Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 27d. 10:29

Neatrastos Lietuvos pramogos: turizmo nuotykiui

Neatrastos Lietuvos pramogos: turizmo nuotykiui
Partnerio nuotr. / Neatrastos Lietuvos pramogos: turizmo nuotykiui

Lietuva, nors ir nedidelė valstybė, lepina mūsų akis nuostabiais kraštovaizdžiais, gausybe vandens telkinių ir jaukiais miestais bei miesteliais. Galime pasidžiaugti, kad turizmas Lietuvoje auga, o tiek šalies svečiai, tiek vietiniai gyventojai turi ką atrasti ir kur paganyti akis. Rugsėjo 27 dieną minime Tarptautinę Turizmo dieną ir šį kartą „Laisvalaikio Dovanų“ ekspertai kviečia susipažinti su ne tradicinėmis pramogomis čia, Lietuvoje. Galbūt tai bus nauja jūsų savaitgalio poilsio kryptis?

Pietūs su Lietuvos Respublikos pasu rankose

Jei norite nusikelti į viduramžius ir sudalyvauti tikroje puotoje, jūs turite apsilankyti Norviliškių pilyje. Ne tik ragausite tradicinius viduramžių patiekalus, bet sužinosite daug apie to meto kultūrą, pasižvalgysite po istorinę Norviliškių pilį ir sutiksite pilies šeimininką – Pilėną. Kadangi Pilis įsikūrusi pasienyje, pietaudami kirsite pasienio ruožą, tad su savimi turite turėti asmens tapatybės dokumentą. Viduramžių pietūs vyksta kiekvieną sekmadienį.

Partnerio nuotr./Norviliškių pilis
Partnerio nuotr./Norviliškių pilis

Pažintis su istoriniu miestu vandenyje

Trakai – unikalus miestelis visai šalia Vilniaus. Tai ne tik ežeringas kraštas su daugybe salų ir kerinčia gamta. Šis miestelis apipintas legendomis ir istorijomis. Trakų simbolis, be abejonės, yra didingoji Trakų pilis. Ją supa paslaptimis apipintas Galvės ežeras. Tyrinėti ir atrasti Lietuvą galite ir čia – plaukdami laivu Galvės ežere. Laivo gido pasakojimai ir speciali povandeninė technika atskleis visas ežero dugne glūdinčias paslaptis.

Indrės Bungardaitės / 15min nuotr./Trakų pilis
Indrės Bungardaitės / 15min nuotr./Trakų pilis

Gardus laimikis ir nuostabi gamta aplink

Lietuva – ežeringas kraštas, tad žvejyba yra dalis lietuvių kultūros. Pažinti Lietuvą ir jos gamtą galite ir visai netoli Vilniaus įsikūrusiame „Tony Resort“. Čia kartu su artimu žmogumi mėgausitės gaiviu pušyno oru ir pramogine žvejyba, o pagautą laimikį – upėtakį jums paruoš pats virtuvės šefas. Po smagios pramogos lauke ir sėkmingos žvejybos įspūdžiais dalinsitės prie vakarienės stalo.

Partnerio nuotr./Pramoginė žvejyba
Partnerio nuotr./Pramoginė žvejyba

Karo laukas Pamaraziuose

Karinė technika, riaumojantys varikliai ir laukymės – tai irgi galime rasti Lietuvoje. Pamaraziuose įsikūrusiame tankodrome ne tik iš arti susipažinsite su karine technika, bet ir pajusite ką reiškia sėdėti ir važiuoti tikrame kariniame šarvuotyje. Tankodrome jūsų lauks Anglijos kariuomenės karinis šarvuotis, Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenės karinis visureigis ir Švedijos kariuomenės karinis sunkvežimis.

Partnerio nuotr./Tankodromas
Partnerio nuotr./Tankodromas

Dvariškos pramogos Pakruojyje

Pakruojo dvaras – didžiausias iki šių dienų išlikęs dvaro pastatų kompleksas Lietuvoje. Čia susipina istorija, pramogos ir unikalios patirtys. Atvykę čia ne tik pasijusite it dvariškiai, bet patys galėsite išbandyti dvarišką jodinėjimą žirgais, susipažinti su dvaro gyventojais, romantiškai patyrinėti dvaro aplinką ir autentiškus statinius. Dvare rasite to meto amatus, dvaro rūmų restoraną ir net spirito varyklą.

Partnerio nuotr./Pakruojo dvaras
Partnerio nuotr./Pakruojo dvaras

Socialinis išgyvenimas bunkeryje

Lietuvoje tikrai gausu unikalių patirčių. Viena jų – išgyvenimo drama sovietiniame bunkeryje. Lyg laiko mašina nusikelsite į 1984 metus. Pamiršite visas naująsias technologijas ir trumpam atsidursite to meto šaltoje realybėje. Kaip tuo metu jautėsi žmonės, kaip su jais elgdavosi, kaip atrodė to meto aplinka – visa tai pamatysite patys, o išgyvenimo dramos aktoriai, leis tai patirti savo kailiu. Išgyvenimo drama sovietiniame bunkeryje - sukrečianti patirtis, kuri nepalieka abejingų.

Partnerio nuotr./Sovietinis bunkeris
Partnerio nuotr./Sovietinis bunkeris

Egzotiniai gyvūnai ir popietė Trakuose

Lietuvoje yra tokia vieta iš kurios visi išeina laimingi ir kupini teigiamų emocijų. Alpakų ūkis – smagi vieta ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Apsilankymo metu sužinosite kaip į Lietuvą atvyko alpakos, kaip jos gyvena, ką valgo. Vėliau iš arčiau susipažinsite su švelniais gyvūnais, galėsite juos pašerti ir paglostyti. Popietė Trakuose ir apsilankymas alpakų ūkyje – smagi pažintis su gyvūnais ir Lietuvos gamta visai šeimai.

Partnerio nuotr./Alpakos
Partnerio nuotr./Alpakos

Povandeninis Platelių pasaulis

Lietuva – ežeringas kraštas. Turime ne tik daugybę upių, marias, jūrą, bet ir be galo gražius ir ypatingus ežerus. Vienas jų – Platelių ežeras. Jis – giliausias Žemaitijoje, o giliausia ežero vieta siekia šiek tiek daugiau nei 49 metrus! Susipažinti su povandeniniu pasauliu, iš arti pamatyti ežero gyventojus ir atsidurti ežero dugne galite pažintinio nėrimo metu. Užsidėję visą reikiamą įrangą ir išklausę instruktažo leisitės į paslaptingą povandeninę kelionę.

Partnerio nuotr./Nardymas
Partnerio nuotr./Nardymas

Palangoje, kaip Havajuose?

Palanga – Lietuvos kurortų sostinė, čia kiekvieną vasarą gausu turistų, kurie mėgaujasi saule, kopomis ir jūra. Bet jei norite su Baltijos jūra susipažinti kiek kitaip, tam puikiai tiks iš tolimųjų kraštų atkeliavusios pramogos, kurios puikiai pritaikytos ir čia, Lietuvoje. Panerti su vandens motoroleriu? Išbandyti slydlentę? O gal pagauti pirmąją bangą su banglente? Taip, visa tai galite išbandyti Lietuvoje su „Baltic Sea Paradise“ komanda!

Partnerio nuotr./Vandens pramogos
Partnerio nuotr./Vandens pramogos

Sostinės simbolis – Vilnius iš aukštai

Turbūt niekas taip neatims žado, kaip ypatingi vaizdai iš paukščio skrydžio. Net ir visą gyvenimą Vilniuje gyvenantys miestiečiai iš naujo atras savo gimtąjį miestą skrisdami oro balionu. Skrydžio metu atsiveria platus peizažas, o ramybė sklendžiant leidžia suprasti, jog Lietuva tikrai gali vadintis neatrastu rojaus kampeliu.

Partnerio nuotr./Skrydis oro balionu
Partnerio nuotr./Skrydis oro balionu

Pažinkite Lietuvą kitaip! Keliaukite po dar neatrastas vietas, pamatykite gražiausius peizažus, užkopkite į piliakalnius, paragaukite tradicinių patiekalų jaukiose senovinėse užeigose, aplankykite Lietuvos dvarus ir pilis. Nors trumpam tapkite turistais savo šalyje ir galime išduoti paslaptį – atrasite to, apie ką net nepagalvojote. Nuo tikrų autentiškų senovės potyrių iki neatrastų patirčių visai čia pat! Pasaulinę turizmo dieną kviečiame atrasti Lietuvą!

Ieškote pramogų visoje Lietuvoje? Užsukite ČIA .

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje