Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 23, 15:46

Neringa pasitinka vasarą: naujos erdvės ir sužibęs švyturys

Pirmoji pandemijos atsargumo nevaržoma vasara žada nepamirštamas atostogas legendomis įkvepiančiame, bene savičiausiame Lietuvos kurorte – Neringoje. Neprilygstamo gamtos grožio, tyro jūros oro, pušynų ramybės ir net trijų Mėlynąja vėliava įvertintų paplūdimių karalijoje poilsiautojai kviečiami ne tik atgauti jėgas ir vidinę ramybę, bet ir pasinerti į naujus gamtos ir kultūros atradimus.
Neringa
Neringa / A.Kundroto nuotr.

Šią vasarą Neringa pristato naujai įrengtą Parnidžio kopos pažintinį taką, vedantį vakarine mistiško Tylos slėnio dalimi ir atveriantį dar nematytą keliaujančio smėlio panoramą. Pakeliui įrengtos regyklos, mediniai gultai, edukacinės stotelės. Žingsniuojant pažintiniu taku, lankytojus pasitiks ir pernai vasarą menininkų Andriaus Mamontovo ir Jolitos Vaitkutės sukurta audiovizualinė instaliacija „Anglies miškas“, kalbanti apie jautrią miškų saugojimo temą meno pasiilgusioms akimis.

Menininkės Jolitos Vaitkutės skurtas „Anglies miškas“
Menininkės Jolitos Vaitkutės skurtas „Anglies miškas“

Nidos simboliu tapęs retro dvasia alsuojantis Nidos švyturys visą vasarą kasdien lauks svečių, norinčių pasigerėti Neringos gamta nuo beveik 80 metrų virš jūros.

Į jį ypatingomis progomis sugrįžta ir senoji švytuoklinė lempa su Frenelio lęšiais, kurios savitai magišką spindulį prisimena daugelis į Neringą reguliariai sugrįžtančių svečių.

Keliaujant į švyturį lankytojus pasitiks naujai sutvarkyti pėsčiųjų takai, vedantys į Urbo kalną.

A.Kundroto nuotr./Nidos švyturys
A.Kundroto nuotr./Nidos švyturys

Norintiems judėti aktyviau, gera žinia – Nidoje atnaujinti dviračių ir pėsčiųjų takai nuves pasižvalgyti ne tik po miesto įžymybes, bet ir leis maloniai bei patogiai pasiekti didžiąją Neringos pažibą – visuomet savaip kerinčią Baltijos jūrą.

Vasaros įspūdžius pildys ir Neringos kultūriniai renginiai.

Birželį vasaros sezoną atidarys Kuršių mariose ir ant trijų Nidos molų rodomas Šeiko šokio teatro spektaklis-kelionė „LAIKAS NĖ(e)RIMUI“.

D.Bielkausko nuotr./Agnijos Šeiko spektaklis „LAIKAS NĖ(e)RIMUI“
D.Bielkausko nuotr./Agnijos Šeiko spektaklis „LAIKAS NĖ(e)RIMUI“

Žiūrovai žingsniuos tarp marių molų, kuriuose skleisis Kuršių nerijos istorijos ir legendų įkvėptas šokis, šmėžuos instaliacijos, o per ausines atsivers unikalūs meniniai-istoriniai pasakojimai. Įspūdingiausias Lietuvos kultūros sostinės metų reginys bus rodomas birželio 4, 5, 10 ir 11 dienomis.

Labai lauktas sugrįžimas – Hermano Blodės, žymaus Neringos menininkų globėjo, viešbučio muziejus Nidoje.

V.Petriko nuotr./Menų zona Nidoje
V.Petriko nuotr./Menų zona Nidoje

Apie 1890 m. Blodės viešbutyje gimė Nidos menininkų kolonija, suklestėjusi dar prieš Pirmąjį pasaulinį karą: čia susirinkdavo ne tik žymūs Vakarų Europos tapytojai (Nidoje jų lankėsi virš dviejų šimtų), bet ir rašytojai, kompozitoriai, muzikantai, aktoriai. Istorinę Nidos dailininkų koloniją įprasmins ir nauji tautodailės menininkų sukurti menininkų suoliukai.

Kurorto svečius Neringa kviečia atrasti pernai atvertą „Menų zonos“ erdvę, įsikūrusią buvusio žuvininkystės ūkio teritorijoje. Čia, tęsiant ryškiausias Lietuvos kultūros sostinės metais Neringoje gimusias iniciatyvas, vasarą lankytojus džiugins profesionalaus meno renginiai, koncertai, spektakliai, šiuolaikinio šokio pasirodymai ir kiti įvykiai.

V.Petriko nuotr./Parnidžio pažintinio tako atodanga
V.Petriko nuotr./Parnidžio pažintinio tako atodanga

Vasarą Nidoje, Kuršių nerijos istorijos muziejuje (Pamario g. 53, Neringa), į dar vieną atostogų kelionę įtrauks nauja interaktyvi ekspozicija „Kelias“, skirta moderniomis priemonėmis pristatyti ypatingą Kuršių nerijos praeitį ir ryškiausius istorijos laikotarpius nuo akmens amžiaus iki šių dienų. Ekspozicija parengta lietuvių ir anglų kalbomis.

Neringos savivaldybės nuotr./Preilos biblioteka
Neringos savivaldybės nuotr./Preilos biblioteka


Lankantis ramybe alsuojančioje Preiloje, verta užsukti į naujai duris atvėrusį rekonstruotą paveldo objektą – Kuršių marių krantinėje įsikūrusią Preilos biblioteką. 1907 m. pastatyta ir šiemet autentiškai rekonstruota istorinė Preilos mokykla, tampanti gyvenvietės bendruomeniškumo ir kultūros židiniu, vilioja ne tik literatūros pasirinkimu, bet ir jaukia terasa ramiam pokalbiui ar knygai prie kavos puodelio.

A.Kundroto nuotr./Neringa
A.Kundroto nuotr./Neringa

Renginių tvarkaraštis vasarą veda ir į Juodkrantę. Čia laukia istorinio vilų kvartalo Juodkrantėje teatralizacija, kuri nukels žiūrovą į Juodkrantės kurorto aukso amžių. Spektaklio-maršruto premjera – festivalyje „Juodkrantės kurorto dienos“.

Daugiau gamtos, daugiau ramybės, daugiau kultūros ir šilumos – laikas pasisveikinti su nepakartojamais Neringos horizontais, giliai įkvėpti atostogų oro, pajusti lėtesnę laiko tėkmę ir palikti savo rūpesčius už jūrų marių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje