Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Neringa džiaugiasi sugrįžusiu jaunimu, bet ar išaugęs triukšmas neverčia jos Palanga?

Ši vasara Neringos kurortui buvo dvejopa. Dėl pandemijos jos nelankė kruizinių laivų turistai, nebuvo tradicinių vokiečių turistų grupių, beveik nesigirdėjo ne tik prancūzų ar kitų Europos šalių kalbų, bet ir rusų. Tačiau atsiradusį vakuumą užpildė vietos poilsiautojai. Ypač Neringa džiaugiasi, kad kurortą pamėgo jaunimas.
Parnidžio kopa
Parnidžio kopa / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Labai džiugina tai, kad Neringą atrado jaunimas, su šeimomis, vaikais, tai reiškia, kad Neringa turi ateitį“, – sako Neringos meras Darius Jasaitis. Anot jo, vaikai užaugs ir būtinai sugrįš į savo vaikystės vasaros vietas.

„Kodėl sugrįžti į Neringą? Romantiniai jausmai, kurortiniai romanai, meilės, piršlybos, vestuvės, čia užgimę vaikai. Praradus jaunimą, užsidarytų ratas“, – sako D.Jasaitis.

Jis prisimena, kad dar prieš dešimtmetį jau buvo iškilusi grėsmė, nes poilsiautojų Neringoje mažėjo. Kurortas vasarą užsipildydavo gana vangiai. Tačiau paskutiniaisiais metais situacija pasikeitė. Renginiai į kurortą pritraukė jaunimo.

„Čia visada yra diskusija, kokiu keliu eiti“, – dėl išaugusio triukšmo pradėjusiems Neringą lyginti su Palanga savo argumentų turi D.Jasaitis. Jis sutinka, kad šiemet vykęs festivalis „Ant bangos“, sutraukęs apie 5 000 lankytojų, gal jau buvo kiek per didelis miestui, kuris turi apie 2 500 nuolatinių gyventojų.

„Kalbėjomės su organizatoriais, sutarėme, kad lankytojų skaičių reikia riboti. Manau tam priemonių yra. Svarbiausia, kad nenukentėtų renginių kokybė ir bilietai būtų įperkami“, – svarsto D.Jasaitis. Jis atmeta ir kaltinimus, kad renginiai ne tik trikdo kurorto ramybę, bet ir niokoja miestą ir gamtą.

„Tas, kas padarė šeštą valandą ryto kelias nuotraukas su šiukšlėmis ir jas visaip viešino, nėra Neringos draugas“, – griežtai vertina D.Jasaitis.

Jis sutinka, kad gal pritrūko šiek tiek konteinerių, tačiau galiausiai viskas buvo operatyviai sutvarkyta.

Tas, kas padarė šeštą valandą ryto kelias nuotraukas su šiukšlėmis ir jas visaip viešino, nėra Neringos draugas, – griežtai vertina D.Jasaitis.

„Keli renginiai per sezoną jaunimui tikrai nėra daug. Reikia leisti, nes matome, kaip juos iš visur veja“, – mano D.Jasaitis.

Trikdė remontai

Neringos meras atsiprašo lankytojų ir dėl nepatogumų, kuriuos visą sezoną kėlė ir vis dar kelia Nidos ir Preilos pagrindinių gatvių remontas.

„Perkastos gatvės, parkavimo problemos, nes iš statybininkų niekaip nepavyko atgauti aikštelės, visa tai kėlė nepatogumų, tačiau tai neatbaidė poilsiautojų“, – atsiprašo už nepatogumus D.Jasaitis.

Anot jo, kitais metais tokių problemų būti jau neturėtų. O svarbiausi Neringos pranašumai yra gamta, paplūdimiai ir puikus oras.

„Tikrai nepamenu tokių metų, kai vandens temperatūra jūroje pusantro mėnesio būtų 23 laipsniai šilumos“, – džiaugiasi, kad gamta palanki Lietuvos kurortams, D.Jasaitis. Anot jo, jei tokie orai būtų nuolat, tai Neringai būtų nereikalingi jokie uždari baseinai ar SPA, kurie paprasčiausiai būtų tušti.

Tarp lankytinų Nidos vietų populiarumą šiemet išlaikė Nidos švyturys, taip pat šio sezono naujiena – Gintaro muziejus.

„Tai tikrai unikali vieta net pasaulio mastu šio mineralo gerbėjams“, – į neringiškių Mizgirių naujai Nidoje atidarytą Gintaro muziejų kviečia D.Jasaitis.

Kainos kilo

Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ direktorė Edita Lubickaitė, apibendrindama besibaigiantį turizmo sezoną, „Vakarų ekspresui“ sakė, kad šis vasaros sezonas yra panašus su praeitų metų sezonu. Daugiausiai Neringoje lankosi vietos turistai, t. y. lietuviai.

„Tie viešbučiai, kurie dirbo su turistų grupėmis, ypač vokiečių, tokių turistų šiais metais nebeturi“, – pastebi E.Lubickaitė. Ji patvirtina, kad turistų kontingentas daugiausiai yra jauni žmonės, ir apsistoja jie čia vidutiniškai 2-3 dienas.

„Apgyvendinimo kainos šiek tiek pakilusios, bet nedaug, tiesiog reaguojama į bendrą kainų kilimą: elektros, dujų, vandens, šildymo“, – sako E.Lubickaitė.

Taip pat pastebima, kad vis daugiau yra paklausimų dėl ilgalaikės nuomos, visai vasarai, pusei metų ar net metams. Gali būti, kad daugelis ieško vadinamųjų „workation“, t. y. darbo ir poilsio, galimybių.

Pandemija kuria paslaugas

Bendrai E.Lubickaitė pastebi, kad poilsiautojų veiklos yra panašios kaip ir ankstesniais metais. Vasaros sezonu didžioji dalis lankytojų laiką leidžia paplūdimiuose, naudojasi maitinimo, apgyvendinimo paslaugomis. Žinoma, lankosi tokiose vietose kaip Parnidžio kopa, Naglių gamtos rezervatas, kormoranų kolonija, Raganų kalnas.

Tačiau savo madas padiktavo ir laikmetis bei pandemija. Atsirado tokios naujos veiklos, kaip pažintiniai žygiai gamtoje mažomis grupelėmis, individualūs pasivaikščiojimai klausant operos ir kiti užsiėmimai, pritaikyti prie naujo pasaulio reikalavimų.

Pasak „Agilos“ vadovės, sunku suskaičiuoti visas apgyvendinimo vietas Neringoje, tačiau jų tikrai daugėja. Šį sezoną atsidarė naujas viešbutis „SPA Nida“ bei atsinaujinęs viešbutis „Nidos banga“. Atsinaujino senosios, o ir atsidarė naujos maitinimo įstaigos Neringoje. Išsiskiria naujos maitinimo įstaigos, įsikūrusios miesto centre, buvusio Nidos žuvininkystės ūkio patalpose, pamaryje.

Nepaisant to, kad šurmulio Neringoje paskutiniu metu daugėja, kurortas lieka ištikimas savo tradicinėms vertybėms.

„Neringos kurortas turi savo išskirtinį veidą, jį renkasi žmonės, norintys ramaus poilsio gamos apsuptyje, čia visada yra mažiau miesto šurmulio, naktinio gyvenimo“, – akcentuoja E.Lubickaitė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius