinti ilgai puoselėtą idėją.

„Molėtų lobiai“ – tai keturių lygių žaidimas, apimantis klausimus iš didžiosios rajono dalies: Kulionių apylinkės, kur įsikūrę objektai – žvaigždės: Lietuvos etnokosmologijos muziejus, Molėtų observatorija, Dangaus šviesulių stebykla, Mindūnai – Ežerų žvejybos muziejus, vienas didžiausių Lietuvoje saugomose teritorijose pastatytų apžvalgos bokštų, galimybės katamaranu plaukti per Baltųjų Lakajų bangas, skaniausios žuvienės, Dubingiai – ilgiausias Lietuvoje Asvejos ežeras, Dubingių piliavietė, menanti didžiojo kunigaikščio Vytauto laikus ir sauganti Radvilų giminės palikimą, ir, žinoma, patys Molėtai – Pastovio ir Pastovėlio ežerų pakrantėmis besidriekiantys pėsčiųjų takai, žydų kultūros paveldo pėdsakai, edukacinė erdvė „Molėtai kitaip“.

VIDEO: Žaidimas „Molėtų lobiai“

Sėkmingoms lobio paieškoms – molėtiški prizai

Kiekviename žaidimo etape lobio ieškotojams bus pateikiama po 10 klausimų apie žymiausias Molėtų rajono vietoves ir jų objektus. Atsakant į klausimus svarbu laikas, nes gauti pagrindinį prizą pretenduos ne tik daugiausiai teisingų atsakymų pateikę, bet ir greičiausiai žaidimą baigę žaidėjai. Žaidimo rengėjų įsteigtas pagrindinis prizas – išmanusis laikrodis – labai svarbus kiekvienam keliautojui ir lobio ieškotojui Visų kitų žaidėjų, teisingai atsakiusių ne mažiau kaip į 20 klausimų, laukia smulkieji prizai ir... pono pinigas – specialiai žaidimui išleisti magnetukai – žaidimo monetos. Ir pastarosios bus ne bet kokios!

Molėtų turizmo ir verslo informacijos centras/Lietuvos etnokosmologijos muziejus
Molėtų turizmo ir verslo informacijos centras/Lietuvos etnokosmologijos muziejus

Naujai sukurta valiuta – netrukus ir Molėtų turizmo rinkoje

Be žaidimo laimėtojams atitenkančių prizų, azartą didins žaidimo metu į kišenę kiekvienam byrantys Molėtų pono pinigai – molitai – nauja virtuali valiuta Lietuvoje! Stebint ekonominius pokyčius, labai tikėtina, kad molitas vasarą jau cirkuliuos ir Molėtų turizmo rinkoje, kaip pilnavertis pinigas. Žaidimo organizatoriai atkreipia dėmesį į tai, kad prizai nebus siunčiami paštu – norint juos atsiimti reikės atvykti į Molėtus. Juk tai, su kuo lobių ieškotojai susipažins žaidime, reikia pamatyti ir gyvai, nusifotografuoti prie žaidimą priminsiančios nuotaikingos sienelės. Žaidimas su prizais vyks iki gruodžio 30 d., jį žaidėjai jau gali rasti svetainėje. Žaidimas galės būti žaidžiamas ir vėliau, pasibaigus prizų dalyboms. Nuo šiandienos veikia kompiuterinė žaidimo versija, tačiau ateityje žaidimas bus pildomas ir pritaikytas mobiliesiems įrenginiams.

Molėtų lobiai atviri visuomet ir kiekvienam, norinčiam pažinti naujas vietas bei jų išskirtinumą. O dabar, lai byra pono pinigai – molitai – Jums į kišenes! Smagių atradimų! Pradedam!

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje