Dabar populiaru
Publikuota: 2016 gegužės 24d. 17:10

Nauja maudynių vieta: Nidoje prie Kuršių marių planuojamas paplūdimys

Kuršių nerijoje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kuršių nerija

Vandenų apsuptoje Nidoje turėtų atsirasti dar viena maudynių ir saulės vonių vieta. Neringos savivaldybė planuoja įkurti paplūdimį prie Kuršių marių. Neoficialiai žmonės čia rinktis mėgsta jau dabar.

Pasak Nidos kultūros turizmo ir informacijos centro direktorės pavaduotojos ir Klaipėdos universiteto (KU) tyrėjos Eglės Baltranaitės, šiuo metu KU atliekami tyrimai siekiant labiau išnaudoti Baltijos pakrantes.

„Labai apkrauta Baltijos jūros pakrantė. Darome vietos studiją, tiriame paplūdimio įkūrimo galimybę prie Kuršių marių“, – sakė E.Baltranaitė. Jau atlikta nemažai vandens, smėlio ir kitų tyrimu, bendrauta su vietos verslininkais, savivaldybe, Kuršių nerijos nacionaliniu parku ir kitomis suinteresuotomis pusėmis.

Manoma, kad vertingiausia paplūdimį būtų įrengti prie Nidos sporto mokyklos, einant didžiosios kopos link, kur prieš 20 metų ir buvo paplūdimys.

„Pradėję imti mėginius pastebėjome, kad vandens kokybė gera, tyrimus nuspręsta tęsti. Turime prielaidų, kad ne už ilgo bus galima įgyvendinti šiuos planus. Jau patvirtintas detalusis planas, universiteto atradimai sutampa su bendruomenės ir savivaldybės nuomone. Laukite paplūdimio“, – šypsojosi E.Baltranaitė.

Jau atlikti socialiniai-ekonominiai tyrimai, pasiteirauta lankytojų nuomonės, ar jiems būtų patrauklus toks paplūdimys maudynėms, atliekami biocheminiai tyrimai, tariamasi su savivaldybe, skaičiuojama, kiek pajamų reikėtų tokio paplūdimio įkūrimui.

Anot Neringos savivaldybės vicemero Dovydo Mikelio, gerom idėjom savivaldybė lėšų privalo rasti. Tiesa, kol kas nėra aišku, kiek jų reikės.

„Laukiame mokslininkų išvadų, jei išliks palankios, savivaldybė imsis veiksmų. Manau, kad gerai idėjai privalom surasti lėšų. Esame kurortinė teritorija, visų vietinių labui ir atvykstančių gerovei privalome teikti paslaugas, kurios turi paklausą“, – sakė D.Mikelis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje