Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Molėtų rajono kalneliai pavergė lietuvių širdis

Bobutės kalneliai
Lasys.lt nuotr. / Bobutės kalneliai
Šaltinis: 15min
34
A A

Socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbtos fotografo Evaldo Lasio nuotraukos, kuriose žiemos metu užfiksuoti vietinių vadinami Bobutės kalneliai, gamtos mėgėjus privertė dar kartą grožėtis Lietuva, o vairuotojus prisiminti skrydžius ir kalnelių sugadintus automobilius.

Šie unikalūs kalneliai yra Molėtų rajone. Tai kelias, vedantis per Karalinavos kaimą, nutolusį per 5 kilometrus nuo Alantos.

Sparčiai socialiniame tinkle plintančios nuotraukos verčia dar kartą gėrėtis unikalia Lietuvos gamta. Šių kalnelių istoriją šią savaitę apžvelgė ir Molėtų krašto laikraštis „Vilnis“.

Evaldo Lasio/Lasys.lt nuotr./Kalneliai Molėtų rajone
Lasys.lt nuotr./Kalneliai Moletų rajone

Straipsnyje Antanas Pivoras priminė, kaip šie kalneliai gavo Bobutės vardą. Pasak jo, karo metais Karalinavos kaime gyveno Bronius Saugūnas, kuris vėliau buvo ištremtas į Sibirą.

Šie unikalūs kalneliai yra Molėtų rajone. Tai kelias, vedantis per Karalinavos kaimą

Vieniša likusi jo motina siųsdavo siuntinius savo sūnui į Sibirą, o laisvu metu dainuodavo dainą apie bobutę ir oželį. Vietiniai jos atminimui ir praminė šiuos kalnelius Bobutės vardu.

Žmonės, kuriems yra tekę važiuoti šiuo keliu, jo negali pamiršti. Riedant juo ne tik automobilis kyla į orą, tačiau galima jį ir sugadinti. Vairuotojai tai jau yra patyrę.

Šiuo keliu dažnai tenka važiuoti ir nuotraukas paviešinusiam fotografui E.Lasiui, kurio tėvai gyvena netoli Alantos.

Nuotraukos sparčiai paplito po socialinį tinklą ir privertė žmones prisiminti apie jų patirtis važiuojant šiuo keliu. Dauguma jų sutinka – tai unikalus kelias, kuris palieka daug įspūdžių. Be to, jį supanti gamta yra nepaprastai graži.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Alanta Molėtai
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje